Yemek Tarifleri
@nanikus @mustbe , @oguzkaan @kalantorxl, teşekkürler komşularım
Fırsat buldukça eklerim bir kaç tarif daha
Sizdende beklerim , şenlendirelim bu güzel konuyu , evde yemek yapmak başka bir keyif

@kayhan ağabey bende yıllardır evde 3+2 manda inek sütü karışımından yoğurt yapıyorum , mutfağımızın en önemli unsuru bence yoğurt.
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
@MetsGo komşuda pişer, bize de düşer Smile
Kilis tava olsa da yesek.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(16/03/2020, Saat: 14:43)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nanikus @mustbe , @oguzkaan @kalantorxl, teşekkürler komşularım
Fırsat buldukça eklerim bir kaç tarif daha
Sizdende beklerim , şenlendirelim bu güzel konuyu , evde yemek yapmak başka bir keyif

@kayhan ağabey bende yıllardır evde 3+2 manda inek sütü karışımından yoğurt yapıyorum , mutfağımızın en önemli unsuru bence yoğurt.
Elinize sağlık komşum. Evde yoğurt işi de bende.

Süzme yoğurdu da kendiniz mi yapıyor sunuz? Annem yapardı eskiden ama şimdilerde hiç denemedim. Var mı öneriniz?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/03/2020, Saat: 15:33)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık komşum. Evde yoğurt işi de bende.

Süzme yoğurdu da kendiniz mi yapıyor sunuz? Annem yapardı eskiden ama şimdilerde hiç denemedim. Var mı öneriniz?

@tarkaner hocam selamlar,ben hiç süzme yoğurt yapmadımda çoçukluktan aklımda kalan köyde amerikan bezinden yapılma süzek denilen
torbalara yoğurt konulur ve asılarak içinde bulunan suyun damla damla atılması ile yapılırdı,birde yapılan yoğurdun sulu olmaması için süt kaynadıktan sonra ateşi kısıp kepçe ile sütü savurarak 10 dk. daha kaynatmaya devam etmek lazım,
(16/03/2020, Saat: 19:02)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tarkaner hocam selamlar,ben hiç süzme yoğurt yapmadımda çoçukluktan aklımda kalan köyde amerikan bezinden yapılma süzek denilen
torbalara yoğurt konulur ve asılarak içinde bulunan suyun damla damla atılması ile yapılırdı,birde yapılan yoğurdun sulu olmaması için süt kaynadıktan sonra ateşi kısıp kepçe ile sütü savurarak 10 dk. daha kaynatmaya devam etmek lazım,
Ayhan Bey evet aynen öyle. Serin yerde süzmek lazım, acaba dolaba mı asıyorlar falan diye değişik bir teknik varmıdır diye sormuştum. Bim den hazır aldım şimdilik Atom için de, bundan sonra denemek lazım.

Elinize sağlık. Nefis görünüyor. Yoğurdun içine bir de az buçuk köz patlıcan eklendimi de enfes olur. Üst sos aynı kalacak ama. Valla canım çekti.
"A Samurai always wears two swords."
Karantina günleri nelere kadir,yaklaşık 2 senedir ara vermiştim, tez zamanda bu zor günleri atlatmak temennisiyle20200328-205455.jpg20200328-205511.jpg20200328-205522.jpg20200328-214741.jpg
Bu çiçek ekmekte benden olsun Smile

7a41aca6537a6f7916eb7db47f6a7204.jpg

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sanat eseri maşallah afiyetle yiyin üstadlar.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: