Günün Tıraşı (SOTD)
Parliament sinema kulübü sunar.. Bir pazar gecesi tıraşı.. Smile Smile

Haydi hayırlı tıraşlar..

f22f26f4c923b260686bf280761cc6a2.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
(08/03/2020, Saat: 17:03)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana mükemmel ekipmanlar deneme şansı tanıyan tüm komşularıma çok teşekkür ediyorum. Ben tıraştan keyif almaya yeni başladım. Şimdiye kadar biraz mecburiyet biraz merak öyle gidiyordu. Ama artık keyif halini aldı çok şükür
Öncelikle şunu söyleyeyim, bizde "Önce zarar verme" kadar klişe bir söz daha vardır, "Hastalık yoktur hasta vardır". Ben bunun tıraşın bütün ekipmanları ve ekipman kombinasyonları için de geçerli olduğunu düşünüyorum: "Ekipman yoktur komşu vardır" O yüzden çoğu komşuya süper gelen bazı ekipmanlar ile ben anlaşamadım maalesef. Sakallarım sert, cildim hassas, boyun bölgesinde sakal çıkış yönlerim karışık olunca şimdiye kadar pek çok komşuya güzel gelen alet ve jiletler bende yeterli olmadı. Ama Start denedikten sonra huzura kavuştum diyebilirim
1,5 günlük sakalda Start 1.18, GC 0.84, Gillette Platinum, Gillette 7 o'clock Super Platinum tüm kombinasyonlarını denedim tek tıraşta başka türlü farkını anlayamıyorum ben amatör olduğum için. Önceki tıraş mı daha iyiydi bu mu daha iyi bilemiyorum, o yüzden aynı tıraş içinde değiştirerek denedim hepsini.
Sırayla gidecek olursam:
Sabun MdC Rose (deneme şansı veren @tarkaner Tarkan abiye teşekkür ve selamlarımı sunarım ). İlk başlarda Tobs Aloe Vera ve Haslinger sabunlara çok üstünlüğü yok gibi hissetmiştim (hâlâ tam emin değilim). Ama Pannacrema ve SV denedim, MdC onlardan belirgin olarak daha rahat benim için. @batmanforever Volkan abinin tavsiye ettiği köpüğü yüze elle yedirme işlemini de uyguladım her perdede. Ama bu durumda köpük yetmiyor en başta daha fazla sabun yükleyerek başlamak gerekiyor sanırım. Elle uygulama esnasında yüzde köpük sanki krem sürmüş gibi kayboluyor, sonrasında tekrar fırça ile köpük uygulamak gerekiyor üzerine.
Gillette Platinum sanki bana Gillette 7 o'clock super platinumdan daha iyi gibi geldi. Her ikisini de Start ve GC ile denedim, hepsinde de normal Gillette Platinum daha rahat geldi bana.
Start da GC'den daha konforlu gibi geldi son 2 tıraştır ama emin değilim. Bundan sonra aleti anlamak için şöyle yapmayı düşünüyorum, her tıraşta hem GC'ye hem Start'a aynı özelliklerde birer jilet takıp aynı anda ikisini de denemek. Mesela aynı kullanım sayısında olan aynı marka iki jilet.
Fırça 25 mm Mühle silvertip fibre sentetik için de Kral Arthur komşuya çok teşekkür ederim Özelden görüşüp tecrübelerini paylaşan diğer komşulara da çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bana Rocca ve R41 deneme şansı veren Tarkan abiye ve Rex deneme şansı veren Nani Kuş Devrim abiye de tekrar çok teşekkür ederim Görselde tespih fikrini de Devrim abiden arakladım ama onun kadar iyi bir kompozisyon yapamadım mekan kısıtlı olunca

Tıraşı her ne kadar Start agresif bir alet de olsa 3 perde + rötuş olarak tamamladım. Az bir tahriş oldu, o da 3+1 gibi fazla perde sayısı ve resim yaparcasına uğraştığım yüzden Ama her halükarda önceki tıraşlarıma göre rahat oldu çok şükür. Start ve GC'den hangisi ile en rahat tıraş elde ettiğimi kesinleştirdikten sonra sırada diğer ekipmanları sabit tutup MdC, Haslinger, Tobs Aloe Vera, VIP gibi sabunlar arasında karşılaştırma yapma planım var. Herkese keyifli tıraşlar

(Not: DE89'un pabucu dama atılmıştır yakında ilanda görürsünüz )dd9c0b8d462a923465e3fb6f6387f438.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@dr_green Selman kardeşim sıhhatler olsun kendin için optimum ekipmanları bulmana sevindim . MdC ile de bol köpüklü tahrişsiz tıraşların güzel anılarla devam etsin .
Tesbih detayı ayrı bir hava katmış çok beğendim .
Gününüz aydın olsun.
Herkese sağlık ve mutluluk dolu gün dileklerimle.

Koruma barsız, kapaksız günlük tıraş.
Tahriş ve kesik yaşamadım, demek ki eski tecrübe bugünkü davranışlara olduğu gibi yansımış.
Aslında jiletli usturadan farkı yok gibi mi?

Bir zamanlar 20'li yaşlarda bir süre bu şekilde tıraş olmuştum.
Her nedense pernatikleri bile kırarak tıraş oluyordum. Bir bakıma çarşı her şeye karşı gibi. Smile

IMG-20200307-084737.jpg

E n v i r o n m e n t a l i s t

(07/03/2020, Saat: 12:02)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahbap ve tüm komşularima sihhatler olsun

b88f17d51112edbbb12e7c89636ffa94.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba
Hawaiian kremi ne zaman kullanıyorsunuz balm olarakmı ve memnunmusunuz ?
Fotograf yok fakat;

Gilette Silver Blue jilet, Muhle R89, Tabac krem ve Osma sap.

1.5 perdelik bir tiras, son olarak kalan kopugu tekrar yuze uygulayip sap ile temizledim.

Tiras sonrasi bir urun bile kullanmama gerek kalmadan, sifir tahris, pamuk gibi bir cilt. Nasil oldu bilmiyorum ama son iki yilin en iyi tirasi olabilir Smile
Sabun: MdC Rose

Genel olarak rahat bir tıraştı. Tıraş sonrası ürün kullanmadan yüzüm rahat diyebilirim. Yüz mimikleri esnasında hafif bir yanma var sadece. Tıraşın sonunda kalan köpüğü yüzüme krem gibi uygulayıp 5 dakka kadar beklettim etrafı toplarken. Tıraşın kalitesine gelince, dokunuş olarak pürüzsüz denebilecek gibi. Ama görüntü olarak pek yakın bir tıraş değil. Çok zorlamak istemedim Nacet'e güvenemediğim için Smile

Son olarak, Gillette marka platin kaplı jiletler kaplamasız jiletlerden, Start da GC'den daha rahat geliyor gibi bana Smile Yarınki tıraşta Start + Nacet kombinasyonu deneyeceğim Smile

Bu arada, GC'yi öyle bir düşürdüm ki, aklım gitti. Ama çelik olunca çok şükür bir şey yok Big Grin

Herkese keyifli tıraşlar4267c0fe3c5bf0cf06673c33b1e7818e.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(10/03/2020, Saat: 02:32)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Start da GC'den daha rahat geliyor gibi bana Smile

Start 1.18, GC .84 den daha etkin ve agresif. O yuzden daha yakin tiras veriyor.
Start .90 ile GC .84 cok yakin aletler. Kimi daha agresif seviyor, kimi daha mild artik tercihe gore...
Mavi mavi masmavi..
Haydi hayırlı tıraşlar.. Herkese sıhhatler olsun..

950b2be045e04f8bcea5923f341f68af.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Sıhhatler olsun herkese..

2a46ec3274abebc5c3f29b976e892696.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Artistry ile üçüncü tıraşım. Moka fırça, sabunla müthiş keyif verdi.

PSX-20200310-224524.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,603 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,293 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,776 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,217 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: