Günün Tıraşı (SOTD)
Sabah bolzano ile ikinci tıraşımı oldum.

Tabac çok güzel ama tıraştan sonra yüzü çok gerip kurutuyor

Acaba gün aşırı olmak daha mı iyi netice veriyor

tahrişsiz ve konforlu bir tıraştı ama daha dün 3 perde olduğum için sakallarım tam çıkmamıştı. o yüzden yüzüm çok parlak görünmüyor. Burada bir arkadaş her gün sinekaydı olunmaz demişti. Acaba gün aşırı 3 perde mi yoksa her gün 2 ya da tek perde mi olmak lazım siz ne dersiniz?
(01/09/2012, Saat: 14:33)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabah bolzano ile ikinci tıraşımı oldum.

tahrişsiz ve konforlu bir tıraştı ama daha dün 3 perde olduğum için sakallarım tam çıkmamıştı. o yüzden yüzüm çok parlak görünmüyor. Burada bir arkadaş her gün sinekaydı olunmaz demişti. Acaba gün aşırı 3 perde mi yoksa her gün 2 ya da tek perde mi olmak lazım siz ne dersiniz?

öm ile cevapladım. Tabac' ın çok nemlendirici bir sabun olmadığını bilinmekte zaten. Bu yüzden sonradan balzam ile desteklemek faydalı. İyi nemlendiren sabunlara örnek olarak bir kere daha qed gliserin sabunları örnek gösteriyorum. O sabunlardan sonra pek çok donyağcı, gliserinciye dönüşebilir. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(01/09/2012, Saat: 14:33)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabah bolzano ile ikinci tıraşımı oldum.

tahrişsiz ve konforlu bir tıraştı ama daha dün 3 perde olduğum için sakallarım da çıkmamıştı. o yüzden yüzüm çok parlak görünmüyor. Burada bir arkadaş her gün sinekaydı olunmaz demişti. Acaba gün aşırı 3 perde mi yoksa her gün 2 ya da tek perde mi olmak lazım siz ne dersiniz?

Üstadım bugünleri ısınma ve tanıma turları kabul edin ürün ve yeni tıraş teknikleri tanımaya devam
Tabac nemlendirmesi zayıf
Cilt ve sakal insan biyoritmine göre degisiklik gösterebilir
Bu gunler de hergün tıraş olabiliyorum deniz suyu cildime çok iyi geliyor
Bazen gunaşiri bazen 36 saat bazen 48 saat arayla tıraş olurum tamamen cildimin durumuna endeksledim
Bana göre yenilen gıdalar ve grip hastalık gibi durumlarda cildi değişken yapıyor
Ben açık tenli oldugum için sinek kaydı kötü görünür bende
Günlük 2 perde Yada gün asırı 3 Yada 4 perde
Günlük tıraşlarda konfor önemli gün asırı tıraşlarda eğlence olsun diye süreyi uzatıyorum
muhteşem!!!!
son zamanlarda olduğum en güzel tıraşı oldum az önce...
Ve derby beni şaşırtmaya devam ediyor. bilmiyorum 6 mı oldu 7mi, aynı jiletle kaçıncı tıraşım. Evet keserken artık zorlanmaya başladı ama tersten düzden sağdan soldan blade buffing yaptığım tüm yönlerde tahrişsiz ve kanamasız bir tıraş verdi. hemde sabunun keyfini çıkarmak için 4 perdede olduğum tıraşta ve sinek kaydı ile. Derby böyle giderse tek jiletim olacak. Tıraşta rol sahibi olan diğer arkadaşları da anmadan geçmeyelim Smile

Mühle r89
proraso
FS finest 24

Saygılar
derby beni de şaşırtmaya devam ediyorAngry

alttan üstten sağdan soldan çaprazdan hangi yönden kesmeye çalışsam hep sakal bırakıyorDodgy

hızlı çekiyorum burnuma dudağıma çarpıyor hiç kesik atmıyorSleepy

blade buffing falan da yapamıyorum sakallara takılıyor patinaj çekiyor,özellikle ters alırken zincir takmam gerekiyor ,yoksa yukarı doğru çıkmıyor,tırmanmıyorCool

sinek kaydı elde etmem için 4 derby jilet ve 16 perde tıraş olmam lazım,kutu 5 li olduğu için bir jilette kara geçiyorum

derby ile olan tıraşlarımda rol sahibi olan diğer arkadaşları da anmadan geçmiyorum Blush

derby iyiki dünyadaki tek jilet değilsinSmile

(01/09/2012, Saat: 19:39)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: muhteşem!!!!
Ve derby beni şaşırtmaya devam ediyor. bilmiyorum 6 mı oldu 7mi, aynı jiletle kaçıncı tıraşım. Evet keserken artık zorlanmaya başladı ama tersten düzden sağdan soldan blade buffing yaptığım tüm yönlerde tahrişsiz ve kanamasız bir tıraş verdi. hemde sabunun keyfini çıkarmak için 4 perdede olduğum tıraşta ve sinek kaydı ile. Derby böyle giderse tek jiletim olacak. Tıraşta rol sahibi olan diğer arkadaşları da anmadan geçmeyelim Smile

Mühle r89
proraso
FS finest 24

Saygılar
derby jileti birde agresif alette deneyin hocam çok mild aletler bende de yolma yapıyor

(01/09/2012, Saat: 20:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby beni de şaşırtmaya devam ediyorAngry

alttan üstten sağdan soldan çaprazdan hangi yönden kesmeye çalışsam hep sakal bırakıyorDodgy

blade buffing falan da yapamıyorum sakallara takılıyor patinaj çekiyor,özellikle ters alırken zincir takmam gerekiyor ,yoksa yukarı doğru çıkmıyor,tırmanmıyorCool

sinek kaydı elde etmem için 4 derby jilet ve 16 perde tıraş olmam lazım,kutu 5 li olduğu için bir jilette kara geçiyorum

derby ile olan tıraşlarımda rol sahibi olan diğer arkadaşları da anmadan geçmiyorum Blush

Mühle r89
proraso
FS finest 24

Saygılar
bu dediğinizde bir yere kadar
jiletin takılması ,sakalı düzgün şekilde kesemediğini gösterir
düzgün kesilmeyen sakallarda sivilce,dönme vs olarak kendini gösterir

(01/09/2012, Saat: 20:13)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby jileti birde agresif alette deneyin hocam çok mild aletler bende de yolma yapıyor

(01/09/2012, Saat: 20:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby beni de şaşırtmaya devam ediyorAngry

Mühle r89
proraso
FS finest 24

Saygılar
ben de diyorum kulaklarım neden çınlıyor bugün Smile
olmayınca olmuyor hocam demek kiSmile
herkese her jilet uymuyor.
ben 100lü almıştım 6.75ten toptancıdan. birkaç kutu bitireyim de stok yapayım Smile
Saygılar
az önce fotoğraf da gördüğünüz ekibe derby liderlik etti
sonuç ; keskin değil bu jilet ,özellikle ters alırken transformers misali cımbıza dönüyor,akmıyor çene altı sakallarında duvara çarpan araba gibi tosluyor,ısrarla kullanıyorum bakalım derby de beni şaşırtacak ne süprizler doluSmile
SANY1483.jpg
Bu aleti R41e takin da sonra konusalim :p yada berberinize goturun usturaya takip sizi tiras etsin agresifken jilet gorundugu gibi degil yoksa bende mild aletlerle mutlu degilim derby ile sadece savunmak icin yapiyorum jileti yoksa bende devamli kullanmiyorum Smile suara beyaz rapiraya karsi onyargimi kirmaya calisiyrum ve ej89la fena anlasmiyor degiller ve astranin yapiskanindan kurtulmak adina rapiraya biraz daha kanim kaynadi yari fiyati da cabasi Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,695 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,444 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,348 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,807 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,252 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,031 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: