Koruma Barsız DE Alet
(07/02/2020, Saat: 00:37)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce yıllarca koruma barsız permatik kullandım yani bu konuda çok acemi sayımam, şimdi ws cllassic koruma barını kessem permatikten daha mı farklı hissiyatı olur, nasıl olur ve nasıl kesilir Smile ?

Korumasız permatik kullanabilmeme rağmen koruması olmayan WS daha da zor geldi. Permatik'in jilet açısı ile WS jilet açısının farklı olmasından dolayı aynı kolaylığı sağlamıyor WS. El alışkanlığınızı buna göre ayarlarsanız belki mümkün olur. Beni çene bölgesinde pes ettirmişti denememde.
WS'un koruma barına kırmak için ince ağızlığı yan keski kullanabilirsiniz.
Birçok kişinin aynı şekilde yuma kullandığını forumumuzdan okudum acaba o permatike daha mı yakındır açısı falan?
@İmam Fatip hatip Komşum Birçok yerli üretim DE aletleri taraksız kullandım Şıkbay,orak,yuma,fuji... adını hatırlayamadıklarını eklersek Yuma taraksız ve permatik bantsız kullanım arasında bir fark sadece jilet açısı farkı var bir yumada jileti taktığında önde tutuyor permatikde ise yuma kadar jilet önde durmuyor. Yumayı kullanırken jilet değiştirebiliyorsun yakın bir tıraş elde edebiliyorsun tek perde ile ama permatiğin jiletiyle 2 perde yakın tıraş elde edersin. İkiside hafif olduğu için bastırmaya gelmez hem el alışkanlığı hemde bazı bölgelerde kesim açısı önemli açıyı ayarlamazsanda tahriş kaçınılmaz oluyor bunları zamanla el alıştıkca çözebiliyorsun

Wilkinson sword aletini koruma plastiğini kırmanızı istemem kenarları batıcı olur hemde ağır saplı permatiğe yumaya alışmışken kıl kesiminde zorlanırsınız geçenlerde kullandım alışmışız birkere jiletin tene çıplak değmesine ws uzak dursun Smile
Peki komşum bu aletleri kullanırken koruma barını mı kestiniz yoksa direk tarağını mı takmadınız?
@İmam Fatip hatip komşum tarağını direk çöpe attım ama yumanın üst kapağının vidasının uc kısmında tümsek vardı jileti havada tutuyordu tam sıkıştırmıyordu o tümseyi eğe ile düzleştirdim jilet tam oturdu esneme payı ete dalma payı flan kalmadı öyle kullanıyorum
Dün akşam iş dönüşü milyoncudan bir yuma kaptım eve gittim. Hemen sadece bir tarafını kırıp daha bir günlük bile olmayan sakallara tüplü köpükle daldım (bazılarına göre intihar bu Smile ) ve tek sıkıntı haricinde çok güzel tahrişsiz, yanıksız kesiksiz ve hızlıca tıraşımı tamamladım. Hatta önceki ws classic tıraşımdan kalan batıklar bile rahatladı. Gelelim sıkıntıya, tek sefer kullandığım rapira jileti kullandığımdan ötürü çok takılma, çekme yaptı. Biraz daha keskin jiletle daha iyi tıraş olabileceğimi düşünüyorum.
@İmam Fatip
ASLAN HATİP sonunda başarmışsın tebrik ederim. rapira jilet isabetli olmamış kıl yapına göre derby usta eski üretim,permasharp yeni üretim bulabilersen derby premium bunları önerebilirim kör jiletlerden uzak dur

Ayrıca yumanın bir tarafını kırıp tıraş oldum demen pek olmamış direk KORUMA TARAĞINI çöpe gönder dedim o vida kısmını eğe ile düzleştir dedim kır demedim tarağını sıhhatler olsun
@jegal 'direk koruma tarağını çöpe' gönderirse jileti tutacak mekanizma kalmaz, hemde jilet yeterince bükülmemiş olur
@abdussamedy  komşum  resime  dikkatli baktığında  yumanın  vidasının  uc  kısmı tümseği vardı jileti havada tutuyordu bükmüyordu jilet tümseği eğe ile düzleştirdim jilet rahatlıkla bükülüyor ve jileti sıkıntısız tutuyor yakın  tıraş elde edebiliyorsun  koruma barının olmasının bir faydası yok hatipe   anlatmaya  çalıştığım noktada bu

7QEdrv.jpg
Koruma barsız alet temiz tıraş. @jegal komşum sizin felsefeyi benimsemiş Endonezyalı amca. Gilette Goal ile. Hatta bir üst seviye ye geçerek sapı da yok. Smile

@abdussamedy Alt tabla olmasa da herhangi bir şeyi jiletin altına koyarak tutturmak mümkün. Bu video da olduğu gibi. Tavsiye eder miyim veya böyle kullanmayı dener miyim? Kesinlikle hayır.

https://www.youtube.com/watch?v=-JeXA7rr9AE
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Single edge alet rehberi Saltuk 37 33,836 17/12/2018, Saat: 22:10
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: