En Son Ne Aldınız ?
Köpürtme tasım
EOk2bg.jpg
https://resmim.net/preview/byK7tK.jpg

Çanakkale'de ayağımın tozuyla eski rapira buldum 40 liraya 100lü aldım. İnşallah içi de iyidir. Smile
Sevgili Burak bey sayesinde epey beklediğim MWF kaseli sabunuma kavuştum. Tahrişsiz, pamuk gibi bir tıraş verdi MWF. Benim en çok merak ettiğim tıraş sonrasını ise başta tabac kadar rahat vermediğini düşünürken, bir süre sonra en ufak bir gerginlik olmadan yine pamuk gibi bir cilt ile bitirdi. Tıraş sonrası ürün kullanmama gerek kalmadı. Koku tarifine gelirsek sanki vanilyalı hafif bir koku algıladım. Yeri gelmişken sormak istiyorum. Sabun ile kasenin çapı tam değil. Sabun küçük kalıyor. Tıraş bittikten sonra, köpüğünü almak için çeşmenin altında yıkıyorum. Bu işlem doğru bir yaklaşım mı ? Daha sonra sabunu kaseden alıp hafif neminin kurumasını bekledikten sonra geri koydum.
(28/12/2019, Saat: 20:11)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Burak bey sayesinde epey beklediğim MWF kaseli sabunuma kavuştum. Tahrişsiz, pamuk gibi bir tıraş verdi MWF. Benim en çok merak ettiğim tıraş sonrasını ise başta tabac kadar rahat vermediğini düşünürken, bir süre sonra en ufak bir gerginlik olmadan yine pamuk gibi bir cilt ile bitirdi. Tıraş sonrası ürün kullanmama gerek kalmadı. Koku tarifine gelirsek sanki vanilyalı hafif bir koku algıladım. Yeri gelmişken sormak istiyorum. Sabun ile kasenin çapı tam değil. Sabun küçük kalıyor. Tıraş bittikten sonra, köpüğünü almak için çeşmenin altında yıkıyorum. Bu işlem doğru bir yaklaşım mı ? Daha sonra sabunu kaseden alıp hafif neminin kurumasını bekledikten sonra geri koydum.
Zamanla alttan bozulma başlar komşum. Rendeleyip basarsanız daha iyi olur.

¶¶¶¶¶¶¶
Sabunun bütünlüğünü bozmak pek istemiyorum ancak, kaba yapışma oluşmaz ise dediğiniz yöntemi deneyeceğim. Teşekkür ederim.

(28/12/2019, Saat: 21:11)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanla alttan bozulma başlar komşum. Rendeleyip basarsanız daha iyi olur.

¶¶¶¶¶¶¶
(28/12/2019, Saat: 21:11)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanla alttan bozulma başlar komşum. Rendeleyip basarsanız daha iyi olur.

¶¶¶¶¶¶¶

Garanti çözüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sabun porselen kaseye yapışmaz sabunu yıkamassanız zamanla kenarlara doğru eriyip sabunun kasede oynama sorunu ortadan kalkar diye düşünüyorum. Sabunu uzun bir süre kullanmassan üzerinde kuruduğundan çatlaklar oluşaçaktır eğer rendeleyip kaseye basarsan bu sorun olmaz.
Bencede rendeleyin öyle basin , yada yedek mwf varsa kenardaki bosluklari onu kesip doldurun .
(29/12/2019, Saat: 14:41)nightshave Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun porselen kaseye yapışmaz sabunu yıkamassanız zamanla kenarlara doğru eriyip sabunun kasede oynama sorunu ortadan kalkar diye düşünüyorum. Sabunu uzun bir süre kullanmassan üzerinde kuruduğundan çatlaklar oluşaçaktır eğer rendeleyip kaseye basarsan bu sorun olmaz.
MWF kasesi porselen değil komşum seramik.

Çok sert bir sabun olduğu için erimesi mümkün değil. Rendelemekten başka çaresi yok. Rendeledikten sonra seramik kaseye basarken dikkatli olun. Kase çok sağlam değil. Tamamını kaba koyup basmak yerine azar azar koyarak basın. En son pürüzlü bir yüzey kalabilir ama kullandıkça düzelir merak etmeyin.

¶¶¶¶¶¶¶
Hiç denemedim ama Geofatboy bir videosunda sabunları mikrodalgada eritiyordu.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: