Merhaba
Bir ayı aşkın süredir geleneksel tıraşa başlamış ve forumu takip eden birisi olarak herkese bir merhaba demek istedim. Burada paylaşılanlardan tıraş ve tıraş ürünleri hakkında epey bir malumat edindim. Kendi tecrübemi oluştururken bu forumun katkısı büyük oluyor.

Yaqi silvertip fırça ve tıraş makinasını perma sharp jilet ile kombinleyerek işe başladım. Sanıyorum makina ve jiletin her ikisi de agresif karakterli olması biraz stresli tıraşlara yol açtı. Bir haftadır mühle jilet ve Cella sabunla devam ediyorum ve inanılmaz bir rahatlama geldi tıraşlarıma. Jiletten mi, sabundan mı kaynaklandı henüz bilmiyorum. Tıraş süreçlerinde çok ince dokunuşların önemli sonuçlara yol açtığını farkediyorum. Forum takipçilerine esenlikler dilerim.
Foruma hoşgeldiniz komşum.
Hoş geldiniz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun
Voskhod  Jilet adamdır!
Hoşgeldiniz.
Hoşgeldiniz keyifli sohbetleriniz olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ölmemek elimizde değil ki bizim,                      
İyi yaşamamak beni tek korkutan.
Aramıza hosgeldiniz. Fırcayı jileti sabunu soylemissiniz ama kullandıgınız makine nedir ben mi atladım okurken.
Makine onemli, ilgili konusundan dostlardan tavsiye ve acemilere teknikler bolumunden oneriler alabilirsiniz.
Forumumuzda hos sohbetleriniz, zevkli tıraslarınız olsun.
Tişikkirlir Sipirmin.
Herkese teşekkürler.

Makina da yaqi olduğu için fırçayla birlikte söyledim. Sanıyorum agresif bir karakteri var. Mühle jiletin konforu sayesinde makinanın agresifliğini daha sonra dengeledim.

1 aylık sürenin sonunda geldiğim nokta itibariyle gayet memnunum. Daha önce kartuşlu aletlerle traş olurken aslında sakalımı kesmediğimi, adeta yolduğumu anladım. Çünkü traştan sonra uzayan sakalların boyları arasında orantısızlık ve uzunluk farkı oluyordu. Şu anda uzayan sakal boyu eşit uzunlukta hemen hemen. Kartuşlu aletin kör bıçağının sakala takılıp çekmesi neticesinde bu durumun ortaya çıktığını düşünüyorum. Kartuşlu jilet sakalı kesmeye çalışırken bir yandan da kökünden çekip yerinden oynatıyor. Yaprak jilet ise sakalı rahat kestiği için kıl kökünü çekmiyor diye düşünüyorum.
Komşum hoşgeldiniz.
Deden gibi tıraş ol.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 974 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,863 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 792 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,364 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam