QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti
(01/11/2019, Saat: 23:32)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 11.11 yaklaştıkça yeni hobim olan geleneksel tıraşta içimdeki tüketim çılgınlığı gün yüzüne çıktı. Başlıkta 14 sayfayı da okudum. Şunu sormak istiyorum;

1-Geleneksel tıraşa yeni merak salan biri için ayarlanabilir aletle satın alma seçimi doğru mudur?

2-1. soru eğer evetse;

Qshave'den ismimi de yazdırarak $10.94'e düşeceği belirtilen bu alet mi?

https://www.aliexpress.com/item/32791325...2e0e3odvqI

Yoksa kişiselleştirme seçeneği olmayan Mingshi'den $8.77'ye düşeceği belirtilen bu alet mi?

https://www.aliexpress.com/item/32808212...02241627.1

@FearOfATG komşumun da belirttiği gibi isim yazdırma olayı ekstradan bi kalite kontrol sağlayacaktır. Yine de düşüncelerinizi almak istedim.

Teşekkürler.
Komşum yeni üyelik açarak aliexpres den ekstra indirim sağlayabilirsin ben isim yazdirmada dahil 53.60 tl gibi bi fiyata sipariş geçtim. forumdan isim yazdirinca ekstra kontrol sağlayacağını okudum ve siparişi verdim
(02/11/2019, Saat: 00:45)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yeni üyelik açarak aliexpres den ekstra indirim sağlayabilirsin ben isim yazdirmada dahil 53.60 tl gibi bi fiyata sipariş geçtim. forumdan isim yazdirinca ekstra kontrol sağlayacağını okudum ve siparişi verdim
Tesekkur ederim bilgi icin. Bir de tecrubeli komsularimdan geleneksel tirasa yeni baslayanlar icin bu ayarli aletlerin uygunluguyla ilgili birkac bilgi alabilirsem 11.11'de ben de ismimle beraber siparisi gecmeyi dusunuyorum.
kaliteli verdiginiz fiyata bakınca son derece güzel bir alet.
ayarlı olması sebebiyle traşın kalitesini siz belirliyorsunuz.Diger klasik aletlerde oldugu gibi bu alet mild bu alet agresif derdiniz yok.
Agırlıgı sebebiyle direk cildinizde kayıyor hissetmiyorsunuz.Hafif aletlerde tepkiyi tam olarak ölçebiliyorsunuz özellkile yuma tüy gibi hafif elinizle herşeyi hissediyorsunuz.
Sıcak suya ihtiyaç duymadan soguk suyla traş olabilirsiniz.Diger aletlerde oldugu gibi uzun sakalda bile kolay kolay tıkanma olmuyor.
Jilet tutuşu kusursuz elle ayar yapmanıza gerek yok.

Kafa kısmı çok büyük oldugundan bıyık bölgesi be faulleri almak diger aletlere göre pratik degil.
Benim için 5,5 ayar yumanın agresifligi 5 ise rimei gibi.4,5 yada 4 ise wilkinson classic olacaktır muhtemelen.5,5 ayarda aynı jiletle yumadan daha yakın ve daha kaliteli bir traş sagladı.
Traş olurken çıkardıgı kesme sesi hoşunuza gidecektir.Bunun sebibei yükske ayarlarda jileti bükmesinden kaynaklanıyor muhtemelen.
1,2 ve 3 ayarlar çok mild oldugundan kullanmanıza gerek yok bence.Yada ikinci perdede kullanabilirsiniz.

2 kere kullanmama ragmen aradıgımı bulamadım gibi.Özellikle kafanın büyük olması benim için pratiklik açısından olumsuz.Bu olumsuzlugun karşısında ayarlı olması ve tahliye kanalları sayesinde tıkanmaması var.

Parasını sonuna kadar hakeden bir ürün ama herkes bekledigini bulamayabilir.
Tesekkur ederim yorum icin. Siparis icin 11.11'i bekliyorum. İsmimin yazdigi bi aletten siparis gececegim.
- Merhaba arkadaşlar 2 gün önce aranıza katıldım. Yaklaşık 2 haftadır geleneksel tıraş oluyorum ve 3 haftadır da araştırmalar yapıyorum.
- İlk başlarken aliexpresste hem tasarımını hemde yorumlarını görerek futur klonu + alt metal stand + deri kılıfı ile 84₺ + 17₺ vergi ödeyerek dandik yollamazlar herhalde düşüncesiyle satın aldım.
- Beklerken bi süre elim alışsın diye kullan at jiletler kullandım koruyucu plastiği çıkarmadan. Sonra heves ya video araştırmalarımda delikanlı tıraşta yeni başlayanlar için walkinson plastik(25₺) uygun ve iyi dediler gittim aldım. Denk geldi yuma(3₺) ucuz dedim onuda aldım. Halihazırda 5-6₺ lik birmilyoncudan alınma fırçam ve derby çubuk sabunum vardı. Jilet kişiseldir deneyerek en iyiyi sen seçersin dediler. Rapira pembe siyah mavi - derby usta - walkinson siyah kutu(tıraş aletiyle geldi) - astra yeşil ve perma sharp jiletleride aldım. 1 metal 2 plastik köpük tasım mevcuttu zaten. Derby çubuk sabunu kaba bastım.
Bu kombinle günlük tıraşa başladım.
- Fakat günlük tıraş olduğum için malesef tam istediğim sonuçları hiç bir kombinle ulaşamadım. Bu süreçte araştırmalara devam ettim. Derby mentol krem sabun + EST balsam aldım çünkü arko çubuk çabuk kuruyordu ve kremde yapış yapış yapıyordu. Jiletlerde sadece derby usta bana uydu sorunsuz tıraş oldum. Fakat sakalları yumanın ve walkinsonun jilet aralığı yüzünden tam dipten kesemedim. Dün bu forumda denk geldim agresif yapmak için jilet altına 5 adet jileti kesip koydum nafile.
- Futur klon bugün gelmiş fakat kargocu beyfendi bozuk parası olmadığı için gelir şubeden alır demiş. Bu süreci beklerken proraso sandal ağacı tıraş sabunu + iha cilt şapı, + kan taşı + astra mavi ve yeşil +, bigbang jilet + zaza platinum siyah plastik kutu + omega domuz kılı 10049 fırça aldım. Onlar bugün elime ulaştı.
- Şimdi gelelim bunda soru nerede? Futur klon elime ulaşmadığı için pazartesiye kadar bi fikrim olmayacak. Gerek sabun gerek fırça ve gerekse jilet çeşitliliğini artırarak farklı kombinlere zemin hazırladım. Pekala bu alet benim harcamalarım doğrultusunda ihtiyacım olan günlük tıraşı karşılayacak mı? Bu aletle hangi jileti kullanmak yada denemeye değer olduğunu söylemek doğru olur? Bu aleti hangi ayarda ve kaç perde de tıraş olmam günlük tıraşta sorun yaratmaz ve güzel sonuç verir? Farkı görebilir miyim? Bu forumda bunları kullanan bir çok kişiye ulaşabileceğimi düşündüğüm için paylaşmak istedim. Tıraş olurken neler yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgim var köpürtme, sıcak su, cildi ölü deriden arındırma, fırçayı sıcak suda bekletme, perde yönleri bastırmamak vs. gibi temel bilgilerim var. Çok fazla kafanızı yormadan cevap verebilirsiniz.
Bu soruların cevapları ayrı ayrı konularda mevcut. Futur konunun qshave başlıgı altında ekonomik traş aletleri bölümünde 15 sayfa yorum var.

Bahsettiğini jiletkerle ilgili bir o kadar yorum var.

Tek tek bahsettiğiniz ürünlerin konularını okumanızı tavsiye ederim
Forumda yeniyim ve malesef ki daha önce hiç gorum üyeliğim ve forumla ilişiğim olmadı biraz zorlanıyorum aradım ve bulamadım da bu yüzden buraya yazdım hocam. Bakacağım tekrar

Ben geçenlerde sipwriş verdim. Fakat o ara fotumda değildim ve yeni olduğum içinde soracak kimse yoktu. Qshawe demiş herkes bilsem onu alırdım. River lake aldım bu marka olanı alan var mı içinizde? Alt stand ve kılıfıyla 84tl artı 17tl vergi ödedim. Bugün gelmiş evde yoktum kargocu bey bozuk yok demiş teslim etmemiş pazartesi şubeden alıcam.
benim alette dün gelmiş gittim aldım ptt den 15 tl vergi yazmışlar aleti de 49 tl ye almıştım 54 tl ye ayarlı alet alabilmek güzel oldu. elimde sadece rimei olduğu için onunla karşılaştırmak açısından kesme açısını bulmak bana daha zor geldi rimei ile daha çok tıraş olduğum için elim alışmış onunda etkisi var tabii. 3 günlük sakalda kendi kutusundan çıkan jiletiyle 6 ayarında 2 perde tıraş oldum alet bastırmadan güzel yakın ve tahrişsiz tıraş ediyor en son ayarda olduğundan sanırım jilet hafif titriyor ve sakalların çıtır çıtır kesilmesi çok hoşuma gitti. aletin kafa kısmı biraz büyük olduğu için bıyık bölgesine düz girilecekse agresif ayarda olması lazım 4 veya daha düşük ayarlarda wtg çekince kesmiyor xtg kesmek lazım. 3.5-4 ten aşağı düşürünce sanki hiç sakalları almıyor ideali günlük sakalda 4-4.5 uzun sakalda 5-6 sanırım. lafı fazla uzatmadan 54 tl ye güzel alet bence birde jileti yerleştirirken bir taraf agresif bir taraf mild olabiliyor jilet hafif oynama yaptığından onu agresif tarafı tırnakla hafif ittirerek hallettim o kadar kusur kadı kızında da olur ki yabancı forumlarda orjinal futur da bile aynı sorunların çıkabildiğini okumuştum.
Bu aletin benim için tek güzel yanı tıkanmaması.Hiç sıcak suya gereksinim duymazsınız.Ama benim sevemedigim bir alet.Her seferinde elim yumaya gidiyor.Yumanın kesim hisssiyatı daha çok hoşuma gidiyor.

Anlaşılan bu tarz kafa kısmı büyük ayarlı aletler bana göre degil.

Q shave merakım bitti sıra yaqı klasikte takas vb bir şeyde kulanabilirsem yaqı klasik deneyecegim.
İlk geleneksel tıraş hevesim ustura idi. Beceremeyince DE alete geçeyim dedim, o kadar fırça, sabun vs masrafa yazık olmasın diye. İmpaya gitmiştim, 100 liraya aldım 1 tane, 2 ay önce falandı. 2-3 sefer en düşük ayarda yeşil astra ile kullandım. Her seferinde gazi. En az 1 - 2 kesik. Acemiliğime verdim, taa ki dün gece @Samet kardeşim mesaj atıp, "Ağbi senin jilet yuvası dibe kadar oturuyor mu?" diye sorup resim atana dek. Onda Futur orijinal var.

Fotoda, işaretli olan, @Samet kardeşimin attığı orijinal Futur.

Ayar çok basit. Ayarı minimum da iken sapı tamamen gevşetip, jilet yuvasını aşağıya doğru basıp tutarken, tekrar sapı sıkacaksınız. Dibe tam oturmuş oluyor. Ayar için bir yay var, hemen hemen hiç boşluk kalmayacak kadar sert, ama ayar yapacak kadar da marjı var.

Bu sabah Rocca mı bırakıp Klon Futur ile trai oldum hemen. Normalde 1. Wtg, ve 2 de Xtg ile bitiriyorum Rocca da. Bunda 2.5 ayarda, Feather jilet ile ( Jilet 2 kere kullanıldı) önce Wtg, sonra Xtg, en son da sadece boyun kısmını Atg ile aldım. Kesik bir yana, tahriş bile olmadı. Sabun Tabac, fırça SOC bu arada. Hem tıraş bilgim arttı, hem de keyfim.

Tekrar beni geleneksel tıraş ile tanıştıran @Samet kardeşime çok çok teşekkür ediyorum. Bu aleti tekrar kazandırdı bana. Yoksa ayarlı kelebek bir alet almaya hazırlanıyordum. Proggress düşünüyordum.e9f4746e8c7ce1c9c834e12deae39e0c.jpg

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 815,051 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 880,140 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,947 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,990 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 14,140 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 28,205 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,696 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,757 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,650 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,415 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: