Merhaba
Foruma hoşgeldiniz komşum. En ekonomik tıraş olma yöntemi geleneseksel tıraş. 41,50 TL'ye bir başlanç seti oluşturabilirsiniz Smile

Ads-z.jpg
Kıvanç komşum Geltır'a hoş geldiniz. TSF Saatlerden sonra sizi burada görmek sevindirdi. Big Grin
Razorus ve İmpa (extrashaving) zaten memleketin en bilinen ve forumca da çok sevilen iki ana çoklu marka tedarikçisi. Keza Mühle Türkiye de forumumuza üye ve aktif. Belirttiğiniz gibi başlangıç olarak bir miktar masraf olacaktır ama akabinde Gelenekselden alacağınız keyif zaten sizi mutlu edecektir. Başlangıç için DE89, R89, Merkur 34C HD tip kafalar (aletler) çok uygun. Ancak haftada bir tıraşta sizi 2,5 perdenin üstünde tıraşa sevk ederler. Sonuçta bunlar açık taraklı aletler değiller (Mühle R41 yada Parker 24C gibi değiller)
Şap meselesi çok kişisel, ben her tıraş sonrası kullanırım misal. Ama başka bir kullanıcı hiç kullanmaz.
Fırça olarak karma kıllı ve pure badger (saf-boz porsuk) fırçaları tavsiye etmem.
Ya saf beyaz domuzcuk (Semogue ailesi 610, 830, 2000, SOC gibi) , ya da finest veya silvertip porsuk bakmanız daha isabetli olur.
"A Samurai always wears two swords."
Deniz hocam merhaba Smile

Geleneksel tıraşta saatlerdeki gibi bu bütçeye bunu verelim, şu bütçeye şunu verelim diye genel geçer şeyler yok galiba Tongue Örneğin mekanik saatlere yeni merak salan ve 1000 tl bütçesi olan birine Orient, Citizen, Seiko tavsiyeleri gibi.

Nerede okudum hatırlamıyorum, (hafta sonundan beri o kadar şey okudum ki kafa karıştı) sanki yeni başlayanlar için fırça kıllarına zarar verebileceklerinden dolayı ilk etapta karma kıllı fırça öneriyorlardı.

Burada siz değerli üyelerin yorumlarını ve tecrübelerini okudukça daha da kafam karıştı. Çünkü geleneksel tıraşta tek bir doğru yok. Kişiden kişiye, ten yapısına göre değişen bir durum söz konusu. Yine de yeni başlayanlar için bi "starter pack" olsaydı iyidi Smile
Hoşgeldiniz komşum. Yazılan yorumlardan hepsi güzel ürünlerdir. Sizin göz zevkinize ve bütçenize uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Zaten uymazsa zamanla yeni arayislarla farklı ürünler edinebilirsiniz.
Voskhod  Jilet adamdır!
(07/10/2019, Saat: 12:03)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deniz hocam merhaba Smile

Yine de yeni başlayanlar için bi "starter pack" olsaydı iyidi Smile

Komşum delikanlıtıraş üstadın yeni başlayanlar adı altında 3 adet videosu var inceleyebilirsiniz. Ayrıca @batmanforever komşumuzun verdiği reçetede çok mantıklı, düşük bütçeli bu işe başlamak isterseniz.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL...AJqsNvIB22
(07/10/2019, Saat: 11:24)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz komşum. En ekonomik tıraş olma yöntemi geleneseksel tıraş. 41,50 TL'ye bir başlanç seti oluşturabilirsiniz Smile

Ads-z.jpg

Aramıza hoş geldiniz. Starter pack olarak batmanforever komşumuzun listesi uygun aslında Smile Belki fırça olarak Omega'lardan birini tercih edebilirsiniz farklı olarak.
So far so good..
(07/10/2019, Saat: 11:24)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz komşum. En ekonomik tıraş olma yöntemi geleneseksel tıraş. 41,50 TL'ye bir başlanç seti oluşturabilirsiniz Smile

Ads-z.jpg

Teşekkür ediyorum ilginize. Aslında bu işin iki ana gider kalemi fırça ve tıraş aleti. Verdiğiniz öneriler çok iyi. Tıraş aleti konusunda EJ 89 ve Merkur 34c genel olarak hemfikir olunan aletler. Bunlardan birini tercih edeceğim diye düşünüyorum. Bilmiyorum siz de katılır mısınız?

Fırça olarak da estetik kaygımdan dolayı hem yeni başlayan için zorluk çıkarmayacak hem de estetik olarak hoş duracak bir şey arıyorum. Bazı fırçaların tutma yeri plastik gibi. O şekilde bir şey olsun istemiyorum. Eğer ki bu hoşumuza giderek yapacağımız bi ritüel olacak ise bence estetik kaygılar da taşımalı Smile

(07/10/2019, Saat: 12:11)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum delikanlıtıraş üstadın yeni başlayanlar adı altında 3 adet videosu var inceleyebilirsiniz. Ayrıca @batmanforever komşumuzun verdiği reçetede çok mantıklı, düşük bütçeli bu işe başlamak isterseniz.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL...AJqsNvIB22

Teşekkür ederim. Şu an iş yerindeyim, eve gittiğimde inceleyeceğim.
Hoş geldiniz hafta da bir de olsa o zevki o köpüğü jiletin çıtırtısını o tıraş aletinin tokluğunu yaşamanız dileğiyle saygılar Smile
Hoşgeldiniz
@kiwi21 komşum, hafta bir tıraş olacaksanız önerim EJ DE89 ve Merkur 34C'den daha agresif aletleri tercih etmeniz. Bu iki aletten bir miktar daha agresif olduğunu düşündüğüm RiMei'i deneyebilirsiniz. Plastik saplı fırça istemiyorum dediğiniz için Semogue 1305 güzel bir alternatif olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı