Wilkinson Stick sabun
Arkadaşlar bu sabunun sahtesi olacağını hiç sanmam. Hatta herhangi bir yabancı tıraş kozmetiğind ekolay kolay sahtesinin çıkacağını zannetmiyorum çünkü büyük bir pazarı yok. Bu sabunda malumunuz lavanta özü, gliserin, lanolin ve don yağı var, çok zengin bir sabun. Ancak lanolin en alerjen sabun katkılarından bir tanesidir. Çoğu kişi kolayca alerjik etki gösterebilir. Eğer yüzünüzde yanma, kızarma, kaşınma oluyorsa anlayın ki lanolin sizde alerji yapmış o zaman bu ve benzeri misal Mitchell wool fat, musgo real, godrej gibi sabun ve kremlerden uzak durmanız lazım. Sanırım proraso kırmızı sabunda da var, emin değilim bakmam lazım.

Cildiniz fazla hassassa, proraso beyaz, taylor organic, truefitt hill ultimate comfort gibi ürünler denemeniz lazım. Mümkün olduğunca organik, sade ve saf ve kokusuz ürünleri tercih edin. Ben özellikle fiyatı yükske olmasına rağmen hill ultimate comfort ürünlerini çok beğenmiştim. Çok kolay emiliyor ve kalıntı bırakmıyorlar, hafif yapılılar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Dün akşam kaba bastım sabunu, 3 günlük sakalım vardı birde duştan sonra deneyim dedim. Kapta köpürtüp kullandım bu sefer. Köpüğü yoğun ve kıvamlı ancak arko gibi coşmuyor. Aynı yüzde köpürtme gibi yine memnun kalmadım. Tahrişli bir tıraş oldu. Bir kere yüzle jilet arasında neredeyse hiç bariyer oluşturmuyor. Duştan sonra olmama rağmen yine rahat bir tıraş vermedi. Ayrıca tıraş esnasında cildimde yanma yapıyor. Hiç beğenmedim bu sabunu muhtemelen bir daha kullanmamak üzere raftaki yerini alacak.
(17/09/2019, Saat: 11:24)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün akşam kaba bastım sabunu, 3 günlük sakalım vardı birde duştan sonra deneyim dedim. Kapta köpürtüp kullandım bu sefer. Köpüğü yoğun ve kıvamlı ancak arko gibi coşmuyor. Aynı yüzde köpürtme gibi yine memnun kalmadım. Tahrişli bir tıraş oldu. Bir kere yüzle jilet arasında neredeyse hiç bariyer oluşturmuyor. Duştan sonra olmama rağmen yine rahat bir tıraş vermedi. Ayrıca tıraş esnasında cildimde yanma yapıyor. Hiç beğenmedim bu sabunu muhtemelen bir daha kullanmamak üzere raftaki yerini alacak.
Ciltte yanma bence sabundan degil komşum. Fırçayı yuzde çok çalışıyorsanız yüzünüzü çizmiş olabilirsiniz o yuzden de yanma yapar yada uyumsuz bir jilet kullandınız ilk perdeden sonra tahriş olan yerler yanma yaptı, benim de boyle tecrübelerim oldu komşum

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben evdeki boş Cella kutularından birine ince rendelediğim sabunu bastım ve kutudaki Wilkinson yazısı ile görseli keserek kapağına yapıştırdım. Hem kullanımı kolaylaştı hem de kapaklı duruyor. Sanırım bu ömrünü uzatır.
Doğrusu ben kaba bastığım için midir nedir çılgın köpük alıyorum bu sabundan. Çok fazla bir yükleme de yapmıyorum. On-onbeş sayana kadar çeviriyorum o kadar.  Ne kadar su verirsem vereyim hiç doymayacakmış gibi bir hali var. Islak, kıvamlı bir hal alıyor ve ortalamadan geri kalmayacak ölçüde görevini yerine getiriyor.
Kokusunun da kendi çapında bir albenisi var hani. Az daha kaygan olsa çok çok başarılı bulabilirdim.
(18/09/2019, Saat: 18:43)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ciltte yanma bence sabundan degil komşum. Fırçayı yuzde çok çalışıyorsanız yüzünüzü çizmiş olabilirsiniz o yuzden de yanma yapar yada uyumsuz bir jilet kullandınız ilk perdeden sonra tahriş olan yerler yanma yaptı, benim de boyle tecrübelerim oldu komşum

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum aynı tıraşı arko ile de oluyorum nivea ile de hiç birinde böyle bir sorun yaşamadım. Wilkinsonda fark ettiğim sabunun kayganlığı kötü olduğu için jilet direk yüze temas ediyor. Herkes kayganlığını övmüş ama bence arko bundan kesinlikle daha kaygan..
WS çok kaygan bi sabun komşum , hatta fazla kayganlık saglıyo . Muhtemel olmasada üretim hatası olabilir .Şayet böyle bi durumda yoksa bu sabun gerçekten zor bi sabun . Kıvamını tutturmak ciddi anlamda bu sabun için tecrübe istiyo . Onlarca sabun krem içinde benim en çok zorlandıgım bi sabun . Ama istenilen kıvama gelmesi için üretim hatası yoksa birazdaha fazla yükleyin fırçayı bastırın iyi sabun kaldırsın .
(18/09/2019, Saat: 23:48)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WS çok kaygan bi sabun komşum , hatta fazla kayganlık saglıyo . Muhtemel olmasada üretim hatası olabilir .Şayet böyle bi durumda yoksa bu sabun gerçekten zor bi sabun . Kıvamını tutturmak ciddi anlamda bu sabun için tecrübe istiyo . Onlarca sabun krem içinde benim en çok zorlandıgım bi sabun . Ama istenilen kıvama gelmesi için üretim hatası yoksa birazdaha fazla yükleyin fırçayı bastırın iyi sabun kaldırsın .

Son kullanımda fazla bastım ama köpük süzme yoğurt gibi oluyor. Bir türlü kıvamı ve miktarı değişmiyor bol bol su vermeme rağmen anlamadım gitti. Ya ben bir şeyleri yanlış yapıyorum yada sabunda bir sıkıntı var. Oluşan köpüğü iki parmağımın arasına alıp parmaklarımı birbirine sürttüm yine kaygan değildi.
@Legend komşum sabunu sıcak suda bekletmiyorsunuz, değil mi? İhtimal, sıcak su sabunun yapısını bozup, içeriğindeki bazı etken maddelerin sıcak suyla çözülmesine yol açabilir.
(19/09/2019, Saat: 12:08)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Legend komşum sabunu sıcak suda bekletmiyorsunuz, değil mi? İhtimal, sıcak su sabunun yapısını bozup, içeriğindeki bazı etken maddelerin sıcak suyla çözülmesine yol açabilir.

Yok komşum direk fırçayı sudan çıkarıp kabında köpürtüyorum. Sabuna sıcak su dökmüyorum. Geçenlerde bir kez daha denedim gerçekten zor bir sabun biraz daha rahat bir tıraş çıkardım ancak yüzde verdiği rahatsızlık hissi yine oldu. Fazla yükleme ve ya az yükleme bu sabunda sorun çıkartıyor sanırım tam kararını bulmak gerek gibi.
komşular bu sabunu kaba basmak istedim yapamadım. arkoyu rahat rahat basmıştım bu sabun sert geldi. vardı bir püf noktası ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,780 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,034 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,443 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,649 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,338 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica