Günün Tıraşı (SOTD)
Cümlemizin üstad rica ederim.
(17/07/2019, Saat: 20:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok tesekkurler, zevkli tırasların olsun dostum.
@starex komşumda görünce bende dedim bi limon tıraşı olayım. Ancak çok iyi geçti denilemez ufak ufak bir kaç sivilce yaptı. Buna ilk kez kullandığım Derby Limon mu yoksa 4-5 kere kullandığım Polsilver mı neden oldu bilmiyorum. Bakalım tekrar kullanımda göreceğiz. Tıraşım da limonatam da bana eşlik etti. Smile

2v8l94k.jpg
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Gunun tırası, evde akraba misafirlerimiz oldugu icin, ufak yegenimizi sac tırasına goturme vesilesi ile, ahbab olup sohbet ettigimiz genc mahalle berberimiz de oldu. Yegen ve benim sacları kısaltırken, arada dedim kardesim birkac gundur vaktim olmadı, sakalları da sen kes. Berber kardes bizim geleneksel tıras olaylarını da biliyor, arada ona makina, ustura vs. goturur gosterir, degisik marka jiletleri denesin diye verirdim.
Berberde sakal tırası normalde olmam, bu sefer olalım deyince berber kardesim biraz heyecan yaptı. Once gillette jel surdu abi biraz yumusatalım dedi, onun ustune kettledan sıcak su ile arkosunu kopurttu. Jelin ustune birde arko yu gecti, oldum noel baba. Ozel musterilerine ayrı tuttugu 2ci ali bıyıklısını cıkardı, jileti taktıktan sonra yine bir atraksiyon olarak ustune kolonya dokup atese verdi alibıyıklının ucunu.
Arada gonul yokluyor, abi jileti begendinmi cekistirmiyor degilmi diye sorarak.
Kardesim 10 numara oldu diyerekten, 2 perde Turkish Barber tırasımızı olduk hayırlısıyla.
Hepimize sıhhatler olsun.
Tişikkirlir Sipirmin.
Ooo sıhhatler olsun zevkle okudum hatta dinlermiş gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bizim mahahale berberinde de çelik ustura var şap var ama hiç birini kullanmıyor aksesuar olarak duruyor eskidendi artık diyor Halil amca artık yasakmış. Zaten kayışı bilemesi gözümde kesmiyor artık diyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(17/07/2019, Saat: 21:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...bir atraksiyon olarak ustune kolonya dokup atese verdi....

Üstat çok güzel anlatmışsın güldüm dayanamadım Big GrinBig GrinBig Grin
Sıhhatler olsun tüm komşulara...

14ieo8g.jpg
Lv355J.jpg
Tıraş aleti: Gillette BB Short Handle (7)
Jilet: Topaz (1)
Sabun: Proraso Eucalyptus & Menthol
Fırça: LS Pure Badger
AS: Proraso Eucalyptus & Menthol

Epeydir günün fotosunu paylaşamıyordum. Bugün tıraştan aldığım hazdan mütevellit, gaza gelip bi kare çektim Smile
Topaz'ı uzun süredir kullanmıyordum, 2 perde soğuk su ile bol mentollü tıraşım tek bir noktasal kanama ile sona erdi.
Cümleten sıhhatler olsun komşular
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(17/07/2019, Saat: 21:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gunun tırası, evde akraba misafirlerimiz oldugu icin, ufak yegenimizi sac tırasına goturme vesilesi ile, ahbab olup sohbet ettigimiz genc mahalle berberimiz de oldu. Yegen ve benim sacları kısaltırken, arada dedim kardesim birkac gundur vaktim olmadı, sakalları da sen kes. Berber kardes bizim geleneksel tıras olaylarını da biliyor, arada ona makina, ustura vs. goturur gosterir, degisik marka jiletleri denesin diye verirdim.
Berberde sakal tırası normalde olmam, bu sefer olalım diyince berber kardesim biraz heyecan yaptı. Once gillette jel surdu abi biraz yumusatalım dedi, onun ustune kettledan sıcak su ile arkosunu kopurttu. Jelin ustune birde arko yu gecti, oldum noel baba. Ozel musterilerine ayrı tuttugu 2ci ali bıyıklısını cıkardı, jileti taktıktan yine bir atraksiyon olarak ustune kolonya dokup atese verdi.  
Arada gonul yokluyor, abi jileti begendinmi cekistirmiyor degilmi vs. digerekten.
Kardesim 10 numara oldu diyerek 2 perde Turkish Barber tırasımızı olduk.

Mütevazilik ... berberimle buna benzer bisey yasadim Smile Oda ilk önce Arko sabunla yüzümü yumusatmak amavi ile uzunca fircalayip duruladi sonra tekrar fircalayip 1. Perdeye gecti . Sonra bana nasil yumusadimi cildin dediginde eline koluna saglik kardesim cok guzel oldu dedim Smile ama tras sonrasi cildim kipkirmiziydi tabiki ,ertesi gune anca toparladi .
Ama cidden jileti taktıktan sonra kolonya ile alibıyıklının ucunu atese verdi, artık sanitizasyon hesabı mı bilmiyorum, o tam show du. Smile

Tum dostlara tekrar sıhhatler olsun.
Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(17/07/2019, Saat: 22:08)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş aleti: Gillette BB Short Handle (7)
Jilet: Topaz (1)
Sabun: Proraso Eucalyptus & Menthol
Fırça: LS Pure Badger
AS: Proraso Eucalyptus & Menthol

Epeydir günün fotosunu paylaşamıyordum. Bugün tıraştan aldığım hazdan mütevellit, gaza gelip bi kare çektim Smile
Topaz'ı uzun süredir kullanmıyordum, 2 perde soğuk su ile bol mentollü tıraşım tek bir noktasal kanama ile sona erdi.
Cümleten sıhhatler olsun komşular
Sıhhatler olsun komşum...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,585 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,283 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,769 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: