En Son Ne Aldınız ?
(04/04/2019, Saat: 01:02)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun süredir aradığım Fatboyu nihayet bugün bir antikacıda uygun fiyata buldum. Alet 1958 model (D4). Biraz bakımsız kalmış. Parçaladım, bakımını yaptım, temizledim, bıçak aralıklarını ayarlayıp tekrar topladım. Şık oldu! Fatboy arayışı da bitmiş oldu. Nasipse tıraş yarın.

Güle güle kullan komşum darısı başıma Smile
(04/04/2019, Saat: 11:30)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullan komşum darısı başıma Smile

Teşekkürler! Bu sabah tıraş oldum. 61 yıllık aletin tıraşı muhteşem. Gençlere taş çıkarır Big Grin
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@CK89
Komsum arada makine alımınızı paylasmısınız ama gordugunuz gibi kaynayıp gitmis. Çunku bilmeyen komsum coktur.
Bir iki satırda olsa aldıklarımızın ne oldugunu yazıp, ileride detaylı inceleme yapmayacaksak karakteristik ozelliklerini yazsak, hepimiz icin daha faydalı olmazmı, bilgi paylastıkca guzel degilmi. Wink

Tekrar size ve tum dostlara yeni urunleri hayırlı olsun.
5193x5.jpg
Resimde olmasa da ilgaz tütün kolonyası ile bu markayı tanıdım. Tütünden memnun kalınca diğer ürünlere de şans vermek istedim. Kısaca alkol yüzdelerini ve düşüncemi söylemek isterim. Markanın normal ve premium olmak üzere 2 tip kolonyasi var. Zaten ucuz olunca premium modellerinden seçim yaptım.
Gül suyu: açıkçası suana kadar en beğendiğim gül suyu bu oldu. Esansi yapay kokmuyor. Tıraş sonrası kullandım. Güzeldi. Kesinlikle tekrar alırım.
Japon kiraz çiçeği: 60 derece alkol ile tıraş sonrası veya gün içerisinde kullandım. Fiyatını göz önüne alinca performansını çok begendim. Tekrar alacagim ürünlerden.
Bodrum mandalinasi: 70 derece alkol oranı var. Kokusu biraz yapay geldi. Çeşitlilik açısından bulunmasını isterim. Ama özel olarak tekrar almam.
Çeşme limon: 80 derece alkol orani var ve ürünü hiç sevmedim. İlk başta gelen keskin limon kokusu 2. Aşamada yerini deterjanimsi kokuya bırakıyor. Tekrar almayacagim.
Lavanta: 70 derece alkol oranı var. Kokusunda yapaylık hissetmedim. Tekrar alacagim ürünler arasında.
Genel olarak değerlendirirsek 400 ml lik ürünler ve 3.62 tl gül suyu, 6.45 tl diğer ürünlerle fiyat performans olarak memnun kaldım. Tüm dostlarımın yeni ürünleri hayırlı olsun. Keyifli tiraslar dilerimSmile

Not: ürünlerin değerlendirmesi amatörce kendi zevkim ve fikirlerim lisanda kusur ettiysek affola.
(04/04/2019, Saat: 14:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89
Komsum arada makine alımınızı paylasmısınız ama gordugunuz gibi kaynayıp gitmis. Çunku bilmeyen komsum coktur.
Bir iki satırda olsa aldıklarımızın ne oldugunu yazıp, ileride detaylı inceleme yapmayacaksak karakteristik ozelliklerini yazsak, hepimiz icin daha faydalı olmazmı, bilgi paylastıkca guzel degilmi.  Wink

Tekrar size ve tum dostlara yeni urunleri hayırlı olsun.

@dikdik_s
Haklisiniz
STOD'de adlarini yaziyorum aletlerin, sabunlarin, fircalarin kullandikca.
Dun Guerrilla'yi kullandim, STOD ye eklemistim.
Inceleme yazilari icin birkac jiletle, birkac defa aleti kullanmak istiyorum.
Ama alet sayisi artikca, ekleme isi gecikiyor.
Ileride eklemeyi dusunuyorum.

Ama buraya bir ozet ekleyeyim.

Ilk resimdekiler Wolfman Guerrilla'lar. WR1 serisinin alt serisi olarak, piyasaya 2017 yilinda cikmis aletler.
Uretimde yok. Ikinci el alabilirsiniz. WR1 serisine gore daha makul fiyattalar.
Alet 316 celikten, CNC de uretilmis.
Agirligi 79 gram. Bu kadar hafif olmasinin sebebi: bas kisminin ince, sapinin orta kisminin bos (hollow) olmasi.
Bicak acikligi 69 mm. Sap uzunlugu 85 mm.

Dun, ilk tirasimi acik tarakli modeliyle oldum. Polsilver jilet kullandim. Ozet bir inceleme ekleyeyim.
Alet mild ile orta agresiflik arasi. Yani Gillette New serisinin bir tik alti. Edwin Jagger DE89'un bir tik ustu. Tahminen Timeless .68 gibidir.
Ama etkinligi cok guzel, gunluk kullanimda tahrissiz sinek kaydi tiras veriyor.
Simdilik daha detayli inceleme: https://www.youtube.com/watch?v=Xdk0TyKiGUc

Ikinci resimdeki model Mingoose. Mangoose'un, schick bladeler icin uretilmis mini serisi.
Alet sifir olarak bulunabiliyor. Celik CNC.
Aleti test etmem icin, Schick Proline B-20 jiletlerin gelmesini bekliyorum.
Yeni jiletler geldi Smile

Bugün GEM'i denemek istiyorum

7e29879d651a291f23581148a1463efb.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@CK89
Komsum zaman ayırıp detaylı yazmıssınız. Cok tesekkur ederiz.
Saygılar.
(04/04/2019, Saat: 19:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89
Komsum zaman ayırıp detaylı yazmıssınız. Cok tesekkur ederiz.
Saygılar.

@dikdik_s
Daha da detayli yazarim. Biraz is durumum yogun su ara.
Bir projenin toplantisi var yakinda, o bitsin, her bir aletin detayli incelemesini eklerim.
Daha baska aletler de var paylasmak istedigim.
Biri belki sizin daha cok ilginizi ceker, Blackland Sabre L2 var paylasmak istedigim. Belki de kullanmissinizdir.
Onu daha PTFE Gem Jiletle deneyemedim. Mayis basi gibi eklerim.
İncelemeler harika olur. Wolfman wr hep istek listesinde ama para verecegim urun icin sıraya girme isi, benim prensibime ters geliyor. Dovizde alıp basını gidince bahanesi oldu, uzaktan bakıyoruz.
Blackland Dart almıstım, guzel alet orjinal tasarım ama Gem'ine bakmadıydım. ATT ve Rocnel celik gem denemelerinden sonra celik gemlerden eskilerden aldıgım zevki ne yazık ki alamadım. Eskilerin yaylı mekanizması, belki birazcıkta olsa jiletin esnemesini, cınlamasını saglıyor. Celikler sıkı sıkıya tuttugu icin o hissiyatı alamadım. Zaten ayda 1-2 kere haftasonu zevkine Gem kullanıyorum, klasikler daha mutlu etti beni, celik Gem olayına en azından bir surelik aklımdan cıkardım. Umarım siz begenir zevk alırsınız. Elinizde yoksa eskilerden bir gem 1912 veya streamline edinmenizi oneririm. Bir deneyin bakalım sizin hangisi daha hosunuza gidecek.
(04/04/2019, Saat: 19:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İncelemeler harika olur. Wolfman wr hep istek listesinde ama para verecegim urun icin sıraya girme isi, benim prensibime ters geliyor. Dovizde alıp basını gidince bahanesi oldu, uzaktan bakıyoruz.
Blackland Dart almıstım, guzel alet orjinal tasarım ama Gem'ine bakmadıydım. ATT ve Rocnel celik gem denemelerinden sonra celik gemlerden eskilerden aldıgım zevki ne yazık ki alamadım. Eskilerin yaylı mekanizması, belki birazcıkta olsa jiletin esnemesini, cınlamasını saglıyor. Celikler sıkı sıkıya tuttugu icin o hissiyatı alamadım. Zaten ayda 1-2 kere haftasonu zevkine Gem kullanıyorum, klasikler daha mutlu etti beni, celik Gem olayına en azından bir surelik aklımdan cıkardım. Umarım siz begenir zevk alırsınız. Elinizde yoksa eskilerden bir gem 1912 veya streamline edinmenizi oneririm. Bir deneyin bakalım sizin hangisi daha hosunuza gidecek.

@dikdik_s
Lather catcher ve Streamline aklimda olan aletler.
Aletleri bulmasi biraz zor.
Elimden 10 Gillette vintage aleti cikardiktan sonra eklemeyi dusunuyorum.
Alet sayisini mumkun oldugunca minimumda tutmayi amacliyorum.
Elimde toplam 10 vintage alet kalmasini istiyorum. (3 Gillette tto open comb, 3 Gillette adjustable, 2 gem tarzi, 2 injector tarzi)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: