Günün Tıraşı (SOTD)
Uzun zaman sonra SOTD olarak bir pazar gecesi tıraşıda benden gelsin madem...
Alet: EJDE86
Fırça: FS pure badger
Jilet: Permasharp
Sabun ve Preshave: Proraso Sensitive
Scuttle: geltir mertsel üstadın scuttle'ı
After Shave: Bu gece tıraşını paylaşma sebebim bu ürün sevgili komşularım. Sanırım forumda daha önce değerlendirilmedi, benimde elime Munich'den Tabac sipariş ettiğim arkadaşımın uğradığı ıslak tıraş dükkanındaki centilmen beyfendinin hediyesi ile tester olarak geçti; AnneMarie Borlind After Shave Gel ve Balm ikilisi. Beraber kullanılması tavsiye ediliyor, şöyle ki; kuru ciltler için önce balm sonra gel, yağlı ve/veya açık gözenekli ciltler için önce gel sonra balm olarak kullanılması gerektiği ürün üzerinde ifade edilmiş. Bende önce gel sonra balm olarak kullandım. Koku sıfır medikal ürünler benzeri sadece krem kokusu. Koruyuculuk, nemlendirme ve cildi tıraş sonrası dengeleme olarak ifade edebileceğim şey tek kelime ile mükemmel. Kıvam olarak Proraso Sensitive balm'dan daha yoğun kıvamda ama kozmetik AS'leri yoğunluğunda değil. En az Tabac, Kiehl's, Terre D'Hermes AS emulsion balm kalitesinde ve çok tatmin edici bir ürün. Sabun, fırça, alet ve jilet konusunda forum üzerinde tecrübeli olduğum söylenemez fakat çok AS denedim ve cidden bu üründen çok memnun kaldım, sürdüğünüz anda yüzünüz tıraş köpüğü sürmüş misali bembeyaz olsa da cilt çok hızlı bir şekilde emiyor ve herhangi bir iz kalmıyor, (cildimin bu kadar hızlı emdiği ilk krem) kötü giden bir tıraşı mükemmel sonuçlandırdı. Tabi ki kokusu olmamasından dolayı favorim değil ama kesinlikle almayı tercih edeceğim bir ürün. Sanırım balm ve gel ikilisi 40 euro bandında ve Türkiye'de bulunmuyor. After Shave konusunda dertli olan komşularımın bir şekilde temin edip denemesini öneririm.

2ns2uxx.jpg
Be A Gentleman...
459271e9012828c089f2ca8dad8c3efb.jpg

Tüm komşularıma sıhhatler olsun...

Gillette Slim Twist
Proraso Sandalwood
Yaqi Ferrari
Nivea Balsam
Treet Platinum

Select
(02/03/2019, Saat: 23:43)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Butun komsularima sihhatler olsun.

Cok tesekkur ederim Gürkan, bende seni zevkle takip ediyorum. Speick sabunlarini listene al kardesim. Pisman olmazsin.

Volkan abi cok tesekkur ederim. Speicki alirken senin ve @skybrave Ziya komsumun kafasini sisirdim abi, hakkinizi helal edin. Ama iyiki de almisim diyorum.
Umarim daha guzel fotograflarla karsiniza gelebilirim.

Mehmet kardeşim sıhhatler olsun. Yeni sabunun da hayırlı olsun. Elinde MdC varken başka sabunlara nasıl gözün kayıyor hala anlayamıyorum Big Grin Kafa şişirmek de ne demek. Seninle sohbet etmekten ben keyif alıyorum. O yüzden için rahat olsun.
IMG-20190303-155239-2.jpg

Vigshaving 26 mm Porsuk - Timor 1353

Herkese iyi haftalar ...
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Dün akşam olduğum pazar tıraşının başrol oyuncuları. Eziyetli geçen son iki tıraşın ardından (feather jilet ile ten uyuşmazlığı yaşadık) dünkü bu tıraş gayet keyifli geçti. Personna jilet üzmedi. Gerçi ufak bir üzücü hadise oldu, o da benim anlık dikkatsizliğimden kaynaklandı. Sol yanımda işlem yaparken boyun bölgeme çizik atmışım Smile Şu an hafif iz gözüküyor. Bir iki güne geçer herhalde.

Herkese sıhhatler olsun..

76d2b9ebf2878027d062d67b68ff27ef.jpg

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Sıhhatler olsun tüm komşularımıza.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Sıhhatler olsun @starex Selman Bey. Tıraş bağımlılığına da değinmişsiniz Smile Zevkle izledim....
Smile a little be
Derby extra çok kaba bir jilet resmen jileti yüzümde hissediyorum.
Tıraş öncesi sadece ılık su ile yüz yıkama
Tıraş sonrası after shave sürünce hafif bir yanma oldu ama kesik veya tahriş olmadı
Palmovile kremi beğensemde üst üste kullanınca bayıyor insanı yanına bir kardeş lazım2bfe598f37e74ab1d0e77aee7ba4adb9.jpg
Bir pazartesi tıraşı da benden :

Ming shi mp023g- voskhod-proraso-Semogue 830
dd4b26e7ab619dbd4d99412820c0c601.jpg

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Cümleten sıhhatler olsun, benim de haftanın ikinci traşi bu aksam gelir.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,651 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,438 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,203 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,330 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,792 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,244 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: