Cella
Bence bu sabuna şu vermeye gerek yok ama fircanizi fazla sıkmadan, hafif sulu kullanmanız daha iyi oluyor. Kendi tasında, sert sabun kullanır gibi yüklerseniz köpüğü daha yoğun ve koruyucu olacaktır.

~SB
Cella çabuk ve kolay köpürüyor, suda bekletmenize hiç gerek yok. Kokusu (en azından benim kullandığım versiyonunda) tıraştan sonra bile bir süre hissediliyor.

Cella (allerji yapmazsa) kesinlikle üzecek bir sabun değil. Sadece saklarken dikkat etmek gerekiyor. Açıkta bırakırsanız sararma yapıyor. Tavsiyem uzun süre kullanmayacaksanız tam olarak kuruduktan sonra kapağını sıkıca kapayıp (bir poşetin içerisinde) buzdolabında saklayın. Bu şekilde 1 sene sonra bile rengi değişmiyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(03/01/2019, Saat: 15:56)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella çabuk ve kolay köpürüyor, suda bekletmenize hiç gerek yok. Kokusu (en azından benim kullandığım versiyonunda) tıraştan sonra bile bir süre hissediliyor.

Cella (allerji yapmazsa) kesinlikle üzecek bir sabun değil. Sadece saklarken dikkat etmek gerekiyor. Açıkta bırakırsanız sararma yapıyor. Tavsiyem uzun süre kullanmayacaksanız tam olarak kuruduktan sonra kapağını sıkıca kapayıp (bir poşetin içerisinde) buzdolabında saklayın. Bu şekilde 1 sene sonra bile rengi değişmiyor.

Ben de aynı şeyi yaşamıştım üstad, buraya yazdığımda tüyo da almıştım uzun süre önce ama nasıl bozulmadan tutabileceğimizi unutmuştum, konuya dalmadan son yorumda bulmak güzel oldu Big Grin
Komsular ben bu sabuna cok buyuk haksizlik etmisim,onceki yorumlarimda hic begenmedigimi belirtmistim.Oysaki mukemmel bir urunmus,hep ne kadar kuru bir sabun,hic kaydirmiyor diye yakiniyordum.Diger sabun ve kremlerimde fircayi nasil kullaniyorsam bunda da oyle kullaniyordum.Meger bu kerata biraz daha su istiyormus, agzi yokki garibanin soylesin su ekle diye Rolleyes : Big Grin

Sonuc itibari ile yemini suyunu verince guzel bir kopuk elde ettim.Artik favori sabunlarim arasinda.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(22/01/2019, Saat: 00:19)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular ben bu sabuna cok buyuk haksizlik etmisim,onceki yorumlarimda hic begenmedigimi belirtmistim.Oysaki mukemmel bir urunmus,hep ne kadar kuru bir sabun,hic kaydirmiyor diye yakiniyordum.Diger sabun ve kremlerimde fircayi nasil kullaniyorsam bunda da oyle kullaniyordum.Meger bu kerata biraz daha su istiyormus, agzi yokki garibanin soylesin su ekle diye Rolleyes : Big Grin

Sonuc itibari ile yemini suyunu verince guzel bir kopuk elde ettim.Artik favori sabunlarim arasinda.
Kokusunu sevememiştim ama uzun süre ağzı açık bırakınca gitti kokusu. Bu sefer de sürüye yeni katılan sabunlar yüzünden fazla görüşemedik kendisi ile. İlk tıraşta su oranını ayarlayıp tekrar deneyim ben de.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Proraso ve ve Arko sabuna göre köpüğünü biraz zayıf ama Nemlendiriciliği iyi. Kasesi çok dar olduğu için köpürtmede zorluk çıkardığı gibi kenarları fırçayı hırpalıyor, o yüzden başka bir kaseye taşımak zorunda kaldım. Kokusu ise biraz itici olsa da alışılıyor.
(22/01/2019, Saat: 00:19)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular ben bu sabuna cok buyuk haksizlik etmisim,onceki yorumlarimda hic begenmedigimi belirtmistim.Oysaki mukemmel bir urunmus,hep ne kadar kuru bir sabun,hic kaydirmiyor diye yakiniyordum.Diger sabun ve kremlerimde fircayi nasil kullaniyorsam bunda da oyle kullaniyordum.Meger bu kerata biraz daha su istiyormus, agzi yokki garibanin soylesin su ekle diye Rolleyes : Big Grin

Yorum ve düşünce değişikliği insanoğlu için doğal bir davranıştır.
Asıl sabit düşünenden korkmak lazım. Yani daha doğrusu değişime direnenden.
Bırakın 10 yıl önceki halimizi 3-4 sene önceki düşüncelerimizde ne kadar değişiklik olduğunun farkında değil miyiz?

Sadece dikkat etmemiz gereken şey, bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan dolu dolu, boş boş konuşmak değil midir?

Nasıl ki insanoğlu birbirine benzemiyorsa, hepsinin duygu, düşünce ve fiziki tarafları farklı ise eşyalar, malzemeler de öyle değil midir?

Yeter ki yaklaşımımız güzel olsun, sözlerimiz bilgece olsun.

Sizler gibi güzel insanların her yerde çoğalması ümidiyle..

E n v i r o n m e n t a l i s t

Yaklaşık 1 sene önce aldığım Cella Sabunu ilk başlarda birkaç hafta kullandım. Sonra farklı sabunlar alınca onları deneyeyim derken Cella'yı unuttum. Dolabımda duruyordu. Aradan 7-8 ay geçtikten sonra tekrar kullanmak istedim. İki haftadır kullanıyorum. Cella'dan mı kaynaklandı bilmiyorum ama özellikle çene bölgemde sivilce ve kızarıklık oluşmaya başladı.Sabunun fotoğraflarını da görebilirsiniz. Bu şekilde gözükmesi ve rengi normal midir ? Cella'yı @posicor komşumun belirttiği şekilde saklamadım.Sadece kuruduktan sonra ağzını kapatıp dolaba kaldırdım.

Bir ikinci sorum da şu. Ben yeni aldığım fırçaların rodajında her zaman Arko'yu kullanıyordum. Bu sefer sirke kokusunu bastırması için tek bir sefer Cella'yı kullanayım dedim. Fırçayı Cella ile köpürttükten sonra yaklaşık 2 saat köpüklü olarak beklettim. İki saat sonunda baktığımda fırçamın sap kısmının boyasının kıl diplerinde aşağıya doğru aktığını gördüm. Arko ile böyle bir durum yaşamamıştım. Fırçam da Mühle Domuz Kılı Fırça 15H-204. Bu konuda bilgisi olan veya daha önce başına böyle bir şey gelen var mı acaba ?

2hwh7w3.jpg

i5pshc.jpg
Cogito, ergo sum Dodgy
@Crestor ,

Sabun'un genel anlamda görüntüsü bozulmuş gibi.

Sabunu etkileyebilecek nedenler:

1- Saklama yerinin durumu
2- Saklama kabının sabuna olumsuz etkisi
3- Sabunda olabilecek bozulmalar
4- Bunların dışındaki faktörler

En iyisi deneme yapmak için.

Sabunu bir kenara koyarak, 1-2 hafta geçip cildinizdeki sorunlar geçtikten sonra
Tekrar bu sabunu denemek.
Bu sayede sorunun sabundan mı yoksa sabun dışında başka şeylerden mi kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

NOT: Sabun modifiyesi konusunda deneyimlerini paylaşan arkadaşlarımızın yazdıklarını dikkate alarak sabunu modifiye edebilirsiniz.
Özellikle kaynar su içinde ve üzerini de örterek buhar yardımıyla çözülmesini sağlayıp içindeki oluşma ihtimali olan zararlı şeyleri temizleyebilirsiniz.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla, üst kısımda bakteri-küf veya bu tarz bir oluşum meydana gelmiş gibi duruyor. Uzman değilim ama ilk izlenime göre bir terslik olduğu belli.
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,797 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,657 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,020 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: