boyun altı sorunu
@crestor komşum dediğiniz gibi genel olarak beslenme; B, C vitaminleri gibi depo edilemeyenleri günlük almak önemli. Dediğiniz doğru ama tıraş gibi tahriş yaratma veya sağlık sorunu varsa lokal kullanım ile ulaştırmak gerekebilir. Bir de atlanan bir konu daha egzos gazı, sigara dumanı bunlar da hep cilde düşman.

@ouz7 ve @ekilic2 komşularım alkolü hızlı ve etkili dezenfeksiyon sağladığı için hastane içinde o kadar sık kullanıyoruz ki uzun vadede bile sorun çıkarmıyor emin olun. Ama işte esans ve saf etil alkol, izopropil alkol olması önemli. (Not: kolonyaya ipa koymazlar. )

@hakan88 komşum tam olarak demek istediğimi söylemişsiniz bahsettiğiniz ilaçların doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Sizin durumunuzda mesela risk alamayıp ilacı kes demişler. Ve de geçmiş olsun karaciğer yağlanması ciddileşebilen bir hastalık.

Bebek cildi florası biraz farklı olduğu için tamam ama kadın erkek arası fark olması farklı ürün olması vs. bana endüstriyel dayatma olarak geliyor. (Konunun uzmanı olmadığımı hatırlatayım.) Özellikle kadınlara bu topuğun için bu yüzün için bu elin için bu gece yüzün için diye diye iyi ürün iteliyorlar.

Yüz temizleme jelinde yukarıda bahsettiğim SLS, SLES'lerden olabilir, dikkat ediniz.

Tekrarlıyorum bir şeyi, hatalı, yapanların çok olması onu doğru yapmaz.
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(08/01/2019, Saat: 08:24)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @crestor komşum dediğiniz gibi genel olarak beslenme; B, C vitaminleri gibi depo edilemeyenleri günlük almak önemli. Dediğiniz doğru ama tıraş gibi tahriş yaratma veya sağlık sorunu varsa lokal kullanım ile ulaştırmak gerekebilir. Bir de atlanan bir konu daha egzos gazı, sigara dumanı bunlar da hep cilde düşman.

@ouz7 ve @ekilic2 komşularım alkolü hızlı ve etkili dezenfeksiyon sağladığı için hastane içinde o kadar sık kullanıyoruz ki uzun vadede bile sorun çıkarmıyor emin olun. Ama işte esans ve saf etil alkol, izopropil alkol olması önemli. (Not: kolonyaya ipa koymazlar. )

@hakan88 komşum tam olarak demek istediğimi söylemişsiniz bahsettiğiniz ilaçların doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Sizin durumunuzda mesela risk alamayıp ilacı kes demişler. Ve de geçmiş olsun karaciğer yağlanması ciddileşebilen bir hastalık.

Bebek cildi florası biraz farklı olduğu için tamam ama kadın erkek arası fark olması farklı ürün olması vs. bana endüstriyel dayatma olarak geliyor. (Konunun uzmanı olmadığımı hatırlatayım.) Özellikle kadınlara bu topuğun için bu yüzün için bu elin için bu gece yüzün için diye diye iyi ürün iteliyorlar.

Yüz temizleme jelinde yukarıda bahsettiğim SLS, SLES'lerden olabilir, dikkat ediniz.

Tekrarlıyorum bir şeyi, hatalı, yapanların çok olması onu doğru yapmaz.

Komşum değerli bilgileriniz bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 9 ay roaccutane kullandım. Tedavim biteli 1 seneyi geçti güzel sonuçlar aldım fakat hala akneye eğilimli bir cildim var. Tıraş sonrası aloe Vera krem kullanıyorum hem hafifi hemde ferah olduğu için cildime iyi geldiğini düşünüyorum. Temizleyici olarakta yıllardır Sebamed kullanmaktayım ve kurutmadan temizliyor cidden. Beslenme konusunda iyi olduğumu düşünüyorum fakat öğrenci olduğum için arada kaçıyor hele hele şuan final zamanı olduğundan daha da kaçırdığım oluyor. Lafı fazla uzattım özür dilerim. Aslında sormak istediğim boyun altında çoğu zaman batık sorunu yaşıyorum ki bunun sebebi büyük bir ihtimal benim tekniğim. Bu batıklar bazen iltihap kapıp şişiyor. Yüzümün temizliğine ne kadar dikkat etsemde başıma geliyor. Bir arkadaşım antibiyotikli krem önerdi fakat bende bir veteriner hekim adayı olarak buna karşı çıktım. Ne yazık ki bu kremleri bilinçsizce kullanan çok fazla. Çoğu arkadaşım ufak bir kedi tırmalamasına bile bunu sürüyor ki bu kedi aşıları tam bir ev kedisi olsa bile. Aslında bende bir keresinde bir kedi tırmalaması yüzünden parmağım şişmişti ve sadece bir kere sürmem yetmişti. Aslında sormak istediğim bu tür durumlar da antibiyotikli kremlerin lokal olarak ve kısa süreyle uygulanması bir sorun teşkil eder mi ve ben tıraş sonrası çok tahrişli geçmişse hametan krem kullanıyorum bunu tavsiye eder misiniz bide bu tür iltihaplı batıklar için ne önerirsiniz?
(08/01/2019, Saat: 09:14)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum değerli bilgileriniz bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 9 ay roaccutane kullandım. Tedavim biteli 1 seneyi geçti güzel sonuçlar aldım fakat hala akneye eğilimli bir cildim var. Tıraş sonrası aloe Vera krem kullanıyorum hem hafifi hemde ferah olduğu için cildime iyi geldiğini düşünüyorum. Temizleyici olarakta yıllardır Sebamed kullanmaktayım ve kurutmadan temizliyor cidden. Beslenme konusunda iyi olduğumu düşünüyorum fakat öğrenci olduğum için arada kaçıyor hele hele şuan final zamanı olduğundan daha da kaçırdığım oluyor. Lafı fazla uzattım özür dilerim. Aslında sormak istediğim boyun altında çoğu zaman batık sorunu yaşıyorum ki bunun sebebi büyük bir ihtimal benim tekniğim. Bu batıklar bazen iltihap kapıp şişiyor. Yüzümün temizliğine ne kadar dikkat etsemde başıma geliyor. Bir arkadaşım antibiyotikli krem önerdi fakat bende bir veteriner hekim adayı olarak buna karşı çıktım. Ne yazık ki bu kremleri bilinçsizce kullanan çok fazla. Çoğu arkadaşım ufak bir kedi tırmalamasına bile bunu sürüyor ki bu kedi aşıları tam bir ev kedisi olsa bile. Aslında bende bir keresinde bir kedi tırmalaması yüzünden parmağım şişmişti ve sadece bir kere sürmem yetmişti. Aslında sormak istediğim bu tür durumlar da antibiyotikli kremlerin lokal olarak ve kısa süreyle uygulanması bir sorun teşkil eder mi ve ben tıraş sonrası çok tahrişli geçmişse hametan krem kullanıyorum bunu tavsiye eder misiniz bide bu tür iltihaplı batıklar için ne önerirsiniz?

Kremleri lokal olarak ve kısa süreli kullanımda hiç sorun yaşamazsınız. Antibiyotik kremlerin farklı lokalizasyonlara devamlı kullanımda da sorun olacağını pek sanmıyorum ama kana karışıp barsak florasını etkileme riski çok çok düşük de olsa var.

Bizim evde de kedi var tırmalayınca kolonya sürüyorum veya yüksek dereceli kolonya bulamazsam fucidin/thiocilline de sürdüğüm oluyor. Kedinin aşısı tam bile olsa yerden taşıyacağı mikroorganizmaları bulaştırabilir. Her hangi bir sebepten oluşacak kesik/kanamalarda antiseptik krem (mesela fito krem) de kullanabilirsiniz uzun süreli kullanacaksanız en doğrusu o olur diye düşünüyorum ama bence cildiyeciye bir gidin, deri tipine sorununuza göre daha uygun bir tavsiyede bulunabilir.

Yanlız hametan enfeksiyon oluşmuşsa kötü bile gelebilir (çünkü anti-inflamatuvar), iyileşme süresini uzatabilir eğer sık sık iltihap kapıyorsanız kullanmayınız.
sivilce sorunu bazen karaciğer yağlanması gibi sorunlarla da gözlenebilir. sivilce zaten çıkıyordur ama tıraş olunca tahrişten ötürü yüzde de çıkabilir. bence karaciğer dalak ve böbreklere de iyi bir doktorda baktırmakta yarar var diye düşünüyorum. eski çalıştığım yerde yıllar önce birisi vardı. her tıraşında yüzü sivilceden geçilmezdi. bu sebeple haftada 1 tıraş olurdu. neyse doktor en son karaciğer yağlanması olduğunu ve alkolü karbonhidratı bırakması gerektiğini söylemişti. çok değil 2 ay kadar diyet yaptıktan sonra adam sanki 10 yaş ta gençleşmiş gibiydi. sorunda o dönemlerde yoktu.

kullanılan ürün ne olursa olsun cildi tahriş yapıyor. teknik önemli suyun sıcak yada soğuk olması bile önemli. kullanılan havlu bile önemli. ama bazen içsel sorunlarda oluşabiliyor. örneğin bende bir ara diş çürüğü vardı ve ağzım kokardı. her yemekten sonra fırçalasamda naneli şekerlerde kullansam sorun çözülmezdi. sorun dişçiye gitmekti. bu tıraş ve cilt olaylarıda aynı bir bakıma. ben cildim için doktora gittiğimde nemli yani denizi olan bir şehirde yaşasan sorun olmazdı dedi doktor. sonra nem arttırıcı kremler kullandım sorun çözülmüştü. yada bebekler için nemlendirme cihazı kullandım iyi gelmişti. vs vs.
(08/01/2019, Saat: 09:46)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kremleri lokal olarak ve kısa süreli kullanımda hiç sorun yaşamazsınız. Antibiyotik kremlerin farklı lokalizasyonlara devamlı kullanımda da sorun olacağını pek sanmıyorum ama kana karışıp barsak florasını etkileme riski çok çok düşük de olsa var.

Bizim evde de kedi var tırmalayınca kolonya sürüyorum veya yüksek dereceli kolonya bulamazsam fucidin/thiocilline de sürdüğüm oluyor. Kedinin aşısı tam bile olsa yerden taşıyacağı mikroorganizmaları bulaştırabilir. Her hangi bir sebepten oluşacak kesik/kanamalarda antiseptik krem (mesela fito krem) de kullanabilirsiniz uzun süreli kullanacaksanız en doğrusu o olur diye düşünüyorum ama bence cildiyeciye bir gidin, deri tipine sorununuza göre daha uygun bir tavsiyede bulunabilir.

Yanlız hametan enfeksiyon oluşmuşsa kötü bile gelebilir (çünkü anti-inflamatuvar), iyileşme süresini uzatabilir eğer sık sık iltihap kapıyorsanız kullanmayınız.

Kedileri aşısı ne kadar tam olursa olsun ne yazık ki bir çok kez ben de kendi evimdeki kedim de dahil olmak üzere tırmalamalardan mikrop kaptım ve antibiyotikli kremler çoğu zaman kurtardı fakat beni karşı çıktığım olay mesleğimizden dolayı sürekli tırmalanıyoruz yaralanıyoruz ve bu genelde el bölgesinde oluyor. Bu yüzden sürekli ellerine antibiyotikli krem süren arkadaşlarım var benim karşı çıktığım mesele birazda bu. Ben genelde bu tür durumlarda ya alkol döküyorum veya antiseptik krem sürüyorum. Çok zor durumda kalmadıkça veya enfeksiyon olmadıkça da antibiyotikli krem kullanmak pekte mantıklı gelmiyor. Bende bu yüzden Nitrocin diye bir antiseptik krem edindim. Ellerimde bunu kullanıyorum fakat yüzde ki batık kesik gibi durumlar hametan krem kullanıyordum (çok yağlı olduğu içi pomadı yüzüme kullamak istemedim) ve sanırım bu konu da hata yapmışım. Bundan sonra batık türü enfeksiyonlar için antiseptik krem kullanacağım. Peki bol tahrişli tıraşlar da hametan kullanımını tavsiye eder misiniz yada ne tür durumlarda kullanmalıyım?
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
(08/01/2019, Saat: 16:29)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kedileri aşısı ne kadar tam olursa olsun ne yazık ki bir çok kez ben de kendi evimdeki kedim de dahil olmak üzere tırmalamalardan mikrop kaptım ve antibiyotikli kremler çoğu zaman kurtardı fakat beni karşı çıktığım olay mesleğimizden dolayı sürekli tırmalanıyoruz yaralanıyoruz ve bu genelde el bölgesinde oluyor. Bu yüzden sürekli ellerine antibiyotikli krem süren arkadaşlarım var benim karşı çıktığım mesele birazda bu. Ben genelde bu tür durumlarda ya alkol döküyorum veya antiseptik krem sürüyorum. Çok zor durumda kalmadıkça veya enfeksiyon olmadıkça da antibiyotikli krem kullanmak pekte mantıklı gelmiyor. Bende bu yüzden Nitrocin diye bir antiseptik krem edindim. Ellerimde bunu kullanıyorum fakat yüzde ki batık kesik gibi durumlar hametan krem kullanıyordum (çok yağlı olduğu içi pomadı yüzüme kullamak istemedim) ve sanırım bu konu da hata yapmışım. Bundan sonra batık türü enfeksiyonlar için antiseptik krem kullanacağım. Peki bol tahrişli tıraşlar da hametan kullanımını tavsiye eder misiniz yada ne tür durumlarda kullanmalıyım?
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
Hametan yerine bepanthene tavsiye ederim. Ama öncesinde kolonya peşine bepanthene.

Hametan da çok hatalı değil ama anti inflamatuar oluşu enfeksiyon kapılırsa iyileşmeyi geciktirir.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
(08/01/2019, Saat: 17:33)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hametan yerine bepanthene tavsiye ederim. Ama öncesinde kolonya peşine bepanthene.

Hametan da çok hatalı değil ama anti inflamatuar oluşu enfeksiyon kapılırsa iyileşmeyi geciktirir.

Kolonya sanırım sterizilize etmek için ben genelde arkonun tıraş kolonyasını ve şap kullanıyorum arkasından Aloe Vera krem kullanıyorum . Bende bepanthene almayı düşünmüştüm ama sanırım değişip Bepanthol olmuş ve içeriği daha zayıf geldi ve artık bir kozmetik ürününe dönüşmüş. Bu yüzden hametan almıştım. Yerine önerebileceğiniz başka bir şey var mı?
(08/01/2019, Saat: 18:53)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kolonya sanırım sterizilize etmek için ben genelde arkonun tıraş kolonyasını ve şap kullanıyorum arkasından Aloe Vera krem kullanıyorum . Bende bepanthene almayı düşünmüştüm ama sanırım değişip Bepanthol olmuş ve içeriği daha zayıf geldi ve artık bir kozmetik ürününe dönüşmüş. Bu yüzden hametan almıştım. Yerine önerebileceğiniz başka bir şey var mı?
İkisi aynı, firma niyeyse Türkiye'deki ticari adını değiştirdi. Fito krem de olur ama benim favorim bepanthene

Arkadaşlar ben de bir ürün tavsiye etmek isterim, daha önce yazan oldu ise affola.
Eczacım tavsiye etmişti, geleneksel tıraşa ilk başladığımda, tahriş ve kızarıklığın olduğu, hatta ve hatta ciltte kılcal çatlaklar şeklinde kuruluğun olduğu yerlere BIODERMA RAPID SOOTHING CARE adlı ürünü kullandım.

Gayet rahatlatan bir ürün, anında etki göstermesi benim ayrı hoşuma gitmişti. Tıraş sonrası kızarıklık vs. ile karşılaştığımda sadece belirli bölgelere ürünü kullanıyorum. (belirli bölgelere diyorum çünkü 40ml lik tüpte satılıyor ve fiyatı benzer kremlere göre biraz pahalı).

Yaklaşık 1 yıldan fazladır kullanıyorum, kesinlikle bepanten bephantol gibi kremlere alternatif hatta bana göre hızlı etkisi açısından bir tık daha önde olarak söyleyebilirim.

Bu marka eczanelerde bulunuyor, bir çok yerde rastladım bu markaya.

Direk websitesini referans göstererek ürünün özelliklerini aşağıya copy paste yapıyorum

*Cildin yatıştırılmasına ve tolerans seviyesini yükseltmeye yardımcı olur.
*Kurumuş ve rahatsızlık hissi yaşayan ciltlerin nemlendirilmesine ve yatıştırılmasına destek olur.
*Cilt konforunun uzun süreli korunmasını hedefler.
*Peeling, lazer uygulaması, tıraş ve dermotolojik operasyonlar sonrası ciltte oluşan kızarıklıkların yatışrırılmasına yardımcı olur.

web adresi de buradadır.

http://www.bioderma.com.tr/urunlerimiz/sensibio/forte

İyi tıraşlar herkese..
Arkadaslar, eger cildiniz her tras sonrasinda medikal merhemlere ihtiyac duyacak kadar tahris oluyorsa, bence sorunun kaynagina inmeniz, tras teknigi ve ekipmaninizi gozden gecirmeniz daha faydali olur. Nacizane fikrimdir, eski usul islak trasa gecmemdeki en onemli sebep de tam olarak cene alti, boyun bolgelerinde daha once yasadigim tahristen kurtulmakti, ve zaman icinde tahrissiz trasa kavustum. Burada hergun tras olup, alelade bir aftershave'i suratina surup ise giden pekcok komsumuz var. Tabii ki siz fazlasini, daha iyisini kullanabilirsiniz, ama eger surekli tahris yasiyorsaniz, cozumu tras sonrasinda degil, trasta aramak daha faydali olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boyun bölgesindeki ters çıkan sakallar. Ceyrancı 8 3,071 13/03/2022, Saat: 19:47
Son Yorum: Ramo26
  Keskin Jiletlerle Tahriş Sorunu Abin Sur Ertu 7 3,691 08/04/2021, Saat: 08:59
Son Yorum: Lord Sparhawk
Exclamation Boyun Tahrişi-Kanama Gencer 32 25,491 03/01/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: newbie
  Boyun altı tahriş Agressive 17 25,286 05/05/2015, Saat: 00:47
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: