Arko Sabun Modifiye Önerileri
Selamlar komşularım,
Her sabunun kendine özgü güzellikleri ve beğenmediğimiz tarafları var.Bence her ürün kendi orjinal haliyle kullanılmalı.Ürün üzerinde yapılacak değişiklikler sağlıklı bir şekilde ancak üretim aşamasında olabilir diye düşünüyorum.
Yanlış anlaşılmasın modifiye denemesi yapan arkadaşlarıma saygım sonsuz orası ayrı.
Keyifli tıraşlar dilerim...
@posicor @kral arthur

Tabi ki bu işin bir de kimyası var. Karıştırılan maddeler tek başlarına zararsız iken başka bir madde ile karıştırılınca cilde ciddi zararları olabilir. (Burada kastım aktarlarda satılan bitki yağları değil kimyasal maddeler. Yanlış hatırlamıyorsam bu başlık altında yada başka bir makalede lavabo açıcı bile kullanan olmuştu) Konuya hakim üretici firma çalışanı yada kimyager arkadaşlar daha iyi formüller üretebilirler Idea   Biz amatörler basit yöntemlerle idare ederiz  Rolleyes

Belki bir arkoyu cellaya dönüştüremeyiz ama merak iyidir. Burada bahsi geçen basit bir sabun modifiyesi olsa da bir çok ürün bu şekilde geliştiriliyor. İcatlara girmiyorum bile  Big Grin Yeter ki deneyelim, paylaşalım ve tartışalım. Ortak platformda çok güzel fikirler yaratılıyor...
Elimde cella, palmolive,wilkinson gib sabunlar olmasına rağmen can sıkıntısından ve komşuların güzel anlatımlarından heveslenerek bende modifiye arko yaptım Smile
Gliserin ve sandal ağacı yağı karışımı

sn1ldd.jpg
1iyhpi.jpg
2eyc6xc.jpg

1 adet arko stick sabunu benmari usulü yumuşatarak içerisine 1 tatlı kaşığı gliserin ve 1 tatlı kaşığı sandal ağacı yağı katıştırarak elimde güzelce yoğurdum ve kaba bastım.

1znnak2.jpg
16arxqa.jpg

Köpüğü oluştururken zorlanmadım, gayet dolgun ve koruyucu bir köpük oluştu.
Hemen denedim, 2 perde r41 ile sinek kaydı, sorunsuz bir tıraş oldum( tabi öncesinde duş ve saç kremi kullandım).

Tıraş sonrası aradan neredeyse 8 saat geçti, özellikle yanak üstleri olmak üzere cildim hala yumuşacık Big Grin
Ben memnun kaldım, tavsiye ederim nacizane. Herkese saygılar.
Kokusu nasil komsum?
Hijyene önem veren elit bey
@mimaras elinize sağlık fotolardan güzel olduğu anlaşılıyor.Peki gliserin ve yağı ocak üzerindeyken mi eklediniz?
@pundoe komşum ilk kaba bastığımda akşamdı, yoğun sandal ağacı kokusu vardı, sabah kontrol ettiğimde klasik arko kokusu geliyo sabundan ancak köpürtünce hafif sandal ağacı kokusu da geliyo. 2 tatlı kaşığı koysaydım keşke dedim kendi kendime Smile

@Köse123 komşum, arkoyu dilimledim ocakta benmari usulü ısıttım zaten erimiyo ama iyice yumuşuyor, sonra kabı ocaktan alıp öyle eklemeleri yaptım. Sonra elimle yoğurup kaba bastım. Gliserinden ötürü eller vıcık vıcık oluyor Smile İşim bitince eşim, ellerin benimkilerden bile yumuşak olmuş dedi Big Grin
Arko keyifle kullandığım bir sabun ama sandal ağacı kokusuna da hastayım. Acaba Arko'nun kokusunu bastırmak için ne kadar sandal ağacı yağı kullanmak gerekir ve bu işlemi yaparsak köpürme performansından ne kadar feragat etmiş oluruz? Malzemeler çöp olmayacaksa denemek niyetindeyim.
(04/01/2018, Saat: 23:23)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko keyifle kullandığım bir sabun ama sandal ağacı kokusuna da hastayım. Acaba Arko'nun kokusunu bastırmak için ne kadar sandal ağacı yağı kullanmak gerekir ve bu işlemi yaparsak köpürme performansından ne kadar feragat etmiş oluruz? Malzemeler çöp olmayacaksa denemek niyetindeyim.

Komşum, ben bir tatlı kaşığı kullandım yeterli kokuya ulaşamadım ama köpükte herhangi bir eksilme olmadı.
3-4 kaşık koysan köpük değişir mi bilmiyorum. Kimya işinden anlayan komşular daha iyi cevaplar. Ama en kötü içinde kalmamış denemiş olursun. Olmazsa da arko =1,95 tl sandal ağacı yağı =7 tl bu kadar gitti dersin Smile
@pundoe

@mimaras 'ın sabununu görmedim, koklamadım ama kokusunun Arko gibi olduğuna eminim Smile. Değilse de 2 gün sonra Arko gibi olacağı kesin. Bu Arko'nun içine ne konulursa konulsun kokusunu yok etme gibi bir özelliği var.

@gökbörü 2 litre kadar sandal ağacı yağıyla arkonun kokusunu bastırabilirsiniz. Tahmini olarak 100 kilo Arko sabun parasına denk gelir Smile.

Arko sabuna yapılacak en iyi modifiye onu hiç modifiye etmemektir. Bırakın modifiye etmeyin, gelirse zaten sizindir, gelmezse hiç sizin olmamıştır.
Ellerinize sağlık cok güzel görünüyor  ilk fırsatta deneyeceğim bi canim cekti be Big Grin
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,941 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,231 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,950 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,963 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,135 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,150 12/12/2022, Saat: 14:14