Yerli eski slim twist replikaları ondüla klas ve jön
(19/02/2016, Saat: 20:23)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bende yakın zamanda Ondüla siyah saplı olanını eskiciden aldım fakat sapında aşırı sabun birikintisi var ,kaynatım,fırçaladım çıkmadı.Varmı bunu gidermenin yöntemi.
Ben plastik saplı tıraş aletlerinde kaynatma yapmıyorum ama 10dk su+çamaşır suyu içeren bir kapta bekletip el deterjanı ile fırçalıyorum bir müddet, ardından 1 saat antiseptik solüsyonda bekletiyorum ve bu sefer diş macunu ve fırça ile son kez fırçalıyorum böylece sabun kalıntısı kalmıyor. Eğer inatçılar varsa da kürdanla tek tek uğraşıp çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin.

(19/02/2016, Saat: 20:57)UMUT_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Reclesstr komşum yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Rica ederim üstadım.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(19/02/2016, Saat: 23:02)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben plastik saplı tıraş aletlerinde kaynatma yapmıyorum ama 10dk su+çamaşır suyu içeren bir kapta bekletip el deterjanı ile fırçalıyorum bir müddet, ardından 1 saat antiseptik solüsyonda bekletiyorum ve bu sefer diş macunu ve fırça ile son kez fırçalıyorum böylece sabun kalıntısı kalmıyor. Eğer inatçılar varsa da kürdanla tek tek uğraşıp çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin.

Rica ederim üstadım.
Teşekkür ederim üstadım.
(23/10/2012, Saat: 20:13)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bn cocukken o markanın jolesıde vardı
eskıden yerlı guzel aletlerde varmıs anlasılan
bakalım daha neler gorecegız Smile

Evet Slogani da "her Mavi Jole Ondula degildir" di.

(17/02/2013, Saat: 03:36)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üretimlerinin durmasının üzerinden 30 35 yıl geçmiş aletler
Sad çok zor

2000 li yillarin basina kadar uretim surdu, Gerci imalat adetleri cok dusuktu ama yapiliyordu.

(25/11/2013, Saat: 23:24)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babamın 1974 yılında askerde aldığı bu makineyi evi temizlerken bulduk ben attığını düşünüyordum en az 20 sene önce görmüştüm. Ama atmamış. Bulunca çok sevindim.  Altında ONDÜLA yazıyor. Kaplaması gayet iyi hafif bi temizlikten sonra parıldamaya başladı. İlk açtığımda rahatlıkla açılıp kapanıyordu ancak temizleyince kapanırken biraz sıkışıyor yağlarsam rahatlar mı acaba? Nasıl bir alet bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. İçinden yerli üretim bi perma sharp çıktı kullanılmış olmasına rağmen çok az bir paslanma var ve o jilet o makinenin içinde en az 20 yıldır bekliyor görünce göğsüm kabardı Valla.
Fotograf sizi yanıltmasın üstündeki lekelerin çoğu pas değil sabun birikintisi.

Babana da sanada da helal olsun bulunmasi cook zor bir tras aletine sahipsin. Ondula marka 73 Yada 74 yilinda uretime baslamisti ilk mamullerden dir , icindeki yarim vidanin metal oldugu zamanlar aman iyi bak.
Etna, Ondüla, Jön, Klas ve Taç marka tras aletleri Ondüla nin uretimleridir. Ambalaj ve sap sekil/ renkleri farklidir diger calisan aksam aynidir. Bir ara Etna markasi altinda esantiyon olarak 24ayar altin kaplama urunler yapilip bazi itriyat depo sahiplerine hediye edilmistir bulmak zordur ,bir ornegi elimde var resmini koymaya calisacagim.

2dah93m.jpg
@Ondula komşum altın kaplama olan harika görünüyor.Maşallah çok temiz saklamışsınız.Bu arada foruma hoşgeldiniz. Smile
de te fabula narratur.!
Selamlar,
Bendede üç adet klas var.Kalite ve işçilik çok güzel fakat benimkilere mild jiletler uyuyor.Agresif üçüde...
Komsularim,slim twist goruntu itibariyle cok hosuma gidiyor.Koleksiyona katmak istiyorum her yapimindan.Bundan satilan yer kalmismidir hala ? Yoksa eskicilere sormaya drvam mi ?
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
İyi akşamlar komşular Twist replikalarının agresif olduğu yazılmış ama kullananlar yorum yapabilir mi twistten çok mu agresifler ?
(01/09/2019, Saat: 22:32)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar komşular Twist replikalarının agresif olduğu yazılmış ama kullananlar yorum yapabilir mi twistten çok mu agresifler ?

Evet genel olarak hepsi orijinal twistlerden çok daha agresiftir.Orjinaller çok mild bunlar tam tersi.
Çok teşekkürler komşum bana göre değil o zaman Gittigidiyor'dan Twist replikası olduğunu düşündüğüm bir alet bulmuştum almak isteyen olursa diye linkini bırakayım buraya

https://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-k...gI1OPD_BwE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 387,528 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,269 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,888 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,057 13/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: mustbe
  gilette slim twist temizleme fettah304 14 13,597 29/11/2015, Saat: 00:08
Son Yorum: fettah304
  Fatboy, slim, popular vs. muratti 117 166,857 23/07/2015, Saat: 23:47
Son Yorum: recklesstr
  Gillette Slim Twist hsnmrycl 12 22,479 22/03/2013, Saat: 18:41
Son Yorum: hsnmrycl
  Gilette slim bozuk mu? abismo 5 8,253 04/02/2013, Saat: 18:18
Son Yorum: BigHillMe
  Sadece Futur Progres Fatboy Slim ve Black mi var ayarlı olarak? BigHillMe 11 18,344 20/10/2012, Saat: 13:50
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: