SON OKUDUĞUNUZ KİTAPLAR
@dikdik_s Yazdığınızı okurken mutlu oldum. Soner Yalçın, Yılmaz Özdil ve özellikle Muazzez İlmiye Çığ'dan haklı ve güzel örnekler verdiniz. Lakin son iki cümlenizi okuyunca nerede olduğumu şaşırdım. Biz tıraş olacak yaştayız.

(20/03/2017, Saat: 14:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... araya girip beni basit gorup acıyan sensin...

(20/03/2017, Saat: 14:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... Saglık olsun, yanlıs anlasıldım herhalde, bosver onemli degil...

(20/03/2017, Saat: 14:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... Ben zaten bu saatten sonra bu kadar laf isittikten sonra alır okurum kitabı...

Çocuk gibi davranıyorsunuz. Önceki mesajınızda da yaptınız aynısını. Bu davranış şekli hayatınızın hiçbir yerinde bir işinize yaramaz. Bu tartışmanın artık kimseye faydası olacağını düşünmüyorum. Kirlilik olmaması açısından son yazılan yorumlar, forum yönetimi tarafından silinirse haklı bulurum.
Insanların birbirini ifade etme tarzları , üslupları farklı olabilir .Bunu idrak edebilmek çok zor olmasa gerek .
Bir iki satırı polemiğe çevirip , hakaret etmeye ne gerek vardı ?
@yokon
Hocam bak ne yazdıgını bil, cocuk mocuk, 40 yasında adamım ben agzını topla. Bir yere kadar. Alttan alıyoruz, sen bizi oyle bil diyoruz hala konusuyorsun. Sana mı sorucagım ne yazıp nasıl yazacagımı.
Eseklik bende, adam yerine koyup sana acıklama yapıyorum.
Photo 
zxtwk7.jpg

Deniz Gürsoy'un Oğlak Yayıncılık'tan çıkan Baharat ve Güç kitabı, geçmişten günümüze baharat kullanımı ve baharatın dünya tarihindeki yerini konu alan yemek tariflerine de yer veren keyifle okuduğum bir kitaptı.
Konuya merak duyan arkadaşlara daha ayrıntılı bir eser olan Everest Yayınları'ndan çıkan Paul Freedman'ın Doğu'nun Armağanı - Baharatın Yolculuğu kitabını da tavsiye ederim.  

14e89lj.jpg
Hayvanlardan Tanrı'lara-Sapiens, Yuval Noah Harari
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
Hüsrev Gerede'nin Anıları

Mustafa Kemal'le birlikte Samsun'a giden 18 vatanseverden biri olan Hüsrev Gerede'nin öldükten çok sonra Araştırmacı Sami Önal'ın çalışmasıyla yayınlanan anıları...Roman gibi okunuyor...ülkenin içine düştüğü durum, Padişahın acizliği, İstanbul'un işbirlikçileri ve bir avuç vatanseverin Anadolu'da binbir zorlukla Mustafa Kemal'in liderliği ve yaydığı umutla savaşı örgütlemeleri...Anadoluya dair gözlemler de çok güzel...Ben çok beğendim, öneririm.

28vbleu.jpg
Wagnerin eşliği ile uykusuz geceler Big Grin
DPN64m.jpg
Big bang ve Tanrı - Caner Taslaman

317eeabc4ba34efa8ee9869c046ce461.jpg

Savaş sanatı tarihi'ne yeni başladım. Çok ilgimi çeken bir konu zaten. Popüler tarih kitabı beklerken bayagi felsefi tartışmaya girmiş yazar. Dil yogun geldi biraz. Ama güzel kitap. 4c337c34ce5827913e673fa8ce175041.jpg
0001689176001-1.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(01/06/2017, Saat: 20:15)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 0001689176001-1.jpg

Senin kitap okuyacak vaktinin olduğunu bilmiyordum... bunu öğrendiğim iyi oldu  Big Grin  Tongue  Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: