Saç Kesme Makinesi
İyi akşamlar yakın zamanda moser 1400 aldım kendi saç kesimim için bazen sakallarımı da kısaltmak için kullanıyorum üründen memnunum ancak tam profesyonel bir makine almadığıma da pişman oldum. Sonradan moser 1400 ün biraz daha amatör kullanımlar için, moser primat modelinin daha profesyonel kullanımlar için olduğunu öğrendim. Ayrıca wahl markasının da bir kaç modeli hoşuma gitti. Profesyonel makine olarak tavsiyeleriniz nelerdir?
Elinizdeki moser 1400 gayet profesyonel bir alettir. Bakımını kaliteli yağ ile her kullanım sonrası yaparsanız gayet uzun ömürlü olacaktır. Wahl firması moseri satın alan bir amerikan firması diye biliyorum. Yani iki ürün arasında öyle uçurum yok.
Madem moseri yetersiz buldunuz bunun dışında size önereceğim OSTER veya ANDIS markalarıdır.
İyi Akşamlar.
(19/02/2017, Saat: 23:18)Carvel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinizdeki moser 1400 gayet profesyonel bir alettir. Bakımını kaliteli yağ ile her kullanım sonrası yaparsanız gayet uzun ömürlü olacaktır. Wahl firması moseri satın alan bir amerikan firması diye biliyorum. Yani iki ürün arasında öyle uçurum yok.
Madem moseri yetersiz buldunuz bunun dışında size önereceğim OSTER veya ANDIS markalarıdır.
İyi Akşamlar.

Komşum moser 1400 yeterli bir ürün ancak forumdaki çoğu kişinin nasıl ki bir tıraş aleti işini görecekken birden fazla var biraz benzer bir durum. Bende kaliteli bir makinem daha olsun istiyorum. İyi akşamlar.
Saç tıraş makineleri kendisini çok hızlı amorti ediyor. İçinizden geleni alınSmile
Berberlerde ortak kullanilan cihaz ve malzemelerin sağlikli olmadigini dusunuyorum zaten pek saćta olmadiği icin verdigim para bosa gidiyormus gibi hissediyorum. Wahl markasinin bir modelini almak niyetindeyim ancak kararsiz kaldim tavsiyesi olan olursa sevinirim.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=4020
@Timuçin Wahl 1582 kullanıyorum eğer kablosuz Wahl bakıyorsanız sanırım 1872 yani bunun bir boy büyüğüne bakıyorsunuz.Ben favori düzeltmede kullanıyorum ve keskinliğinden fazlasıyla memnunum.Ürünün kalitesine gelince pil olarak çok dayanıklılar kesinlikle philips,remington gibi markalarla kıyaslamayın onun haricinde yapı olarak çok kaliteli plastik parçası gibi bir hissiyatı yok.Yanlız anlamadığım bu makinalarla saç tıraşı olmayı yada daha doğrusu saça şekil vermeyi nasıl beceriyorsunuz.Benim size tavsiyem saçınız fazla yoksa düzeltme amaçlı bir tane jaguar marka makas edinin.
(26/02/2017, Saat: 15:22)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Timuçin Wahl 1582 kullanıyorum eğer kablosuz Wahl bakıyorsanız sanırım 1872 yani bunun bir boy büyüğüne bakıyorsunuz.Ben favori düzeltmede kullanıyorum ve keskinliğinden fazlasıyla memnunum.Ürünün kalitesine gelince pil olarak çok dayanıklılar kesinlikle philips,remington gibi markalarla kıyaslamayın onun haricinde yapı olarak çok kaliteli plastik parçası gibi bir hissiyatı yok.Yanlız anlamadığım bu makinalarla saç tıraşı olmayı yada daha doğrusu saça şekil vermeyi nasıl beceriyorsunuz.Benim size tavsiyem saçınız fazla yoksa düzeltme amaçlı bir tane jaguar marka makas edinin.

Aslında kablolu modellerin daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum, wahl'in icon ve legend modelini gözüme kestirdim ikisinde de aynı motor var legend biraz daha kısa kesebiliyor bıçak yapısı sayesinde birde moser primat modelini merak ediyorum moser 1400 e göre daha profesyonel bir makine olduğunu duymuştum. Saçlarımın üst kısmı oldukça seyrek ve sürekli aynı boydalar istesemde uzamıyorlar yanları ve arka kısmı da kendim 2 numarayla alıyorum enseyi düzeltirken biraz yardım alıyorum. Saçlarım sürekli kısa olduğundan dolayı makasa ihtiyaç duymuyorum ancak bazen ustura ile favorilere şekil veriyorum. Zaten berbere gittiğimde de aynısını yapıyor ancak kendim sağlık sektöründe çalıştığım için berberde ortak kullanılan malzemelerin sağlık açısından uygun olmadığını düşünüyorum. Önceden kullandığım Şarjlı basit bir makinem vardı şarj olması çok uzun sürüyordu ve biraz kullanınca gücü azalıyordu sonra moser 1400 aldım kablolu ve gücü yeterli işimi de görüyor ancak daha iyi bir makine bakıyorum.
Arkadaslar uyarı mahiyetinde paylaşayım dedim. Hepsiburadadan aldığım Moser 1400'ü kullanmayı bıraktım. Kesimde sıkıntı olmasa da ağız yapısı bana kaba geldi. Ve ağır bir makine. Kablolu olmasi da ayrı bir sıkıntı. Sahte olmasından da şüphelendim açıkçası. Almayi düşünenler orjinal olduğundan emin oldukları yerden sipariş versinler derim.Uzatmayayim içime sinmedi bir türlü.
Bir tane trimmer denilen basit Telefunken marka bir tıraş makinesi aldım. Bununla çok daha rahat ve Moser'a göre daha iyi tiraslar çıkarıyorum. Tek başlığı var ve 0-8 arası ayar yapılabiliyor.
Moser 1400'e göre trimmer makinelerin evde tıraş olmak için daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. En azından benim tecrubem bu yönde oldu.
Denk geldiğinde daha kaliteli ve üst marka bir trimmer alacağım inşallah. 2 aydır berber yüzü görmedim Smile son olduğum tiraslar da gitgide daha iyi olmaya başladı.
Moser 1400 herhalde dünyada sahtesi en çok yapılan ürünlerin başını çekerSmile
Ben hem berberime hem kendime wahl ve moserleri ( moser wahl'ı satın aldı) yetkili satıcısından alıyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: