Nikel kaplama etkinliği
@recklesstr komşum çabanız için ve öncü olduğunuz için tebrik ederim .

@posicor komşum makinaların Yeni görüntüsü yakıyor sağlıkla kullanın.
(10/02/2017, Saat: 23:47)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla bayıldım son hallerine. Çok teşekkürler üstad. Smile

Bu kadar iyi olacağını ben de tahmin etmemiştim. İyi günlerde kullanın komşum Smile

(10/02/2017, Saat: 23:52)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr komşum harika olmuş, çok beğendim. Yenilenmiş oyuncaklarınızı iyi günlerde kullanınız @posicor Smile

Teşekkürler komşum, iyi akşamlar Smile

(11/02/2017, Saat: 00:25)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Posicor komşum iyi günlerde kullanın.Lorenzo komşum bende geçen hafta 10 kadar aleti nikel kaplama yaptırdım(İstanbul da),aralarında iki tane de Slim vardı ,sonuçtan çok memnunum,tam anlamıyla pırıl pırıl diyebilirim.Yapan usta eski kaplama ne ise onun aynısını yapmak lazım dedi,nikel nikel gibi,önümüzdeki günlerde nikel kaplama aletlerden birini krom yapıtırıp deneme yaptırmak istiyorum,sonucu paylaşırım.Benim handikapımda resim koyamamak.Selamlar.

Güle güle kullanın Kayhan komşum. Nikel üzeri krom kaplanıyor diye biliyorum, bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Tek sorun ustasını bulmak. Sonucu merakla bekliyorum.

(11/02/2017, Saat: 00:44)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr komşum çabanız için ve öncü olduğunuz için tebrik ederim .

@posicor komşum makinaların Yeni görüntüsü yakıyor sağlıkla kullanın.

Teşekkür ederim üstadım, foruma ufakta olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bize Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
@posicor komşum güle güle kullanın demeyi unutmuşum, keyifli tıraşlar olsun Smile
@Nani Kuş komşum ile birlik olup gözümü korkuttunuz, ne ola ki bu maliyetler acaba? Atla deve değildir, diyeceğim ama belki de öyledir. 200 - 300 TL filan var mıdır? Astarı yüzünden pahalıya gelmesin ama, çok da uçuk değilse, değer diye düşünüyorum.
@KAYHAN komşum, sonucu ben de merakla bekliyor olacağım.
Nikel kaplamalarınızın resimlerini atabilseydiniz keşke. Güle güle kullanın.
(11/02/2017, Saat: 00:08)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad aslında rodyum çok daha dayanıklı ama çok pahalı olduğu için ince kaplanıyormuş, bu nedenle çabuk yıpranıyormuş

Komşum doğru demişsiniz rodyum kaplama diğer türlere göre çok dayanıklı ve çok pahalı . Ama çabuk yıpranıyor lafınıza üzülerek katılmıyorum .
Rodyum kaplamanın nikel vb. kaplamalara göre daha pahalı ve işçilik gerektiren bir kaplama çeşidi olmasının sebebi :

1- Extra dayanıklılık : Diğer kaplamalara göre çok daha uzun yıllar çevreden etkilenmeden , yıpranmadan kaplandığı şeyin formunu koruması .
2- Çok daha parlak bir görüntü sağlaması . ( Bu özelliği için genelde kuyumcular tercih eder )

Şimdi bu iki özelliğe baktığımızda sizin dediğiniz kolay yıpranan ince kaplamanın dayanıklılıktan çok parlaklık için yapıldığını söyleyebiliriz . Kaplama kısa zamanda yıpransa da parlaklığında bir azalmanın olması çok zor . Yukarıda dediğim gibi bunu genelde kuyumcular yapıyor . Onlar için lazım olan özelliği parlaklık . Ve daha az maliyet ve uğraş .

Ama bir tıraş aletini rodyum kaplamak istediğimizde amacımız 1 numaralı özelliği için . Tabi tıraş aletleri yüzük , saat vs. gibi şeylere nazaran daha sık kullanılan ve daha fazla temas halinde olan şeyler olduğu için bunları kaplarken daha kalın daha dayanıklı olan bir kaplama yapılır .
Zaten tıraş aletlerini rodyum kaplarken ki asıl amaç koleksiyoncuların istediği '' uzun yıllar sonra bile ilk günkü gibi olsun '' talebini rodyum'un extra dayanıklılığı ile karşılamasıdır .
Yani rodyum kaplı bir '' tıraş aletinin '' hemen yıpranması , düzgün bir biçimde , iyi bir işçilik ile yapılmışsa pek mümkün değil .

Saygılarımla ,
@dikdik_s üstadın tıraş aletlerini ustadan aldım öncesi ve sonrası olarak farkı görebilirsiniz Smile
DSC_1501.jpg
DSC_1499.jpg
Sonrası:
DSC_1576.jpg
DSC_1587.jpg
DSC_1599.jpg
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(17/02/2017, Saat: 21:50)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s üstadın tıraş aletlerini ustadan aldım öncesi ve sonrası olarak farkı görebilirsiniz Smile
DSC_1501.jpg
DSC_1499.jpg
Sonrası:
DSC_1576.jpg
DSC_1587.jpg
DSC_1599.jpg

Süper olmuş üstat. @dikdik_s üstat güle güle kullanın. İnsanın canını çektiriyorsunuz valla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@recklesstr

Kardesim, inan bu kadar guzel bir sonuc beklemiyordum. Buyuk bir supriz oldu benim icin.
Ellerine ayaklarına saglık cok ama cok tesekkur ederim.

Konuya son zamanlarda bakamamıstım. Fatboy falan kaplayamazlar diye dusunuyordum. Harika isler cıkarmıs ustalar. Sahsen tesekkurlerimizi iletmeni rica ederim. Ozelden konusuruz. Sagolasın.
(17/02/2017, Saat: 22:56)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr

Kardesim, inan bu kadar guzel bir sonuc beklemiyordum. Buyuk bir supriz oldu benim icin.
Ellerine ayaklarına saglık cok ama cok tesekkur ederim.

Konuya son zamanlarda bakamamıstım. Fatboy falan kaplayamazlar diye dusunuyordum. Harika isler cıkarmıs ustalar. Sahsen tesekkurlerimizi iletmeni rica ederim. Ozelden konusuruz. Sagolasın.

@dikdik_s , hocam güle güle kullan . Harika olmuşlar ..
Çok güzel olmuş yepyeni ustanın eline sağlık @dikdik_s güle güle kullan @recklesstr komşum elinize ayağınıza sağlık ustayı foruma alalım

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 49,082 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Kermes (SMA Hastası Bebeğimize Yardım Etkinliği) 3RD1 6 4,559 04/07/2022, Saat: 13:32
Son Yorum: Johny White
  PERİRA KÖPÜRTME KASESİ ETKİNLİĞİ sohayli 84 29,874 28/12/2021, Saat: 12:05
Son Yorum: sohayli
  Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği Impreza 11 5,057 04/11/2021, Saat: 23:28
Son Yorum: Impreza
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,865 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
  Numune Esans Etkinliği Creator 11 4,058 03/07/2021, Saat: 18:43
Son Yorum: Creator
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 174,104 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,566 01/05/2021, Saat: 16:48
  FIRÇA ve MAKİNA STANDI ETKİNLİĞİ sohayli 26 8,197 08/04/2021, Saat: 10:04
  EFRASYAB BAL BALSAM ETKİNLİĞİ- Efrasyab 142 41,982 26/11/2020, Saat: 19:37
Son Yorum: Tıraşolog

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: