Günün Tıraşı (SOTD)
a6a39ef3ef87ece2043eb5924dfccb2c.jpg
(05/09/2016, Saat: 00:27)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat usta hocam ve @contorium komşum üst kapağı eşitlemenin ne gibi artısı olacak bilmiyorum tamamiyle estesik olarak düşünüyorum . Ağırlık unsuru yeterince yerinde eşitlemek biraz daha ağırlık verecektir DE makinalarda minimal ağırlıklar bile traşın karakterinde değişim yaratmaktadır . Bu durumda yeni makinayı daha farklı değerlendirmelere yol açacak .
Makinanın şu anki yapısı ile jileti  sıkıştırması en popüler Makinalardan bile daha başarılı jilet oynamayı bırakın titreyecek alan bile bulamıyor .
Rocnel DE42 gillete Platinum jilet ile xtg-wtg -Atg ile kesik atmak zor makinayi normal çekiş ve hafif bastırma ile kullansanızda kesik atamazsınız . Yatık Sakala sahip olanlar bbs yöntemini kullanarak ideal traşı olurlar .
Rocnel DE42 bana göre tek kusuru köpük tahliyesi bundan dolayı sık sık suya tutma ihtiyarçı oluyor .
Artı kendi sapı ile değilde daha hafif bir sap ile kullanıldığında makina resmen akıyor.

Biraz inceleme gibi oldu .
Hata varsa af ola .
Keyifli traşlar

Valla bana da gereksiz geldi oynamak üst kapakla
Bu hali inanılmaz güzel ve farklı ama
Madem değişecek ve madem bizim çeliğimiz çift taraflı aletimiz dedik
Eşit de olsa asimetrik de olsa alcaz
Yerli olsun taştan olsun bizim olsun
Gavura köstek Türk malına destek her türlü
Saygılar
(05/09/2016, Saat: 00:27)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat usta hocam ve @contorium komşum üst kapağı eşitlemenin ne gibi artısı olacak bilmiyorum tamamiyle estesik olarak düşünüyorum . Ağırlık unsuru yeterince yerinde eşitlemek biraz daha ağırlık verecektir DE makinalarda minimal ağırlıklar bile traşın karakterinde değişim yaratmaktadır . Bu durumda yeni makinayı daha farklı değerlendirmelere yol açacak .
Makinanın şu anki yapısı ile jileti  sıkıştırması en popüler Makinalardan bile daha başarılı jilet oynamayı bırakın titreyecek alan bile bulamıyor .
Rocnel DE42 gillete Platinum jilet ile xtg-wtg -Atg ile kesik atmak zor makinayi normal çekiş ve hafif bastırma ile kullansanızda kesik atamazsınız . Yatık Sakala sahip olanlar bbs yöntemini kullanarak ideal traşı olurlar .
Rocnel DE42 bana göre tek kusuru köpük tahliyesi bundan dolayı sık sık suya tutma ihtiyarçı oluyor .
Artı kendi sapı ile değilde daha hafif bir sap ile kullanıldığında makina resmen akıyor.

Biraz inceleme gibi oldu .
Hata varsa af ola .
Keyifli traşlar

Değerlendirmeniz için teşekkür ederim Smile

Bu alet çok hoş, üstelik ekonomik bi alet, seri üretim sonrası çok talep göreceğine eminim. Saygılar
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(05/09/2016, Saat: 00:38)contorium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla bana da gereksiz geldi oynamak üst kapakla
Bu hali inanılmaz güzel ve farklı ama
Madem değişecek ve madem bizim çeliğimiz çift taraflı aletimiz dedik
Eşit de olsa asimetrik de olsa alcaz
Yerli olsun taştan olsun bizim olsun
Gavura köstek Türk malına destek her türlü
Saygılar

Bize verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Bayramdan sonra bu modelden denemeniz için göndereceğim, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(05/09/2016, Saat: 02:38)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bize verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Bayramdan sonra bu modelden denemeniz için göndereceğim, saygılar.

Denemeleri gördükçe piskoza giriyorum
Satıştan direkt alacağım inşaallah üstadım
Rocnelse koy sepete Angel
Bu ayarlı için geliştirme bekleyeceğim rocnelden
İnancımız, güvenimiz tam yanlış anlaşılmasın
Ama sabırsızlanıyoruz elde değil
Günün tıraşında görüp yorumsuz milletin gözünü bakıtıp
canını çıkarmak yerine kullanan adam akıllı yorum yapacak
Çalışmaları yönlendirecek fikir verecek
Kısaca elimiz başka aletlerin alışverişine kaymayacak
Ümitliyiz, kıvançlıyız
ama sabırsızız..
İmpada tüm rocnellerin endamıyla sıralanması ümidiyle..
Saygılar..
2hwkys8.jpg
e4b4006f78a107309db871dcee0dc111.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
P_20160902_103019.jpg
Tıraş aleti: Yuma Metalik Yeşil
Jilet: Derby Extra
Fırça: Isana Premium Synthetic
Krem: Arko Hydrate
AS: Proraso Eucalyptus & Menthol

Yuma'nın yeni modeli değil bir hobi sonucu çıkan sonuç. Tıraşa etkisi yok ama benim daha çok hoşuma gittiği bir gerçek Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Herkese sıhhatler olsun. SEptember başlığı açılmadı ama arkadaşlarımız SE'lerle arz-ı endam etmeye başlamışlar. Ben de son iki haftadır Shick Dial ile tıraş oluyorum, sabahları çok pratik bir alet. Tabi jilet kalitesinin de etkisi yüksek bu seçimimde.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(05/09/2016, Saat: 09:02)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: P_20160902_103019.jpg
Tıraş aleti: Yuma Metalik Yeşil
Jilet: Derby Extra
Fırça: Isana Premium Synthetic
Krem: Arko Hydrate
AS: Proraso Eucalyptus & Menthol

Yuma'nın yeni modeli değil bir hobi sonucu çıkan sonuç. Tıraşa etkisi yok ama benim daha çok hoşuma gittiği bir gerçek Smile

Yeşil tema çok hoş görünüyor komşum. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,840 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,461 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,212 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,400 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,578 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,833 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,297 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,038 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: