Double Arrow 66
ben jıletlı usturaya alıskın oldugum ıcın sorun olmadı sanırım
ama ılerı derecede kör ortaları

uclarıyla olmaya calısmakta cok zor Smile

tasım gelsın bır bakalım

bıraz usturada toplarım artık Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
yeni gibi oldu cilalama sonrası Smile

2a4s95w.jpg
(13/05/2012, Saat: 20:09)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: taş nekadar zamanda bir gerekir?

bilenmis bir ustura tiras oncesi ve sonrasi duzenli kayislaninca sakal yapisina ve tiras teknigine gore ortalama 60-90 gun touch-up yapmaksizin kullanilabiliyormus. eger kayista kromoksit vs pastalari kullaniliyorsa bu sure 6-12 aya kadar cikabiliyormus.
jiletlerle kiyaslaninca muazzam bir sure.
(18/05/2012, Saat: 19:38)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/05/2012, Saat: 20:09)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: taş nekadar zamanda bir gerekir?

bilenmis bir ustura tiras oncesi ve sonrasi duzenli kayislaninca sakal yapisina ve tiras teknigine gore ortalama 60-90 gun touch-up yapmaksizin kullanilabiliyormus. eger kayista kromoksit vs pastalari kullaniliyorsa bu sure 6-12 aya kadar cikabiliyormus.

5. tıraşı çıkaran jiletleri yere göğe koyamadığımız düşünülürse inanılmaz rakamlar gerçekten
(18/05/2012, Saat: 19:38)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

hocam insanın canı sıkılır haftada/ayda bir en azından alıp bileyler, gönlünü eyler diye düşünüyorum.
iki günde bir tıraş olduğum 5 ustura var, 16k shapton ile touch-up dışında hiçbirini en baştan bilemek zorunda kalmadım şimdiye kadar. 1 yıldan uzun zamandır sadece kayışa vuruyorum.
memleket kurtulana kadar siyah
yazılanları okudukdan sonra kesin bende celik usturaya gecme kararı aldım 6-12 ay arası hiç el sürmeden bir ustura süper olur.Yavaş yavaş araştırmalara başlayayım artık.
(19/05/2012, Saat: 11:51)hiçOLMAKhiç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yazılanları okudukdan sonra kesin bende celik usturaya gecme kararı aldım 6-12 ay arası hiç el sürmeden bir ustura süper olur.Yavaş yavaş araştırmalara başlayayım artık.

Asla hiç el sürmeden diye düşünmeyin lütfen, her tıraştan önce, genellikle her tıraş sonrasında dikkatli kayışlama süreci, tıraştan sonra iyice kurutma, eğer 5-6 günden daha uzun süre kullanılmayacaksa ince yağ ile yağlayarak iyi havalanan ve nemden uzak bir yerlerde saklama gereği vardır çelik usturanın. Zevklidir, ama nazlıdır da, dikkatli kullanılmayacak olursa uf yapar. çok iyi araştırıp, anlayıp ondan sonra bu maceraya girmenizi tavsiye ederim naçizane

Ama şundan da eminim ki bu sitenin müdavimi olup ta çelik usturaya geçmeyi düşünmeyecek üye sayısı çok azdırSmile
efendim fakiri korkutan nokta taşı-kayışı-bilemesi bu gibi durumlara oldukca uzagız etrafımızda kimsede görmedik altından kalkarmıyız bilmiyorumda 1 taneden bir şey olmaz kanatindeyim.
Big Grin zehir kana işledimi asla yetinilmiyor Big Grin
ama zamanla ister istemez körelecek, o kuzu orada yatarken mekanik soğuk çok parçalı diğer aletlerle tıraş olmak size acı vermeye başlayacak.

kendinizi mecbur hissedeceksiniz kuzuyu diriltmeye; alacaksınız o taşları kayışları, sonra o da yetmeyecek bir kuzu daha alacaksınız, belki bir tane daha, bari haftalık set yapayım diyeceksiniz, beraberinde iki daha bileme taşı alacaksınız. takımı tamamladığınızda acaba bu marka usturalar nasıl ki diyeceksiniz, merak sizi zorlayacak onu da alacaksınız.

sorunları olacak, kimisinin rengi kararacak, kimisinin pini gevşeyecek, tamir etmek, yeniden hayata bağlamak isteyeceksiniz kuzuyu, kuzuları

Ama o zehir kana sirayet ettikten sonra asla vazgeçmek istemeyeceksinizSmile

şimdiden hayırlı olsun... Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DOUBLE ARROW 74 totan35 32 38,040 06/01/2013, Saat: 16:56
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: