Günün Tıraşı (SOTD)
Niva sentetik
(20/03/2016, Saat: 21:04)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr gönülden kutlarım , at fırçayı bu kadar süre kullandığınız için ,fotoğraf yanıltmıyorsa uçları neredeyse domuz fırça gibi görünüyor.
@mecheng komşunun fırçasını denediniz mi at fırçayla aynı fiyat

ihtilaf üstadım bu fırça yüzümü kösele gibi etti ama uzun süre kullanarak break-in yapabildim, şimdi haliyle eskiye göre çok daha yumuşak Smile Plissoft'u denemedim, isana sentetik de kullandığım için gerek görmedim ama isana'yı almasaydım kesin Plissoft'u alırdım.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(20/03/2016, Saat: 23:56)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guzel ufle kafasına 3-5 kere, yada alkole batırıp cıkar. Havlu ile kurula birseycik olmaz. Tabi cok uzun tutmayacaksan. Ben 2 gunde bir tıras oluyorum, 2 sefer bu ıslemi yapıp, cileti 2 seferden sonra cıkarıp atıyorum. Guzelce kurulayıp makineyi kaldırıyorum.

Havlu kısmında dikkat edin havlu jiletin keskin yerlerine değmesin. Buradaki mikro çatlaklar havludaki parçacıkları yakalar, bu da size rahatsız edici bir tıraş verir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Edwin Jagger DE89
Astra Yeşil jilet
Semogue 1305
Arko traş Sabunu
444 Aftershave Balm

Cümleten sıhhatler olsun..
2mfykb6.jpg

TOBS Cedarwood Krem
Semogue Special 2013
Shark SS
Bluebeard Revenge Shavette
Pinaud Clubman Classic

Aslında dün olsaydım bu kadar yara bere olmazdı ama yine de canım çekti. Sabah sabah Bluebeard faturasını kesti -ya da intikamını aldı mı deseydim- onu bu kadar süre ihmal etmemin. Neyse ki düğüne filan gitmiyorum, Allah'tan  Big Grin  
Hepinize sıhhatler olsun. Hayırlı haftalar Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
r41
astra sp
fs silvertip
la toja stick
old spice classic as

la toja güzel sabun...

iyi haftalar..
Smile 
iqhqqf.jpg
Ustura traşını özlemişim .... yoğun emekleri için Chinaski üstada burdan bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum saolsun varolsun Smile
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Rocnel SE tıraş aleti
Perma Sharp jilet (2)
Isana Pure Badger fırça
Arko sabun
Oldspice Klasik as.

Rocnel ile Perma Sharp uyumu hoşuma gitti. Birkaç kez daha deneyeceğim. Eğer olumlu sonuç alırsam Perma Sharp Berber (kırık) versiyonundan almayı düşünüyorum.
-Cella sabun
-Banat perfect domuz kılı fırça
-Bluebeard revenge jiletli ustura
-Derby jilet (1)
-Bodyshop naturel balm

Dün olduğum tıraşta bazı noktalar dikkatimi çekti.Sabunu daha bol kullanmam tıraş kalitesini arttırdı yüklemeyi 15 saniyeden 35 saniye civarına yükselttim,preshave oil kullanmamam pek bir fark yaratmadı.
Derby jilet ile usturayla ortalama tıraş olmam mümkün.Kendi dikkatsizliğimden dolayı ufak bir çizikle tıraşı bitirdim.
21cs1fd.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,016 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,472 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,244 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,472 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,625 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,890 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,378 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,055 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: