Günün Tıraşı (SOTD)
Lebelle ikinci tıraşında biraz kötü performans gösterdi, bu hafta bu sabunla devam edip emin olmak istiyorum.
f9ceb065c582510901852dacc0c8d358.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
EJ DE89 Barley tıraş aleti
Ladas jilet
TrueFitt&Hill Süper Badger fırça
Cella sabun
Zaza şap
Arko el ve vücut bakım kremi (Zeytinyağlı)
Brüt Klasik Yeşil as.

Bu geniş ağızlı şişelerdeki as.'leri kullanmak çok sıkıntılı. Brüt'ü avucuma dökmek istersem fazla kaçıyor, parmağımın ucuyla sürmek istersem az geliyor. Ne yapacağımı şaşırdım Confused
Rocnel SE ile bir tıraş daha kaldı. Sonra yorumlarımı paylaşacağım. Dimitri's güzel gibi ama iyice denemeden tam bir yorum yapmak doğru olmaz. Faena Esperia da hoşuma gitti. Yeni cam şişe harika olmuş.

11sh7gx.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Rocnel se merakla bekliyorum...
25oyq2r.jpg
vpbuhf.jpg

Makine: 38C
Fırça: Simpson Commodore X1

Oy Oy oy, O nasıl bir tıraştı. Koruyuculuk olarak belki en iyisi diyemem ama post shave yumusaklıgı olarak LPL kullandıgım en iyi sabun sanırsam. Bir iki kere daha kullanıp detaylı tanıtım yapmak istiyorum. Acıkcası gençken çook fransız kıza aşık olup defalarca fransaya kızların pesinden giden ben, sonunda fransızların manyak olduguna karar vermistim(bunda belki sıkıcı sinemalarının da etkisi vardır), o yüzden LPL in fransız olusundan oturu biraz on yargım vardı bu çatlaklar yine ters birsey yapmıstır diyerekten( peugeot marka arabaların on cam acma dugmelerinin zor ulasılan arka orta bolumde yer alması gibi), fakat bu fransız beni sasırttı.
Uzerine balm surdukten sonra inanın su an cildim pamuk gibi.
Vay be. Hassas cilde, kuru cilde sahip olanlar, hazır impaya gelmişken kaçırmayın derim.
(01/02/2016, Saat: 19:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makine: 38C
Fırça: Simpson Commodore X1

Oy Oy oy, O nasıl bir tıraştı. Koruyuculuk olarak belki en iyisi diyemem ama post shave yumusaklıgı olarak LPL kullandıgım en iyi sabun sanırsam. Bir iki kere daha kullanıp detaylı tanıtım yapmak istiyorum. Acıkcası gençken çook fransız kıza aşık olup defalarca fransaya kızların pesinden giden ben, sonunda fransızların manyak olduguna karar vermistim(bunda belki sıkıcı sinemalarının da etkisi vardır), o yüzden LPL in fransız olusundan oturu biraz on yargım vardı bu çatlaklar yine ters birsey yapmıstır diyerekten( peugeot marka arabaların on cam acma dugmelerinin zor ulasılan arka orta bolumde yer alması gibi), fakat bu fransız beni sasırttı.
Uzerine balm surdukten sonra inanın su an cildim pamuk gibi.
Vay be. Hassas cilde, kuru cilde sahip olanlar, hazır impaya gelmişken kaçırmayın derim.

Ewett beklenen sonuç bu işte...dostum bu hissiyatın tüm cildine AS olarak hafif hafif ağır olmayan bir paçuli ve sedir kokusuyla yayıldığını düşünsene...Traş sonrasınıda muhakkak denemelisin kanımca,Seni kızdıran sıkan fransızlar kesin Kuzeydekilerdendir..bu güney fransa olayı harbiden çok başka birşey..LPL de oralardan Loksitan nın hemşehrisi...Sana daha nice LPL li tıraşlar diliyorum ,Sıhhatler olsun
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@neoromancer
Hocam kıllar daha hızlı çıksın diye, Testosteron kullanımına kadar gider bu iş ben size soyleyeyim.
Hani steroid alan vucutcular gibi, gormeyelim testesteron alan kıdemliler forumda Tongue
2exldlt.jpg
Herkese selamlar ,
Treetzone traş öncesi kolonya
Arko traş sabunu
Banat fırça
Wilkinson sword classic traş aleti
Rapira ( mavi-siyah-pembe)
Zaza şap
Treetzone aftershave

Uzun süredir tahrişden şikayetçi olan ve cildime göre uygun jilet bulamayan ben çok hazırlık yapmadan iki defadır rus rapira ile ( sakalın % 70-80'ni sadece aldı , yeterince keskin değil ) rahat traş oluyorum . Şimdiye kadar cildim için en rahat traşı sunan buydu . Halbuki bir kaç gün önce impadan farklı farklı jilet siparişleri vermiştim feather polsilver personna vs. onları denemeden rapira ilaç gibi geldi .Tek sorun kaldı kısa süre önceye kadar yaşadığım tahriş yeni yeni geçmeye başladı ama eski izler hala geçmedi ve kırmızılıklar az az hala duruyor yanlarda bende rahat ve yanmasız bir traş olsamda , traşın rahatlığını ve memnuniyetini bu geçmeyen izlerden dolayı yüzümde göremiyorum . Yardım Smile
@serjames ustad, hametan krem kizariklik ve tahrisin giderilmesinde etkili olabiliyor, deneyebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,408 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,511 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,279 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,631 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,668 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,934 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,439 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: