Günün Tıraşı (SOTD)
opbsy8.jpg
R41+bamboo sap/tabac/astra sp(2)/fs pur-tech/ev yapimi tiras oncesi yagi/nivea sensitive balsam
3 perde tahrissiz bbs
f60c51ed-83f9-4b4a-a572-3f2db8e5d5b8.jpg
Tıraş aleti: Ming Shi TTO
Jilet: Permasharp Super (1)
Sabun: Arko
Fırça: Isana Men Synthetic
Balm: Yves Rocher Sensitive

Her zamanki gibi harika bir sinekkaydı! Çinlilerin hakkını vermek lazım, bu fiyata harika tıraş aletleri yapıyorlar hem de kelebek tipi.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(25/12/2015, Saat: 02:42)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @manilafortuna hocam, Wieshi'yi şuradan ucuza temin edebilirsin. Weishi dediğimiz makine kalite kalite, verdiğim linkler en üst seri için:
Weishi siyah krom
Weishi mat krom
Weishi parlak krom

Daha önce de söylediğim gibi EJ/Mühle 89 ya da önerilen diğer makineleri de tercih edebilirsin. Hepsi oldukça güzeller. EJ ve Mühle Weishi'den kalite olarak yukarıda makineler. Yalnız, eğer koleksiyon gibi hayallerin varsa, öncelikle bir makineye alışana kadar tıraş makinesi biriktirmeyi ertelemen yararlı olabilir Wink

üstadım ben böyle her makinayı denemekten ziyade tek ve sağlam bir makinaya alışıp yıllarca onunla traş olmak istiyorum...Ayarlı olan Futur çok hoşuma gidiyor , direk Wilkiden sonra Futura geçeyim diyorum? sizce 1. ayarda Futurla başlasak ve onunla devam etsem , olmaz mı?
(25/12/2015, Saat: 11:40)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beğenmenize sevindim @izbe hocam. Belirttiğiniz gibi fazla zamanım olmadığında imdat çekici gibi.

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Teşekkür ederim @ferhat1905 hocam. Kartuşlarıda carrefourda buldum.
Ben de sizinle aynı düşüncedeyim, o nedenle Timor'u aldıktan sonra yeni bir makineye geçmedim. Size tavsiyem, eğer düşünceniz bu yöndeyse, Wilkinson DE ile devam etmeniz ya da makul fiyata bir Ming-shi almanız ve sadece bunu kullanmanız.

DE kullandıkça, okudukça ve cildinizi tanıdıkça sabit mi, ayarlı mı; hangi başlığa sahip (open comb, closed comb / bar, slant) bir makine istediğinize karar verirsiniz.

Ondan sonra da beğendiğiniz bir makineye geçer uzun süre kullanırsınız ancak; öncesinde tekniğinizi geliştirmeniz ileride alacağınız keyfi çok arttıracaktır.
Fırça: TrueFitt&Hill
Sabun: Arko
Jilet: Astra yeşil (2) - Yok, sevmiyor bu jilet beni.

21m9pas.jpg
Ön Hazırlık: TOBS Sandalwood Pre Shave Oil
Fırça: Artesania Romera Silvertip Chubby
Sabun: TOBS Sandalwood
Tıraş Aleti: Merkur 34G Heavy Duty, Merkur 37G Slant
Jilet: Timor Solingen
Tıraş Sonrası: Feret Bloc Hyalin, TOBS Sandawood Aftershave Gel, TOBS Sandalwood Cologne, TOBS Sandalwood Talcum

Akşam özel bir programım olduğundan bugün 3 perde geçtim. WTG perdesini 37 Slant ile, XTG ve ATG perdelerini 34 ile oldum. Kallavi bir tıraştı. Keşke her gün zamanım olsa da bu şekilde rahat tıraş olabilsem.
Acta est fabula, plaudite.
Selamlar arkadaşlar ikinci geleneksel Traşımda gene sizlerle birlikteyim Smile

Sanırım ben bu işe ara vereceğim yoksa kendimi doğramaktan jileti sürecek yer bulamayacağım Smile

Ön Hazırlık = saç kremi ile nemlendirdim
Fırça = Yok
Gillette Fusion Gel ile yüzümü iyice elimle köpürttüm...
Traş Aleti : Wilkinson Sword Classic De
Jilet = Kendi kutusunda gelen wilki
Traş Sonrası = Rebul LAvanta kolonyası
Sonuç = OLMUYOR-- YANIYORUM -- AMBULANS ÇAĞIRIN Smile

BDRoNj.jpg

RobERG.jpg

0m4baW.jpg

GopbJ7.jpg

vnQYG6.jpg

vnQY26.jpg

E5zQ98.jpg
TOBS Cedarwood
L'occitane Plisson
Personna Platinum
Gillette Super Slim Twist
Clubman Pinaud Classic

Böyle scuttle da bol sıcak köpüklü, keyifli bir tıraş oldu.Herkese güzel bir hafta sonu dilerim.
@Bruce sıhhatler olsun Wink
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
üstadlarımızdan öneriler bekliyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,395 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,509 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,279 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,624 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,665 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,933 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,433 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: