Günün Tıraşı (SOTD)
Fevkalade guzel bir sabah tirasi. 2 gunluk sakal eridi gitti:

Dus
EJ DE89 Barley
Gillette Rubie Platinum Plus (2)
Razorock XXX
Tipsoft Silvertip Premium
Clubman Pinaud Classic
(02/11/2015, Saat: 09:56)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski komşum, sizin çelik usturalar olmayınca bir boşluk oluyor günün tıraşında. Smile

Komşum teşekkürler, çelikleri her gün kullanmak ve kayışlamak ve de temizlemek vakit alıyor malesef. O sebeple azaltıyorum çelikleri ama bırakamam muhtemelen. Feather ise çok hızlı ve hiç bakım gerektirmiyor, paslanma ve ya su lekesi kalması gibi dertleri olmayınca da çok rahat oluyor Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Rimei
Plissoft sentetik
Treet ( 2 )
Cella
Crystal şap
Loccitane cade balm
(02/11/2015, Saat: 09:56)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @totto komşum fotoğraf çok şık olmuş. Tipsoft güzel poz vermiş. Sizden daha başka fotoğraflar da bekliyoruz.

@koolandgang koşum gerçekten de fırçanız çok güzel. Güle güle kullanın.

@mirzacem komşum, normalde Feather çok keskin jilettir. Usturada kullanmak cesaret ister. Cilde dalmaya da meğillidir. Silde takılmasına şaşırdım. Hazırlık ve teknikten kaynaklı olabilir. King of Shaves'i pre shave olarak mı kullanıyorsunuz?

@Chinaski komşum, sizin çelik usturalar olmayınca bir boşluk oluyor günün tıraşında. Smile

yani jiletli usturada rapira ile başlayıp feather a kadar geldim sorun yok rahat tıraş oluyorum, yalnız çene ve bıyık dudak etrafı çok daha yoğun bende o yüzden orada zorlanıyorum biraz. king of shave i evet pre olarak kullandım. yani tobs u ilk defa 2 gün önce kullandım çok iyiydi ama sanırım bugün ben köpüğü tam yapmadan daha doğrusu çok kalın haldeyken yüzüme sürdüm ben bundandır diye düşünüyorum. bir kaç damla su eklemeye üşendim baya krem halindeyken yüzüme sürdüm. bu etkili olmuş olabilir diye dşünüyorum şuan çünkü feather bu ya jilette birşey yoktur bence.
(02/11/2015, Saat: 08:02)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kooalandgang, cook yakisikli firca su semogue. ?

Evet ben de çok beğeniyorum keratayı, severek kullanıyorum Smile Teşekkür ederim.

@cihankeskin
Sıkıntılı bir tarafı var, başka fırça kullanmak istemiyorsunuz Smile Bu arada az önce Faena Floral elime geçti.Gerçi incelemesini görmediğim sabun buydu.
Ama o kadar anlattınız ki almadan olmazdı.Hem de Geltir kasa olunca dayanamayıp aldım.Kokusunu beğenmeyenler olmuş tabi bu zevk işi benim de hoşuma gitti açıkçası.Bakalım bir de tıraşını görelim...
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(01/11/2015, Saat: 22:50)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 23577801sj.jpg

Bu arada fotoğraflar çok hoş ama @onurstyle hem fotoğraf hem de ekipman çok şekil.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(02/11/2015, Saat: 11:54)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin
Sıkıntılı bir tarafı var, başka fırça kullanmak istemiyorsunuz Smile Bu arada az önce Faena Floral elime geçti.Gerçi incelemesini görmediğim sabun buydu.
Ama o kadar anlattınız ki almadan olmazdı.Hem de Geltir kasa olunca dayanamayıp aldım.Kokusunu beğenmeyenler olmuş tabi bu zevk işi benim de hoşuma gitti açıkçası.Bakalım bir de tıraşını görelim...

Güle güle kullanın. Bütün Faena'ların performansı iyi. Benim incelemesini yazmadığım tek Faena sabun bu. Millet benim Faena incelemelerimden bıktı. Birisi çıkıp yazsın diye bekliyorum. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Estağfurullah siz tüm seriyi yazmışsınız zaten ve zevkle okuyoruz.Ayrıca bu işi kotaran kişi olarak bunu da yazmak size düşer.
Ben sizin yazılardan sonra almaya karar verdim hatta Tobs sandal varken sırada Floral'ı aldım Smile
P_20151102_164843_1.jpg
Pazartesi Akşam Tıraşı
Tıraş aleti: Gillette Tech on Star Handle
Jilet: Isana Men
Fırça: Isana Men Pure Badger
Sabun: Proraso Beyaz
Kolonya: Selin Greyfurt&Nar
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Geçtiğimiz 4 gün boyunca kartuşlu ve Arko ile tıraş oldum. Arko'yu özlediğimi farkettim, pek güzel bir nimet Smile Ancak kartuşlu ile zor olanı başarıp yanağıma bir çizik attım Smile Genel olarak rahat tıraşlardı.
Acta est fabula, plaudite.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,931 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,581 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,296 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,929 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,746 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,974 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,517 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: