En Son Ne Aldınız ?
Teşekkür ederim.

Shavemac maalesef gümrükte. İhbarname gelmesini bekliyorum:

05/10/2015 09:18:55 Gümrükte Tutuluyor ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI YENİMAHALLE ANKARA
Alakasız olacak ama Mont Blanc Solitaire Geometric Classique Roller kalem son olarak envantere giren.
Acta est fabula, plaudite.
(05/10/2015, Saat: 11:11)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bekleyişlerin sonunda Paladin Falstaff geldi.

2l8dkaq.jpg

Gercekten guzel fırça. Iyi Günler'de kullanın. Fırça hakkında yorumlarınizi bekliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://instagram.com/turkishrazor/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7313
                http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7738
Teşekkür ederim. Henüz deneme fırsatım olmadı. İhtilaf hocama verdiğim sözü yerine getirmem lazım. 2 Band fırça incelemesi için.

8 fırça olacak incelemede. 1 i yolda, 1 i gümrükte, son gelen paladin ile birlikte 6 sı bende.

6 fırçadan 3 ünün incelemesi tamam. Geriye kaldı 5 fırça. Off ki off şimdi ihtilaf hocam keser beni detaylı güzel bi inceleme yapmazsam.
(05/10/2015, Saat: 12:09)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.

Shavemac maalesef gümrükte. İhbarname gelmesini bekliyorum:

05/10/2015 09:18:55  Gümrükte Tutuluyor ANKARA P.İ.M./GÜMRÜK KARGO ŞB. ŞEFLIGI YENİMAHALLE ANKARA

İnşallah gelir yakında. İhbarname ile ne yapacaksınız? Daha önce bana böyle bişey hiç denk gelmedi.
(05/10/2015, Saat: 11:11)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bekleyişlerin sonunda Paladin Falstaff geldi.

2l8dkaq.jpg

Güzel günlerde kullanın düğüm ve sap harika
Işık tatlı parlamış
(05/10/2015, Saat: 12:49)Turkuvaz1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnşallah gelir yakında. İhbarname ile ne yapacaksınız? Daha önce bana böyle bişey hiç denk gelmedi.

İhbarname ile gümrük memuru sizden ilgili eşyanın faturasını, ödeme bilgisini vs. istiyor. Bu evraklarla beraber ilgili memura gidip, gümrük vergisini ödüyorsunuz. AB ülkeleri için %18, diğerleri için %20. Ancak gümrük işlemlerinde işlem/kişi başına uygulanan 75 Eur tutarındaki muhafiyet burada uygulanmıyor.

Yani örnek vermek gerekirse. Ürünün belgeli değeri 180 Eur olsun. Bunun 15 Eur su kargo olsun. Ürün de İspanyadan geliyor olsun.

Gümrük memuru şu hesaplamaya yapacak: 180-15= 165 Eur // 165*0.18=29.7 EUR gümrük vergisi. Sİzden 29.7 Eur karşılığı TL gümrük vergisi isteyecek.

Tabi bu durum ithalatı yasaklı ürünler için geçerli değil. Onlar aynen iade.
(05/10/2015, Saat: 12:11)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alakasız olacak ama Mont Blanc Solitaire Geometric Classique Roller kalem son olarak envantere giren.

Big Grin +1 Not : Ben de Crosscuyum Bruce komşum arada benimde alakasız alımlarım olur Big Grin

2l8dkaq.jpg

izbe komşum hayırlı olsun, pırıl pırıl parlıyor. Güzel günlerde kullanın.
Açıklama için teşekkürler @izbe hocam.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: