Günün Tıraşı (SOTD)
@btoprak valla benim kısmetimmiş bu Rooney Wink Fırçayı alan arkadaşa boyut küçük gelince hemen kaptım geri Smile

İlk defa kullandım bugün, ilk izlenimim gayet olumlu Smile
(23/05/2015, Saat: 00:40)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak valla benim kısmetimmiş bu Rooney Wink Fırçayı alan arkadaşa boyut küçük gelince hemen kaptım geri Smile
İlk defa kullandım bugün, ilk izlenimim gayet olumlu Smile
Ben almayı istiyordum bu fırçayı, küçük boyutu birinci tercih sebebimdi. Seyahatlerde de yanımda taşıyabileceğim ama Premium sınıfta bir fırça diye düşünmüştüm.
İyi günlerde kulanın Smile. Yorumlarınızı alırız ileride komşum.
@btoprak birkaç kez daha kullanayım ondan sonra yorum yapayım Wink
(23/05/2015, Saat: 00:34)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rooney döndü dolaştı geri geldi Smile Benim de ikea'ya gitmem lazım kap için aslında. Yeni çeşit var mı?

İyi yapmış hoşgelmiş. Üvey evlat gibi kalmıştır gittiği ailede. Big Grin
Ikea'da yeni kap yok sabun basacak, ama soap dish olarak aldım bir tane.

ljust-dose-mit-deckel-wei-__0114928_PE267916_S4.JPG
http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yem...-kabi.aspx

Sabun basması da, yüklemesi de kolay. İzmir'de Stirling, Haslinger falan girince lazım olacak. Big Grin

(23/05/2015, Saat: 00:48)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seyahatlerde de yanımda taşıyabileceğim ama Premium sınıfta bir fırça

Çare Plisson!

Ciddi anlamda seyahatler için sentetikler çok kullanışlı. Dakikasında kuruyor yahu üç dört sallamayla. Ayrıca plisson'un cildi okşama hissini doğal kıl olarak az fırça verebilir diye düşünüyorum, iyi kötü bilemem ama değişik bir his. Baya makyaj fırçası kıvamında esasen. Big Grin
(23/05/2015, Saat: 01:17)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çare Plisson!

Ciddi anlamda seyahatler için sentetikler çok kullanışlı. Dakikasında kuruyor yahu üç dört sallamayla. Ayrıca plisson'un cildi okşama hissini doğal kıl olarak az fırça verebilir diye düşünüyorum, iyi kötü bilemem ama değişik bir his. Baya makyaj fırçası kıvamında esasen. Big Grin

Sentetikleri almayı hiç düşünmemiştim. Ama söylediğiniz çabuk kuruma olayı cidden önemli.

Bakalım zaten yakın bir zamanda acil bir seyahat görünmüyor, değerlendirecek zamanım var demektir Smile.
Gece traşı..sessiz hızlı ve derinden..güzelll74dd295ab9049d9bf7849dde89033fec.jpg
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(22/05/2015, Saat: 10:09)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu haftanın son Faena tıraşını da olduk. Böylece Faena Vanilyalı sabunu; domuz fırça, porsuk fırça ve sentetik fırça ile her sakal boyunda denemiş oldum. İnceleme en geç yarın sizlerle arkadaşlar. Vanilya'nın üzerine de Clubman harika gitti.

n21lyw.jpg

Acikcasi incelemeyi merakla bekliyorum Cihan hocam. Sabunu aldim ama daha kullanma fitsati bulamadim dogru düzgün.
Günaydınlar!
Az evvel 2 perde olarak tamamladığım tıraşımda kullandıklarım:
-SICAK SU
-EJ DE89
-PRORASO SANDALWOOD SOAP
-LİDER MARKA 5TL'LİK MİLYONCUDAN ALINMA FIRÇA(NE KILI OLDUĞUNU YA DA KIL OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM). DAHA ÖNCE WILKINSON PORSUK KKULLANMIŞTIM. ONA GÖRE DAHA SERT MASAJ ETKİSİ VE HATTA YER YER BATMA HİSSİ SÖZ KONUSU.
-1 AYDAN BU YANA DERBY, RAPIRA VE PERMA SHARP KULLANDIM. ANCAK BUNLAR ARASINDA PERMA SHARPIN ANLIK PERFORMANSI DA 3.GÜNDEKİ PERFORMANSI DA DİĞERLERİNDEN İNANILMAZ ÖLÇÜDE FARKLI. HATTA RAPIRA 2.GÜN KULLANIMINDAN SONRA CİDDİ SU KOYVERDİ.
-AFTER SHAVE KULLANMADIM.

SAYGILARIMLA
Jaguar 1071,
Derby Sabun ,
Merkur Futur + Shark,
Şap + Arko sensitive,
Rebul lavanta

2 aydır hergün porsuklarla tıraş oluyordum. Simpson best ve Tipsoft manchurian dönüşümlü olarak. Domuz fırçalara girizgahı yine ilk göz ağrılarımdan Jaguar 1071 ' le yapmak istedim. Diğer fırçaların Semogue ve Omega' lar esas duruşa geçtiler. Bu arada 1071 'i içinde ki tüm siyah kıllardan vakti zamanında arındırdım. Uçlar zaten tamamen çatallı , siyah kılda yok değmeyin keyfime Smile

Düz , çapraz ve ters olmak üzere 3 perde sorunsuz , tahrişsiz , çok temiz tıraş oldum.
  • Truefitt & Hill No:10 krem
  • Plisson sentetik
  • Filarmonica 13 DT
  • Truefitt & Hill No:10 balm
wc1jd0.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,717 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,368 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,567 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,258 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,035 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: