Scuttle Nedir, Nasıl Kullanılır?
Lightbulb 
Scuttle Nedir, Nasıl Kullanılır?
25i1wm1.jpg
Scuttle, köpüğü ılık tutmak için yapıldı asıl amacı bu. Normal boydakiler de köpürtmek için çok uygun değil aslında. Her zaman yüzde köpürtenler için brush scuttle dedikleri küçük, sadece fırçayı içine koyup kullanılanları da var. Bunun avantajı da küçüklüğünden dolayı kullanmanın, ısıtmanın, sıcak tutmanın daha kolay olması. Sonra köpüğü de içinde yapmak için büyükleri ve daha büyükleri çıktı. Bunlar iki işi birden yapabiliyor.
İsterseniz köpüğünüzü scuttle içinde yapabilirsiniz; isterseniz yüzünüzde köpürtüp, fırçayı scuttle içinde bırakarak fırçanızdaki köpüğünüzün tıraş süresince ılık kalmasını sağlayabilirsiniz.
16c739g.jpg
1) İki kısmı da sıcak suyla doldurun. (Kaynar su veya aşırı sıcak su fırçanıza zarar verebilir ve köpüğünüzün kaybolmasına neden olabilir.) Suyun soğumasını geciktirmek için alt tarafın varsa tıpasını-mantarını takın.
Üst kısma yani suyun içine fırçanızı koyun ve 3-5 dakika bekleyin. Scuttle, içindeki sıcak suyla ısınırken fırçanız da suda bekleyerek köpük yapmaya hazırlanacak. Bu bekleme süresinde duş almak, ustura kayışlamak gibi diğer tıraşa hazırlık işlerinizi yapabilirsiniz.
2) İki kısımdaki suyu da boşaltın ve sadece alt kısmı sıcak suyla tekrar doldurun ve varsa tıpasını-mantarını takın.
3) Üst tarafta (veya yüzünüzde) köpüğünüzü yapıp yüzünüze sürdükten sonra fırçayı üst kısma koyun. Scuttle, tıraş süresince tekrar kullanacağınız köpüğünüzün ılık kalmasını sağlayacak.
İpucu: Fırçayı üst kısımda bırakırken hafifçe bastırıp bırakırsanız fırça o şekilde kalır ve içi de ısınır, yüzünüze daha sıcak bir köpük gelir. Bunu köpüğü kullanmak için alırken de yapabilirsiniz. Hiç yapmayabilirsiniz de. (Fırçayı çok fazla ve sert bastırmak kılların zarar görmesine neden olabilir. Bu durum fırçayı yüzünüzde kullanırken de geçerli.)
4) Tıraş olun.
5) Üst kısımda bekleyen fırçanızla ılık köpüğü tıraşınızdaki sonraki perdeler için tekrar kullanabilirsiniz.
İpucu: Köpüğünüzü yaparken scuttleyi koyduğunuz yerde kayma ihtimali varsa bunu önlemek için altına bir parça kaydırmaz koyabilirsiniz.
Sıhhatler olsun.
İsteyen istediği gibi kullanır tabi. Genel kullanım şeklini yazdım. Eklemek, sormak istediği bir şey olanlar da konuya cevap yazabilirler.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
dün her zamankinden daha sıcak su koydum ve köpük elde etmekte zorlandım :S porsuktan mı sabundan mı anlamadım

tipsoft finest, i coloniali mango kullandım
(02/04/2015, Saat: 20:00)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dün her zamankinden daha sıcak su koydum ve köpük elde etmekte zorlandım :S porsuktan mı sabundan mı anlamadım

tipsoft finest, i coloniali mango kullandım

kaynar su kullandıgımda köpük çabuk sönüyor, kıvamı tutturamıyorum ben de

köpük bile elde edilmiyor Big Grin Big Grin
Cok sıcak su kullanıldığında köpük kıvamına direk etki ediyor bir kaç kere deney yaptım. Suyun cok kaynar olmaması önemli o yüzden. Tipsoft finest ile I coloniali mango güzel ikili oluyorlar @emre-sti komşum Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bazı berberlerin kullandığı sıcak köpük makineleri de var. Onların içine hazır köpük koyuluyor sanırım. O köpükler bizi ilgilendirmiyor. İki kaseyi iç içe koyup scuttle gibi kullananlar da var.

Bu da köpüğü ısıtmanın başka bir yolu sanırım Big Grin
23i6lwp.jpg
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Yeni başlayanlar için rehber niteliğinde olmuş, elinize sağlık
Aldım alalı iki kere kullandım Scuttle'ı. Çok zahmetli geliyor, çok da ağır ama tipi güzel. Uzaktan sevmek en güzeli Rolleyes
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Boyle kullanilmaz Sad bir akademisyenin bir seramik sanatcisinin hediyesine bu yapilmaz Sad cok uzgunum kaydi ellerimden 3 yil sonrasinda5ae62843f0307cc9fd94d6e11bf80355.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Başlık ve bilgiler için teşekkür ederim @porsuk oldukça faydalı olacağına inanıyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Favoriler Nasıl Düzeltilmeli Kalfa 51 38,388 28/09/2022, Saat: 20:25
Son Yorum: ferencpuskas
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,471 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  Favoriler EŞİT olarak nasıl kesilir? teknikcocuk 11 12,664 15/08/2018, Saat: 15:37
Son Yorum: manuple
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,735 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: