Tipsoft tıraş fırçalarımızı paylaşalım...
(16/02/2015, Saat: 21:25)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Machurian düşünüyorum bende, Sabunda köpürtme sorunu oluyor mu komşum? Kremde performansı iyi olabilir ancak sabunu merak ettim? Genel anlamda memnun herkes evet forumdan irtibata geçtim zaten Onur beyle sağolsun ilgilendi maillerime cevap verdi. Son kullanıcı yorumlarını alıp karar vereceğim...

Ne tarz sabunlar kullanıyorsunuz triple milled tarzı sert sabunlarsa(MWF, TOBS vs) biraz sıcak suda bekleterek her şekilde güzel köpük yapabilirsiniz. Diğer yumuşak sabunlarla köpük yapmak zaten kolay.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/02/2015, Saat: 12:14)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne tarz sabunlar kullanıyorsunuz triple milled tarzı sert sabunlarsa(MWF, TOBS vs) biraz sıcak suda bekleterek her şekilde güzel köpük yapabilirsiniz. Diğer yumuşak sabunlarla köpük yapmak zaten kolay.

Şuan Arko sabun kullanıyorum sadece, ancak cildimde tahriş yaşadığım için fırçadan yeterince verim alamadığımı düşünüyorum. Bundan dolayı kaliteli porsuk kılı fırça ile sakalım da gerekli randımanı yakalayacağımı düşünüyorum. Köpürtme konusunda sabun için pure tip fırçaların çok iyi köpürtme sağladığı anca silvertip fırçalarda sıkıntı olacağını okumuştum.
(17/02/2015, Saat: 13:46)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan Arko sabun kullanıyorum sadece, ancak cildimde tahriş yaşadığım için fırçadan yeterince verim alamadığımı düşünüyorum. Bundan dolayı kaliteli porsuk kılı fırça ile sakalım da gerekli randımanı yakalayacağımı düşünüyorum. Köpürtme konusunda sabun için pure tip fırçaların çok iyi köpürtme sağladığı anca silvertip fırçalarda sıkıntı olacağını okumuştum.

Komşum Arko sabunu her fırçayla kopurtebilirsiniz merak etmeyin. Diğer sabunlarda da sorun yasamazsiniz.

Pure tip daha sert ve uçları cizici bir kıl yapısı olduğundan sabun kaldırmaya musait ancak uçlarınin ciziciligi tahrişe sebep olabilir. Silvertip fırça daha yumuşak olduğundan sabunu kaldirmak için biraz daha uzun süre sabun üzerinde yükleme yapılarak bu durum aşılır. Uçları çok yumuşak olduğundan yüzde herhangi bir tahriş yaşamazsınız.
(17/02/2015, Saat: 13:52)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Arko sabunu her fırçayla kopurtebilirsiniz merak etmeyin. Diğer sabunlarda da sorun yasamazsiniz.

Pure tip daha sert ve uçları cizici bir kıl yapısı olduğundan sabun kaldırmaya musait ancak uçlarınin ciziciligi tahrişe sebep olabilir. Silvertip fırça daha yumuşak olduğundan sabunu kaldirmak için biraz daha uzun süre sabun üzerinde yükleme yapılarak bu durum aşılır. Uçları çok yumuşak olduğundan yüzde herhangi bir tahriş yaşamazsınız.

Komşum bilmediğimden soruyorum Machurian da bir silvertip değil mi? Sadece avlandığı bölgeyi mi ifade ediyor?
Komşum aslında bunlar isimlendirme. Manchurian Simpson markasının High Mountain White (hmw) tur kılları buldukları bölge evet.

Hmw ye de bir tür silvertip diyebilir miyiz bilmiyorum. eskiuye3315, ihtilaf ve ya Onur98 gibi üstatlar daha bilgi sahibidir.

Benim bildiğim kadarıyla silvertip den farklı ve ortak ozellikler de barindiriyorlar. Daha kuvvetli bir kıl yapıları var ve uçları yumuşak oluyor, 2 band e benziyorlar vs.
(17/02/2015, Saat: 14:23)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aslında bunlar isimlendirme. Manchurian Simpson markasının High Mountain White (hmw) tur kılları buldukları bölge evet.

Hmw ye de bir tür silvertip diyebilir miyiz bilmiyorum. eskiuye3315, ihtilaf ve ya Onur98 gibi üstatlar daha bilgi sahibidir.

Benim bildiğim kadarıyla silvertip den farklı ve ortak ozellikler de barindiriyorlar. Daha kuvvetli bir kıl yapıları var ve uçları yumuşak oluyor, 2 band e benziyorlar vs.

Anladım komşum, Onur beyden fırça bilgileri istediğimde HMW ve Manchurian şeklinde 2 farklı fırça vardı. Karışık bir konu Smile
Evet her firmanın hatta her tedarikcinin isimlendirmesi farklı. Ama isimlendirmede dediğim şekilde manchurian badger manchurian bölgesinden toplanan hmw ve ya silvertip kıllar olabilir.

Diğer hmw ve ya silvertip ler farklı bölgelerden geliyor.
Onur hocam daha detaylı açıklar zaten yanlışım varsa. Smile
24 mm finest sahibiyim başka fırça tecrübem de yok ama genel manada memnunum,sapını yapıştırdım japon yapıştırıcısı ile görüntüsü güzel olmasa da sağlam oldu.
(19/03/2015, Saat: 15:11)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 24 mm finest sahibiyim başka fırça tecrübem de yok ama genel manada memnunum,sapını yapıştırdım japon yapıştırıcısı ile görüntüsü güzel olmasa da sağlam oldu.

marka nedir tipsoft mu?
Sapını neden yapıştırdınız acaba?

Saygılarımla
evet marka tipsoft, kendi hatam sonucu sert bir zemine düşürmem sonucu kırıldı sapı ama başka hiç bir sorunu yok. Onur Bey çok yardımcı oldu satış sonrası da sağolsun. Eğer bu fırçadan edinmek istiyorsanız fiyat/performans açısından memnun kalırsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,748 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,501 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,692 07/09/2020, Saat: 10:41
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,177 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 50,118 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 51,733 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 187,750 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating
  Tıraş Fırçaları Ölçü Listesi GartBnx 6 11,950 16/04/2020, Saat: 12:57
Son Yorum: Benzodiazepin
  tipsoft bitmeyen kıl dökme sorunu baran32 53 54,538 09/11/2019, Saat: 09:20
Son Yorum: CtrlKML
  Mühle nom Porsuk Kılı Tıraş Fırçası pundoe 7 6,632 28/07/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Ekber

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: