Günün Tıraşı (SOTD)
(18/02/2015, Saat: 23:14)Monsieur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar merhaba,
Yarın sabah fırsat olmayacağından tıraşı akşamdan olacağım. Takım aşağıdaki gibi. Kore seyahatimde hanıma aldığım ama aloe vera süren manyak fransız dayıyı görünce hacıladığım Nature Republic aloe vera kremi ilk defa deneyeceğim
xqc1vb.jpg
281wufo.jpg

Herkese sıhhatler olsun

Monsieur komşum sıhhatler olsun Nature Republic kremi ilk defa görüyorum, bir inceleme bekliyoruz mutlaka Smile
(18/02/2015, Saat: 17:37)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim elimede küçük geldi seyahat boyu ama hem hesaplı hemde bir deneyim memnun kalırsam verdiği hissiyata ona göre büyüğünüde alırım dedim,alamadan geri döndüm Kıbrıs'a. Ama bu sefere uzun gideceği için büyük alacağım zira bizim ülkede şap yok diye biliyorum. Clubman bu aralar çok görüyorum gerek siz olsun komşum gerek cihankeskin komşum, nasıl bir tıraş losyonu, tavsiye edermisiniz ?

pinaud clubman öyle aman aman süper ürün değil
ama nostaljik koku seviyorsanız şişe ve kokusu sizi memnun eder kokusu bana yeşil brutu andırıyor.
ben grey flannel e bayılıyorum onu tavsiye ederim yada old spice yada en güzeli mentollü kolonya Smile biraz acıyı seviyorsanız

(19/02/2015, Saat: 10:35)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: L'Occitane Cade serisini seviyorum. Keşke Aftershave Splash'ini üretimden kaldırmasalarmış. Verdon'un salatalık-nane gibi kokusu çok cazip gelmiyor.

v3kns4.jpg

cade serisi kokuları fena değil aslında ama ben ne kadar yukleme yaparsam yapayım ne yuzde ne tasta ne domuzda ne porsukta krem şanti kıvamında köpük yapamıyorum

(19/02/2015, Saat: 11:22)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cade serisi kokuları fena değil aslında ama ben ne kadar yukleme yaparsam yapayım ne yuzde ne tasta ne domuzda ne porsukta krem şanti kıvamında köpük yapamıyorum

Ben Ikea kaba bastım. 1 dakikadan kısa yüklemeyle ve domuz fırçayla şahane köpük oluyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Teşekkürler sevgili tıraşseverler

@ihtilaf geltirde bizim tıraşımda bizim ikisine de yeteriz evvelallah Smile

@sertaç benim aslında çok tuttuğum bir fırça değil nedense üstad, bir tıraşımda hoşuma gidiyor bir tıraşımda kaldırıp atasım geliyor Smile

@btoprak TIKI yorumundan sonra dolap uzun zamandır uyuduğunu gördüm, bi uyandırayım dedim, iyi de etmişim Smile
www.BarbarosRazors.com

palmolive stick
semogue 1305
mach 3Angry
Nivea cool kick as

her "jiletler gerçekten kartuşlardan iyi mi" başlığını görünce hadi bir kez daha deneyeyim belki bu sefer olur diyorum ama hiç değişmiyor... maalesef 2 perde bastırmadan standart tıraşımı olmama rağmen sonuç keyifsiz, biraz tahrişli ve mmoc+ptfe'den sonra alakası bile olmayan gölgeli kalıntılı bir tıraş.. Einstein mı söylemişti "sürekli aynı şeyleri yapıp farklı sonuç almayı bekleyemezsiniz" diye?
(19/02/2015, Saat: 02:58)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben konuyu arastirdim cihan hocsm
asagidaki linki dogru kabul edersek
bendeki dogruymus sizin makinenin ayarlarini bir kontrol etmenizde fayda var.ayarlari 1-6 arasindaymis.
bendeki mekanizmayi sokup nasil takarsam gakayim ayari 1 den baslatamadim.0.5 ten baslayip 6 da son buluyor.
zaten 0.5 ayar kademesi olan bir mekanizmanin 1 den baslamamasi gerekir.ama asagidaki linkteki bilgide de 0.5-6 da demiyor Wink

http://www.shaving101.com/index.php/prod...razor.html
(19/02/2015, Saat: 10:33)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum linkte sadece sapta 1 den 6 ya kadar numara olduğu yazıyor. Hiç bahsetmemiş 0.5 ten. Benimkisi fabrikadan 1-6.5 olarak geldi. Başkalarınınki 0.5-6 olarak gelmiş. Bende nadir olan bir üretim hatası olabilir veya Futur'un üretimleri arasında böyle farklar olabilir. Bugün Dovo'ya mail atıp onlara sordum en doğrusunu onlar bize söyleyeceklerdir.

Edit: Youtube'daki Futur videolarının bazılarında 0.5 ayarının bazı Futurlarda hiç olmadığını gördüm 1'den 6'ya kadar ayar var ve alet daha ileri geri hareket etmiyor ayar esnasında. Sanırım gerçekten de birden fazla tasarım yapılmış yıllar içinde ve bunlar aynı değiller.

Komşum yanıt geldi Dovo/Merkur'den:

Alıntı:Dear Cihan Keskin,

Thank you very much for your email.

The FUTUR numbering on the razor is not meant to be a dial indicator from 0 to 6. The blade gap will only open so far, and it will never open over the entire numbering. The razors are assembled by hand, and none is exactly like the other. The numbering is only to remember the perfect gap width for you personally, so that after taking the razor apart for cleaning, you can readjust the razor again to your ideal setting.

I hope this information helps.

Best regards,
Anne Rothstein
DOVO/MERKUR

Buna göre benim tahminim doğruymuş. 1-6 veya 0.5-6 veya 1-6.5 hep olası durumlar gibi gözüküyor bu mesaja göre. Mesajda da dedikleri gibi hiç bir jilet diğerinin aynısı değil.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(19/02/2015, Saat: 11:02)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Monsieur komşum sıhhatler olsun Nature Republic kremi ilk defa görüyorum, bir inceleme bekliyoruz mutlaka Smile

teşekkür ederim mehmet bey, kremi tıraştan önce uyguladım, biraz bekletip durulamadan proraso köpük sürdüm ve tıraşımı oldum. çok fark yarattı konfor olarak çok beğendim ben. Detaylı bi incelemesini ve içerik dahil fotolarını vs. akşam yazacağım

sağlıcakla ve sıhhatler olsun
(19/02/2015, Saat: 11:22)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cade serisi kokuları fena değil aslında ama ben ne kadar yukleme yaparsam yapayım ne yuzde ne tasta ne domuzda ne porsukta krem şanti kıvamında köpük yapamıyorum

1 dakika kadar yükleme yapın, ara ara su ekleyin çünkü su isteyen bir sabundur, kapta biraz sabredin bir kırılma noktasından sonra ortaya şahane bir köpük çıkıyor. Çok güzel sabundur, uzun ömürlüdür, doğaldır fakat biraz fiyatlıdır.
herkese sıhhatler olsunUstura

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,840 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,461 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,212 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,400 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,578 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,833 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,297 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,038 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: