Günün Tıraşı (SOTD)
2hqqm1u.jpg

Arkadaşlar yeni başlayanlara genelde DE 89 tavsiye ediyoruz tabi ki mantıklı ve doğru bir başlangıç aleti.Ancak bana @1912 üstadın gönderdiği Feather Popular da göz ardı edilmemeli.Çok rahat bir makine,biraz hafif olması dezavantaj olarak düşünebilir belki ama kartuşa benzer kullanımıyla geleneksele geçişte bastırmamak için avantaj da sağlayabilir.Personna mavi comfort coated jileti geç keşfetmişim.Stoklar tükenince daimi jiletim olur.Herkese keyifli hafta sonları dilerim.
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
2lmnbe0.jpg
C.V. Heljestrand MK No 31 Fildişi Ustura
Simpson Chubby 2 Best Badger Tıraş Fırçası
Arko Berber Tıraş Sabunu
Arko Classic Krem
Penhaligon's Elixir EDT
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Dün gece Baktım ki 2 haftalık sakal yüzümü kaşındırıyor ve kızarıklık yapmaya başlıyor hemen aldım elime yumamı ve kaba bastığım arko sabunumu hemen güzel sinekkaydı bi tıraş oldum.Jiletimi ilk defa Gillette 7'o Clock Sharp edge Yellow kullandım.Sakal çok olduğundan biraz çekme yaptı sanki.2.tıraşını da deniyeceğim bakalım 2 hafta sonra.Güzeldi ama köpük de iyiydi üzerinde aktı gitti.Ardından da gillette balsam süper kokulu hemen sürdüm.Gece uyudum güzel bir uykunun ardından sabah bi kalktım bütün o küçük kızarıklık gitmiş hoşuma gitti.Hem içim hem de yüzüm rahatladı.Uyurken sakallar batıyordu yastıkta.Bunu hoş bir kahvaltı ile kutladım.Bundan sonra en fazla 2 hafta uzatırım çok önemli bişey olmadığı sürece.
ldWbDuw.jpg?1

Tıraş aleti: Yuma H42TeBs.gif?1
Tıraş jileti: Voskhod (3) dCDxANB.gif?1
Tıraş fırçası: Vie-Long Beyaz At Kılı gOrNNcP.gif?1
Kase: El yapımı seramik H42TeBs.gif?1
Sabun: Jobbs Men Revolution Aloe Vera H42TeBs.gif?1
AS: Barbasol Brisk RXWCyt3.gif?1

Sinekkaydı tıraş! Yuma bir harika! Aloe vera'lı tıraş kreminin yumuşatıcı ve rahatlatıcı etkisini de gözardına atmamak lazım tabi Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
  • Proraso 'Eucalyptus&Menthol' pre-post krem
  • I Coloniali 'Mango' tıraş kremi
  • Custom finest fırça
  • Custom 'the ear cutter' ustura
  • Rebul Ice kolonya
ndldmc.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Sıhhatler Olsun @Chinaski
Hattori Hanzo kılıcı gibi ortaya çıkmış kulak katili Smile
Teşekkür ederim @ihtilaf üstadım. Dün usturayı 12k + kromoksit + demiroksit ile iyice keskinlestirdim. Çok etkili oldu; hem çok keskin hem pürüzsüz, sıfır tahriş tıraş veriyor.

Wedge usturaların bu özelliğini seviyorum.
Usturanın ağzına havadan süzülerek bir saç teli düşse kendiliğinden kesilecek !
Pazar Sabah Acele İlk Yuma Traşım
gayet memnun kaldım.

*Prorasa Tıraş Öncesi Mentollü
*Proraso Tıraş Kremi Memtollü
*Yuma
*Polsilver (2)
*Omega 13522
*Zaza Şap
*Proraso Tıraş Sonrası Balm

296jk21.jpg

(08/02/2015, Saat: 12:26)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturanın ağzına havadan süzülerek bir saç teli düşse kendiliğinden kesilecek !
Üstat hht testini 4-5 ayarında geçiyor. Uzak Doğu filmlerindeki kılıç sahnelerini hatırlattı söylediğin Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 296,830 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,769 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,518 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,016 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,217 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,501 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,653 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,291 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,284 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: