Timor Solingen
Ben de bu Timor jileti dün Parker Variant ve Decleration Grooming firmasının After the Rain model sabunuyla denedim ilk kez. Daha evvel Merkur jilet denediğim için bundan da aynı oranda paralel bir performans bekliyordum. Alman'dır dedim, aynı karakteristik çıkar dedim.
Bir ön hazırlık yapmadım sadece duş sonrası tıraşa başladım. Amerikalı artisan sabuncu Decleration Grooming'in After the Rain model sabunu ile tıraş oldum. Oldukça yağlı ve yoğun krema yapısında bir köpük elde ettim. Parker'ı 5. seviyede kullandım her iki perde de. Tok yapılı bir jilet olduğunu söylemem doğru olacaktır. İnce değil fiziksel olarak. Agresif alet sevdiği muhakkak. Kullancıyı üzmeyen, yormayan ve stabil (güvenli demek doğru) bir yapısı var. Hatayı tolere etme kapasitesi yüksek. Keskinlik bana orta-alt geldi ama konforu yüksek. Hani yağ gibi cıyır cıyır kaymıyor. İlk perde de 3 günlük sakalı sorunsuz ve güzel geri bildirimle aldı götürdü. İkinci perde de (XTG) çekme yada ısırma yapmadı. Rötuşlarda sadece 2 defa hafif takılma yaşadım ki rötuşta bile seviye 4 olarak kullandım aleti.
Kısacası klasik Alman malı stabil, konforu yüksek ama keskinliği orta güzel bir jilet kendisi. Ama fiyatı yüzünden bir daha almayı düşünmem.
"A Samurai always wears two swords."
bu jiletle üçüncü tıraşı zar zor tamamlayabildim, daha uygun muadilleri varken almaya değmez, shark astra yeşil arası bir keskinlikte
Çok konforlu güzel bir tıraş oldum bu sabah R89 ile. Özel günlerde kesik vs atma riski olmadan güvenle tıraş olmak için ideal

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şuana kadar kullandığım tüm aletlerde beni memnun etti. Özellikle konforu çok iyi, keskinliği de yeterli diyelim ama fiyatına göre değerlendirecek olursak stok yapılmaz.
TemeT NoscE
Ben sevemedim bu jileti bir türlü. Keskin değil ve sakalı çok çekiyor gibi geldi bana. Olumlu yorumları görünce bir de Slant alette denemeye karar verdim bakalım ne sonuç verecek.

Keyifli traşlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 14,163 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: