"Mahir2387" Tanışma Başlığı
Komşum hoşgeldin, geleneksel ıslak turaşa başlarsan rahat edersin. Agresif bir alet (açık tarak olabilir) ve keskin bir jiletle haftalık uzun sakalda harikalar bile yaratılır
(11/10/2019, Saat: 07:55)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoşgeldin, geleneksel ıslak turaşa başlarsan rahat edersin. Agresif bir alet (açık tarak olabilir) ve keskin bir jiletle haftalık uzun sakalda harikalar bile yaratılır

Keskin jılet olarak öneri tavsiye eder misiniz
Öncelikle herkese merhaba gruba yeni katılmış bulunmaktayım ve faydası olacağına inancım tamdır yaşım 21 olmasına rağmen yüzümde kıllar hem sert çıkıyor hemde normale göre erken uzuyor 1 haftada 1 kere veya 2 kere traş oluyorum ama genellikle haftada 1 traş oluyorum sebebinin cildimin dinlenmesi tahriş veya yarayı o kısa sürede koruması azalmasıdır şu anda mach 3 kullanmaktayım kılları keserken zaman zaman çok canım yanıyor ve çabuk körleşiyor gibi geliyor mach 3 turbo nun mach 3 ten farkı nedir ve sert kıllar için jilet tavsiyelerinde bulunur musunuz
Foruma hoş geldiniz. Geleneksel tıraşı tavsiye edecegimizden supheniz yoktur sanırım Smile Yeni başlayacak olanlar tıraş aletlerinin fiyatını görünce genelde korkup kaçıyorlar. Bundan dolayı genelde uygun fiyatlı ürünlerle başlamanız tavsiye edilecektir. Haftada 1-2 kez tıraş oluyorsaniz rimei size en uygun alet olacaktır. Bir tane tıraş fırçası edinmeniz elzem. Jilet olarak ise çeşit oldukça fazla. Biraz forumda takilirsaniz su yolunu bulacaktır Smile
Hoş geldiniz. Ben de bir komşumun da tavsiye ettiği gibi tıraş sıklığını en azından haftada ikiye çıkarmanızı öneririm, daha rahat tıraşlarınız olur. Keskin jilet olarak da sanırım Feather en keskin jilet olarak kabul ediliyor.
Jilet seçimi için şu yazı da faydalı olabilir -> https://muehle-shaving.com.tr/blogs/blog...ir-her-sey
(12/10/2019, Saat: 16:06)Mahir2387 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese merhaba gruba yeni katılmış bulunmaktayım ve faydası olacağına inancım tamdır yaşım 21 olmasına rağmen yüzümde kıllar hem sert çıkıyor hemde normale göre erken uzuyor 1 haftada 1 kere veya 2 kere traş oluyorum ama genellikle haftada 1 traş oluyorum sebebinin cildimin dinlenmesi tahriş veya yarayı o kısa sürede koruması azalmasıdır şu anda mach 3 kullanmaktayım kılları keserken zaman zaman çok canım yanıyor ve çabuk körleşiyor gibi geliyor mach 3 turbo nun mach 3 ten farkı nedir ve sert kıllar için jilet tavsiyelerinde bulunur musunuz

Hoşgeldiniz. Mach3 (veya turbo) kullanmanızı tavsiye etmem ama sorunuzu cevaplamak açısından turbo'nun sözde kılları kaldıran zımbırtıları daha geniş. Genel kullanımda normal mach3'e göre çok daha hızlı tıkanır.

Rahat bir tıraş için yaprak jilet ile uygun bir jilet tutucu kullanmanızı tavsiye eserim. Forumda her türlü jilet-alet kombinasyonu ile ilgili detay bulabilirsiniz.

Herşeye rağmen seçiminiz kartuştan yana olursa bic metal serisinin kullandığım tüm diğer kartuşlardan ve kullan atlardan daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Öncelikle herkese merhaba Geleneksel Tıraşa başlayalı 1 hafta oldu ıslak tıraş ile keyif alarak tıraş oluyorum fakat cildim hassas olmasından dolayı çok tahriş oluyor yaprak jilet konusunda da her gün araştırmalar yapıyorum ve forumdaki yazıları okuyorak bilgileniyorum 21 yaşındaki bir genç için gillette 7 o'clock sharp edge sizce yeterli olur mu sakallarım hem sert hemde çabuk çıkıyor henüz alet konusunda karar vermiş değilim şunu da bilmiyorum gillette sharp edge alıp sakal tıraşı olunabilir mi yoksa o jileti takmak için Merkur 30C Jiletli Tıraş Makinesi de almak şart mı bu konuda da bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim
Cildiniz hassasaa mild alet kullanmalısınız. Sakalınız çok sert değildir diye tahmin ediyorum yaşınız itibariyle. Merkur 34c ya da muhle 89/ej89 ile orta keskinlikte jilet (derby usta, mavi astra gibi) tavsiye ederim. Bunların yanında tıraş öncesi hazırlığı iyi yapmalı ve köpüğü güzel hazırlamalısınız. Bunlarla ilgili bölümleri okuyabilirsiniz forumdaki.
Tanışma başlığında haftada bir tıraş olduğunuzu söylemiştiniz. Eğer öyleyse Merkur 34C sizin için uygun olmayabilir. Bu noktada size RiMei'i önerebilirim. Jilet önerisi yapmak çok doğru olmayabilir çünkü önerilen herhangi bir jiletin sizde yaratacağı etki farklı olabilir. Hangi jiletin size iyi geleceğini öğrenebilmek adına bolca jilet çeşidi denemeniz gerekiyor. Büyük masraflara girmeden @mustbe komşumuzun tekli jilet satış ilanını değerlendirebilirsiniz.
Eğer rimei alacaksaniz gillete sarı paket ile çok güzel ikililer

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,754 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,577 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,347 03/05/2021, Saat: 19:03