Gunluk cakilariniz
https://www.brisa.fi/portal/index.php?op...th=119_239
Malzemelerin arasina son eklenen de bu oldu.enzo badger 115 d2 cv.
Uzun süredir foruma uğrayamadık Komşular Smile opinel sevdasına bende kapıldım bu aralar. Opinel inox no8 outdoor edindim bi tane, benim gibi tur, kamp yapan biri için ideal gibi gözüküyor. Bıçağı daha önce kullanan yorum yapabilecek var mıdır?

iw10tx.jpg
tamerkamisli.blogspot.com
Seyehatlerde kullanmak içn şöyle bir şey aldım
http://www.ebay.com/itm/281381089931?_tr...EBIDX%3AIT

ZAXzjo.jpg
(17/01/2015, Saat: 21:24)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seyehatlerde kullanmak içn şöyle bir şey aldım
http://www.ebay.com/itm/281381089931?_tr...EBIDX%3AIT

ZAXzjo.jpg

Bıcak kısmindaki geniş delik ne için kullanılıyor hocam ?
(17/01/2015, Saat: 21:43)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bıcak kısmindaki geniş delik ne için kullanılıyor hocam ?

Tek elle bıçağı açmaya yarıyor
D7527-4.jpg

İyi günlerde kullanın inşallah,
O kadar detay koydularki çakılara,
Ekleyecek yer bulamayınca bıcak kısminami eklediler diye düşündüm, alışmisız düz çakılara, rambo tarz av bıçaklarına.
PTT başlığına sordumi buraya da sorayım, Massdroptan şu arkadaşı sipariş etsem sorunsuz gelir mi?

MD-5200_20141225105226_f07da70a11ff7a5b.jpg
(19/01/2015, Saat: 02:28)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PTT başlığına sordumi buraya da sorayım, Massdroptan şu arkadaşı sipariş etsem sorunsuz gelir mi?

MD-5200_20141225105226_f07da70a11ff7a5b.jpg

Yurtdışından bıçak getirtmek oldukça zor ve sorunlu bir süreç. En son dayanamayıp getirttiğim BK2 gelinceye kadar neler çektim Allah bilir.Ka-bar'ın Türkiye distribütörü de getirmeyeceği içinde riske girmek zorunda kaldım.

Kershaw'un Türkiye Temsilcisi Ascim. Bu model ellerinde var mı bilmiyorum ancak Berna hanıma iletirseniz bir sonraki siparişlerinde elinize geçebilir. Arada ki fiyat farkı çok da fahiş olmadığı için riske girmeye değmez.
Sitelerinde var ancak Massdropta 3te1 fiyatına, 27$ kargo dahil. Anladığım kadarı ile yasal değil, ve xray gibi bir durum olursa sıkıntı olur. Doğru mu?
(19/01/2015, Saat: 02:53)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sitelerinde var ancak Massdropta 3te1 fiyatına, 27$ kargo dahil. Anladığım kadarı ile yasal değil, ve xray gibi bir durum olursa sıkıntı olur. Doğru mu?

Şöyle izah edeyim faturada ve kargo bilgilerinde bıçak/çakı ibaresi geçiyorsa gümrükte takılma ihtimali çok yüksek. Burada gümrük memurunun insafına kalıyorsunuz. Leatherman gibi multitoollar direk gelebiliyor ancak fatura ve kargo bilgisinde bıçak/çakı ibaresi geçiyorsa takılabiliyor. İşin kötüsü emniyete gidip uygundur izni aldıktan sonra gümrükten çekiyorsunuz. Tabi bu her zaman olan bir durum değil, bir ihtimal. Memurun insiyatifinde.

Ben şu ana kadar hiç yakalanmadım bunun sebeplerinden biri Ebay üzerinden almam ve faturaya istediğimi yazdırmam(örneğin hediye vb) diğeri ise yılbaşı zamanları gibi gümrüğün yoğun olduğu zamanlarda sipariş vermem. Yoksa normal zamanlarda BK2'yi geçirebilmem çok zor.

Bu arada nacizane bir sorum olacak tabi ki nihai karar sizin ancak Kershaw'un diğer çakılarına bakarak bu çakının da pek matah olabileceğini sanmıyorum(yani fiyatının çeliği) eğer illaki bu model değilse neden Türkiye'de de satılan Buck,Spiderco gibi markalara yönelmiyorsunuz? Tabi benimki kardeşçe bir öneri ukalalık olarak almayın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,412 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: