Glocalzone.com
Hemen muhaliflik yapmak istemem, güzel fikir. Ancak aklıma takılan sorular var.

-Siteye baktım. Bunlar bir nevi sizi buluşturan aracı görevi görüyor. Biz kendi aramızda her konuyu anlaşıp, fiyat belirledikten sonra bu arkadaşların kazancı nedir..?
-İstenilen şeyler yasaklı veya kanunen suç sayılan ürünler olabilir. Zira her ülkenin gümrüğünde çok farklı değişik yasaklı ürünler olabiliyor. Bu ihtimal her zaman için vardır. Seyehat eden kişi bu tehlikeli işe niye girişsin.?
-Hadi girişti diyelim. Bu istenilen ürünleri başının gözünün sadakası olsun diye getirmeyeceğine göre aldığı malın üzerine ek kendi kazancını da ekleyecektir. Bunun için bir artı fiyat ödeyeceğiz ve olayın cazibesi nerede kaldı?
-Hepsine bir çözüm bulundu diyelim. İki tarafın güvenilirliğine kim garanti verecek..? Herhangi bir dolandırıcılık işini nasıl önleyecekler?
-Ödemeyi nasıl yapacağız..? İstenilen mal tedarik edilip ülkeye giriş yaptıktan sonra mı ödeyeceğiz yoksa ilk önce parayı verip daha sonra mı istenilen malın gelmesini bekleyeceğiz..? Zira her iki şekilde de sıkıntı var. Benim paramın güvenliğini kim sağlayacak.?

Bu tarz girişimleri her zaman takip ederim. Ama bu girişim konusu yukarıdaki sorulara yeterli bir önlem almaz ise tutmaz. Benim şahsi görüşüm bu... Çok baş ağrıtacak bir işe girişmişsiniz, yine de yolunuz açık olsun İzmirli arkadaşlar. Smile

Bu Konudaki Yorumlar
Glocalzone.com - Yazar: Soner - 27/08/2018, Saat: 13:09
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: ziyanınjileti - 27/08/2018, Saat: 13:48
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 27/08/2018, Saat: 14:16
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: doganturan - 27/08/2018, Saat: 22:22
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 27/08/2018, Saat: 23:18
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: ziyanınjileti - 28/08/2018, Saat: 00:51
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: pundoe - 28/08/2018, Saat: 02:04
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 21/02/2019, Saat: 14:12
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 17/05/2019, Saat: 23:11

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: