Fotoğrafçı Arkadaşlar;Canon G15 vs G1 X Hangisi ?
Bu canon vs nikon olayı senelerdir konuşulur. Bizde herkes takım tutar gbi marka tutuyor. Oysa farklı kulvar ve dönemlerde ikisinin de üstün olduğu makineleri var.
Kullanıcı arabirimin de katkısı büyük, canon kullanıcıları hangi canon makineyi eline alsa çok tanıdık gelir herşey mesela.
CCD dönemindeki büyük farklar CMOS ile ortadan kalktı. CMOS sensörler hem maliyet gerek teknoloji olarak üretimi nisbeten kolay parçalar. Standart silikon wafer üretim bandında üretiliyor. Yani sony, canon, nikon, sharp vs gibi dünya devlerinin ürettiği sensörler üç aşağı beş yukarı aynı değerlerde.
Burada işe yazılım, işlemci ve tabii ki de lens giriyor.

Şu marka kaka tutumunu ayıplıyorum, böyle dememk lazım. Eminim belli bir fiyat aralığında Sony'nin bir makinesi vardır ki diğer markalar eline su dökemiyordur. Cümledeki Sony'yi Canonla Nikonla Olymposla Fujiyle değiştirin hepsi geçerli Smile

Bu arada bahadirhan hocam, sayende bu RX1 i de görmüş oldum. Full frame kompakt makine yapmak nedir yahu. Alın en iyisi bu! demiş sony.
macro conversion lensi var. Buna bir de 50mm veya 70mm conversion lens yaparlarsa çok tatlı olur. Ama fiyatı da başka bir dünyaymış
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

Bu Konudaki Yorumlar
Fotoğrafçı Arkadaşlar;Canon G15 vs G1 X Hangisi ? - Yazar: Linq - 19/03/2013, Saat: 23:06

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: