Fotoğrafçı Arkadaşlar;Canon G15 vs G1 X Hangisi ?
(17/03/2013, Saat: 22:11)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle bossyje üstadın yorumlarını merakla bekliyorum

Hocam benim bu tür makinalar ilgi alanıma hiç girmiyor.Canon G1x 1-2 gün kullandım,hiçde memnun kalmadım zaten benim değildi bir dostumundu.Son derece "washed out" derler ya,yani yıkanmış para gibi soluk cansız fotolar veriyordu.

Kendime ait bu tür makinalardan bir tek Canon PowerShot S90 oldu.Bu makinanın yenisi varmı bilmiyorum,ama şu ana kadar kullandığım en kalite compact makine idi.Düzgün kalitede SLR makineye en yakın fotoları bu küçük S90 veriyordu.O da elimizden düştü kırıldı ve ne yazıkki bu modelin üstüne gelen modeller tip olarak aynı olsa bile sensor leri falan farklı o yüzden sonuçta zayıf.

Ken Rockwell diye bir Amerikalı fotocu abimizvar.Kendisi çok değerli bir üstadımdır.Her zaman demiştir "bu Canon S90 dan bir tane değil iki tane al" diye.Yedek olsun.Onu dinlemedik.açıkta kaldık.
Fakat şimdi böyle bir kameraya ihtiyacım olsa şunu alırdım

Canon PowerShot S110 Digital Camera
Bu dediğim S90 ile aynı kasa ve yine dslr makinalara en yakın fotoları bu veriyormuş!! diye duydum.

G1x yada G15 cebe girmez hemde baya bir gramajlılar .Eee bu makinalar bir DSLR da değil.İkisinin ortası boyutta ama fotoğraf kaliteleri küçüklere yakın.Madem amaç hem ufak olsun hemde güzel şeyler çekebilsin ise o zaman S110 olsun derim.

Ohtaran Hocamın söylediği Leica D-Lux 6 mutlak güzeldir,fakat biraz fiyatlı.Görmedim kullanmadım ama mutlak güzeldir.Tercih meselesi.

Fakat ilk baştan dediğim gibi böyle makinalar ilgi alanıma girmiyor.Mutlak bu forumda bu tür makineler ile daha ilgili ve bilgili birileri vardır.Onların tavsiyelerine daha fazla önem verin.
Saygılar

Bu Konudaki Yorumlar
Fotoğrafçı Arkadaşlar;Canon G15 vs G1 X Hangisi ? - Yazar: bossyje - 17/03/2013, Saat: 23:41

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: