Favori Dolmakalem Mürekkep Markanız ve Mürekkep Renginiz
Merhaba Arkadaşlar,

Favori olarak hangi mürekkep markasını ve mürekkep rengini tercih edersiniz?
Ben daha çok şişe mürekkep tercih ediyorum. Kalemlerim genellikle pistonlu olduğundan tercihimi bu yönde kullanıyorum.

Pilot Iroshizuku Fuyu-syogun (Gri)
Auro Mavi Mürekkep
Diamine Red Dragon
Graf Von Faber Castell Kobalt Mavi
Caran Dache Kahverengi
Pelikan Edelstein Jade(Yeşil)
Kwz Turquoıse(Turkuaz)
Montegrappa Siyah
Graf von Faber-Castell Mürekkep Violet

İlk sayabileceğim bunlardır.
Elime en çok gelenleri yazayım ben de.

Pilot Namiki Blue Black
Pilot Iroshizuku Tsuki- Yo, Yama Budo
Noodler's Black, Bad Belted Kingfisher
Pelikan 4001 Blue Black
Diamine Syrah, Sargasso Sea
Sailor Sei Boku, Grenade
Aniki Bitter (Chocolate), Blue Green
Scheaffer Blue, Red
Waterman Blue, Violet
Lamy Deep Purple
Mont Blanc Lavender Purple

~SB

Eğlenceli olsun, çekmeceyi bir açayım dedim Smile
b85520892dd08701a169cc54b6218556.jpgda458790c946d4edf226d454807cd5bf.jpgac93b5e396253729e408a6abd6a2629e.jpg
KWZ Honey
Pelikan Blue&Black
Diamine Marine
J Herbin Perle Noire
(23/02/2022, Saat: 16:35)Chavez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: KWZ Honey
Pelikan Blue&Black
Diamine Marine
J Herbin Perle Noire

Herbin mürekkepleri pek sevmem, soluk ve sulu bir kıvamı olduğunu düşünüyorum ama Perle Noire siyah mürekkepler arasında en siyahlardan biri sanırım.

Ben mavi seven biri olarak favori mavi tonumu bulmak için 10'dan fazla mavi mürekkep aldım, şu ana kadar ki favorilerim:
Colorverse Supernova
Iroshizuku Kon-Peki
Noodlers Baystate Blue

Diğer renklerden de:

Sailor Irori
Kaweco Ruby
Lamy Dark Lillac
Photo 
Eusi3s.jpg
Favori dolmakalemim scrikss ona uygun burada tavsiye edilen mavi mürekkeplerden deneyeceğim hatta sipariş verebileceğimiz bir yerde tavsiye edilebilirse güzel olur.
 Tıraş aleti
(23/02/2022, Saat: 19:52)TheMadcap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herbin mürekkepleri pek sevmem, soluk ve sulu bir kıvamı olduğunu düşünüyorum ama Perle Noire siyah mürekkepler arasında en siyahlardan biri sanırım.

Ben mavi seven biri olarak favori mavi tonumu bulmak için 10'dan fazla mavi mürekkep aldım, şu ana kadar ki favorilerim:
Colorverse Supernova
Iroshizuku Kon-Peki
Noodlers Baystate Blue

Diğer renklerden de:

Sailor Irori
Kaweco Ruby
Lamy Dark Lillac

konpeki yerine asa-gao almistim benSmile
baystate blue gordugum en iyi mavi ama zor temizleniyor olmasi beni o murekkepten uzak tuttu hep. liberty elysium bulursam alabilirim, guzel bir mavi o da. ve suya dayanikli.

(23/02/2022, Saat: 22:03)exselans Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Favori dolmakalemim scrikss ona uygun burada tavsiye edilen mavi mürekkeplerden deneyeceğim hatta sipariş verebileceğimiz bir yerde tavsiye edilebilirse güzel olur.

diamine murekkeplerini panter kirtasiyeden alabilirsiniz. odakulede dukkanlari, internet satislarida var
markakalem bir cok marka murekkep satiyor, noodler birtek orda gordum simdiye kadar.
kwz yi amazonda indirimde gorunce aldim Smile
pelikan, waterman bircok kirtasiyede kolaylikla bulunabiliyor.
(23/02/2022, Saat: 22:03)exselans Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Favori dolmakalemim scrikss ona uygun burada tavsiye edilen mavi mürekkeplerden deneyeceğim hatta sipariş verebileceğimiz bir yerde tavsiye edilebilirse güzel olur.

Colorverse artık gelmiyor sanırım, markakalem sitesinde sample kalmış bir adet. Baystate blue ancak biri yurtdışından getirirse. Kon-Peki çeşitli sitelerde bulunuyor. Sailor Souten de güzel bir mavidir.

(23/02/2022, Saat: 22:30)Chavez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: konpeki yerine asa-gao almistim benSmile
baystate blue gordugum en iyi mavi ama zor temizleniyor olmasi beni o murekkepten uzak tuttu hep. liberty elysium bulursam alabilirim, guzel bir mavi o da. ve suya dayanikli.

diamine murekkeplerini panter kirtasiyeden alabilirsiniz. odakulede dukkanlari, internet satislarida var
markakalem bir cok marka murekkep satiyor, noodler birtek orda gordum simdiye kadar.
kwz yi amazonda indirimde gorunce aldim Smile
pelikan, waterman bircok kirtasiyede kolaylikla bulunabiliyor.

Ben de yıllar önce Asa-Gao aldım internetteki resimlere aldanarak. Çok yanıltıyor bazı mürekkep incelemeleri, hiç istediğim gibi bir renk çıkmadı Asa-Gao, standart tükenmez kalem rengine yakın bir renk, ben daha canlı bir mavi arıyordum.

Diamineleri de pek sevmem, yine kıvamı biraz fazla sulu gibi, yoğun bir mürekkep bırakmıyor, kokusu da amine grubu gibi adı oradan geliyor herhalde. Ben doygunluğu yüksek mürekkepleri seviyorum.
Bende de bunlar var. Daiso ve kendi yaptığım is mürekkebi.

tb5cuhw.jpg
e5mi2lc.jpg
Bu arada Monteverde Capri Blue da uygun fiyatlı, bulunabilir, güzel bir mavidir.

KDOobin.jpeg

HiUjSdG.jpeg
(25/02/2022, Saat: 13:01)TheMadcap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Monteverde Capri Blue da uygun fiyatlı, bulunabilir, güzel bir mavidir.

KDOobin.jpeg

HiUjSdG.jpeg

Komşum Sailor mürekkepler çok iyi. KWZ mürekkeplerden almayı düşünüyorum. Yazımı nasıl acaba?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Favori Youtube Kanallarınız Lord Sparhawk 55 27,055 29/03/2021, Saat: 23:35
Son Yorum: sfenks

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: