Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade
Feather, oluyor gibi yapsa da olmuyor...
bu jiletle bi sekilde cildimi puturlestiriyor. 2-3 gunluk sakalda anlaşamiyoruz.

Sanirim asiri yakın tiras ile birlikte kaplamasi yaramiyor...
Alalı 1 yılı geçmiştir herhalde, burada yazılanlardan dolayı kullanmak için pek cesaretli değildim ama bugün artık "ölümse bir ölüm!" dedim ve denedim. Sonuçta çok beğendim, kesinlikle çok başarılı. Boşuna beklemişim bugüne kadar. O kadar rahat bir tıraş oldu ki, başlarda "kesmiyor mu acaba" diye tereddüt bile ettim Smile
Daha önce r89 ile denemiştim çok keskin gelmişti ve de bugünde r41 le denedim. Sonuç ustura tadında çok yakın bir tıraş. Fakat çokta dikkat edilmesi gereken bir ikili dalmaya çok müsait o kadar yavaş ve dikkatli olmama rağmen yüzümün birkaç yerinde noktasal kesikler oluştu. Birkaç günlük sakal için daha keyifli olacağını düşünüyorum benim sakalım 1 günlüktü. Yarınki tıraşta mecburen r89 başlığı kullanacam r41 üst üste cildi çok yoruyor boğaz bölgesinde tahrişlere sebebiyet veriyor
...King Of The North SAMSUNSPOR...
feather bey diyeceksiniz Smile
"run Forrest run..."
Sonunda @fatihbyfah komşum sayesinde deniyebildim. İnanamadım bu nasıl bir keskinlik bu nasıl bir konfor. Ne kadar bastırırsam bastırayım dalma yapmadı. Usturayı dikleştirsem de sakaların kesilişini hissedemedim. Kullandığım andan beri çelik usturalarımı nasıl bu ağıza benzetirim onu düşünüyor ve araştırıyorum. Benim için her gün kullanabileceğim bir fiyat aralığında değil ama beni çok etkiledi. Bu etki nedendir bilen varsa söylesin lütfen? Çelikten mi ? Açıdan mı? Kaplamadan mı?
Beğendiğine sevindim abi. De dışında cesaret edemediğim için kalan soruları pas geçiyorum Big Grin
Tıraşı bitirdikten sonra elinizle yüzünüzü yoklarsınız ya işte o anda sizi mutlu edecek jilet bu jilet. Cildimle uyumuna gelince bir hafta daha kullanıp duruma bakmak lazım geliyor.
(01/05/2019, Saat: 01:44)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: feather bey diyeceksiniz Smile

...cok sert olmayan ve seyrek sayılacak sakalım var , hemen hemen her türlü jiletle anlaşabiliyorum . Dikdik beyin dediklerini de deneyimleyerek yasamıs biri olarak (jilete takılmayın - olay kişiseldir ) gorece beğenilmeyen jiletlerle de iyi anlasıyorum ..mesaj da cok guldurdu beni ve fakat shavette ile deneyince kendisine "feather bey " denmesini hakketteğini anladım ..kestigi anlasılmıyor , sinsice kesiyor , ses etmiyor , işini bitirip gidiyor ...olmazsa olmaz mıdır bilemiyorum ama benim cok hosuma gitti .. tıraş ertesi , gün içinde de konforu pek memnun etti ...
(11/03/2019, Saat: 01:17)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather, oluyor gibi yapsa da olmuyor...
bu jiletle bi sekilde cildimi puturlestiriyor. 2-3 gunluk sakalda anlaşamiyoruz.

Sanirim asiri yakın tiras ile birlikte kaplamasi yaramiyor...

Cildinizi pütürleştirmesi cildinizi fazla kazıyarak tahriş ettiğinin göstergesi. Çok keskin jiletlerde bu risk her zaman vardır, baktığınız olmuyor astra mavi gibi daha orta karar keskinlikte kibar karakterli jiletlerle devam edin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
bu jileti daha sonra deneyecektim fazla korkuttuğu için ama kullandım sabah, korka korka ancak elim titremeden dikkat ederek Smile Ona rağmen dudağımı azcık kesmeyi başardım ama onun dışında tahrişsiz ve konforlu bir tıraş oldum. Konfor olarak Nacet'in 1 tık altı gibi geldi ancak. Sakalları tersten aldığında da sorun olmayacak gibi bu jiletle.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,801 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,291 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,625 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,680 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,392 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,872 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,156 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,107 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,879 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: