En Son Ne Bilediniz?
(19/12/2016, Saat: 11:36)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kolay gelsin , çok eziyetli iş gerçekten

Teşekkür ederim üstad, sonuca ulaşınca ve o parlaklığı görünce yorgunluğu geçiyor insanın, siz de iyi bilirsiniz Smile

(24/12/2016, Saat: 14:06)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustad çok uğraşmışsın belliki..bende benzer durumdaki bir dovo ya dremelle girdim az bir 800 zımpara ve cokca polisaj la 15 dk.da mükemmel sonuç verdi..uygun bulursaniz edinmenizi tavsiye ediyorum..kolay gelsin

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler hocam. Dremel alıp almama konusunda hep git gel yaşıyorum, sadece bu ustura işi için de değil. Ama düşük gritlerdeki zımparalama işi dremelle pek sağlıklı olmaz gibi geliyor bana göre, yine elle girişmek lazım. Ama görece iyi kondüsyondaki usturalarda olabilir. Pasta, macun gibi işlerde de şarjlı matkap kullanıyorum, ancak zor oluyor, hatta malesef bir kere ustura ucu kırdım onun yüzünden.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(24/12/2016, Saat: 21:33)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler hocam. Dremel alıp almama konusunda hep git gel yaşıyorum, sadece bu ustura işi için de değil. Ama düşük gritlerdeki zımparalama işi dremelle pek sağlıklı olmaz gibi geliyor bana göre, yine elle girişmek lazım. Ama görece iyi kondüsyondaki usturalarda olabilir. Pasta, macun gibi işlerde de şarjlı matkap kullanıyorum, ancak zor oluyor, hatta malesef bir kere ustura ucu kırdım onun yüzünden.
Ewet çok maksatlı kullanım için ideal bir alet..2-3 sene önce alıp depo da bir yere koyup unutmuştum,geçen aylarda yoğunlaşan restorasyon ihtiyaçları Smile nedeniyle aklıma geldi ve denemeye karar verdim ...performansı beklentimin üstünde çıktı sadece elyatkınlığı iyi olmalı..daha sonra 2-3 gün önce forumun Usturalar bölümünü gezerken baktımki Çelikçi komşuların çoğu o tedrisattan geçmiş... 2011 lerde denemiş sonucu paylaşmış komşular var...netekim oralardan feyz alıp deneyimleri okuyarak dikkatli uygulamalarla iyi sonuçlar alınabilir bence, neticede bu forumun varlık nedenlerinden biride bu olmalı değilmi..bir alternatif fikir oluşturması için size bir amazon linki buldum ..daha bir hesaplısıda başka bir marka(performansı şüpheli) ebay de var..bakın bir isterseniz..selamlar
https://www.amazon.de/Dremel-3000-15-Mul...remel+4000

http://www.ebay.de/itm/Schleifer-Set-Min...XQd75SKar5
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Bende de Dremel Micro var. http://www.hepsiburada.com/dremel-micro-...F0138050JG

Çok memnunum. Sadece dremel kullanarak bir kaç sapa knot için delik açtım. @chinaski komşumun fotoğraf çekmede kullandığı aparatı yaptım. Tıraş aletlerini parlattım. Bıçak biledim. Her eve lazım dedikleri şey işte bu.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Dün akşam sırada bekleyen Dovo Best 5/8 usturamı tekrar biledim. Naniwa 1k ile ağız açma sonra Naniwa 3k ile keskinleştirme kısmını hallettim. Naniwa 3k taşı ara taş gibi kullanıp, Linguist komşumuzun zamanında bulduğu yerli Thuringian adını taktığımız slate taş ile bitirdim. Önce slurry ile sonra seyrelterek en son su ile toplam 5O-6O tur yaparak bitirdim. Kayışladım ve tıraş oldum. Coticule'e göre daha hızlı ve ince bileme yaptığı kesin. Naniwa 12k kadar keskinlik vermese de yeterli keskinliği, konforlu bir tıraş olacak şekilde veriyor. Tıraş alışık olduğum kadar yakın olmasa da çok konforlu oldu. Bu taş ile denemelere devam edeceğim.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Türkiye'de internette bulduğum bir ustura. Alalı epey olmuştu, temizlemeye ve bilemeye fırsat bulamamıştım. Bugün onu hallettim.

Keçe fırça beyaz macunla üzerindeki izler hemen yok oluverdiler ve temizlendi. Ancak aksi gibi tam ucunda pas çukuru oluşmuş ve bileme sürecinde biraz uğraştırdı. İlk defa sıfır usturayla bileme yapıp tıraş oluyorum diyecektim ki, bu sefer kısmet olmadı

Çeliği çok güzeldi, tertemiz bilendi. 1k, 5k, 8k ve 12k taşlar, ardından kanvas ve deri kayış.

8a7f20bd5cfad09b65f5107e62b4685b.jpg
Kolay gelsin girit taşıyla ustura bilenir mi sürekli bıçak bilemede kullanıyorum güzel bileyliyor ama ustura için kalın mı gelir? Yağı fazla kullanıp çok bastırmadan denesek olur gibi geliyo, ardından kayışla çabakları alınsa çok mu yıpratır usturayı?
Antikacıdan bulduğum Dorko 114 ustura.

Önce güzelce temizleyip yüzeyini pas sökücüyle aşındırdım. 1.5k, 2k ve 2.5k su zımparalarıyla zımparaladım. Metylan ile matkaba taktığım (keşke dremelim olsa Smile ) ped ile son cilayı attım.

Ağzını toparlamak için Taidea 600 ve Naniwa Chosera 1k ile biledim. Naniwa 5k, 8k, 10k ve 12k ile parlattım.

SRD Kayış ile önce keten tarafında, sonra deri tarafında da kayışlayıp bitirdim.

Henüz tıraş olmadım, merakla bekliyorum.

Önceki sahibi pek bi temiz kullanmış. Omurgası bozuk değildi ve taşa çok güzel oturdu. Ağız kısmı uç tarafında sadece biraz aşınmıştı ki o da ağız açarken hemen düzeliverdi. Kumpasla ölçerek eşitledim, şu an dümdüz. Çeliği bir hayli sert.

0c6efba271f02784e6b2029368a1971a.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Keyifle uzun yıllar kullanın.

Bu güzelim Ustura'ları ve emek isteyen ritüellerini görünce içim gidiyor ama hemen Ustura korkum aklıma geliyor ve kaçıyorum

Gerçekten sadeliğiyle sanat eseri usturalar var, bakması bile güzel. Acaba sadece arada bir bakmak için bir Ustura mı alsam

Sent from my iPad using Tapatalk
36f4fbfb719ddd418971c7c81edea597.jpg

Ben değil,kıymetli kardeşim @Chinaski biledi,henüz fırsat bulamadığı 3 usturam daha var.Buluştuk,sohbet ettik.Bu güzel akşam için buradan tekrar teşekkür ederim.Eline,emeklerine sağlık.Tıraş olmak için sabırsızım,hemen Bismarck’la bir tıraş olayım.Günün tıraşı birazdan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Be bilemedim ama değerli üstad @taskind nin bilediği usturam. Eline sağlık üstad. 2qcigs2.jpg
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: