Gillette Stainless Double Edge (Kırmızı Paket)
28mi8tu.jpg
Kullanan çok olmuştur her halde, ama başlık açılmamış. Tabi yine made in Russia.
Çok keskin gelmedi bana, yani bir sharp edge değil. İlk defa Fatip Grande ile kullandım.
Belki de fazla keskin olmadığı iyi bile oldu.Bu tarz, yani open comb tabir edilen aletlerle kullanılabilir.
Günlük tıraşta da kullanılır tabi ama 7 O'Clock Sharp Edge varken ya da PoliSilver gerek yok diye düşünüyorum.
F/P olarak değerlendirildiğinde PoliSilver'ı her zaman tercih ederim.Tabi Astra da var ama konfor olarak sharp edge ve polisilver daha iyi olduğundan, onları verdim örnek olarak.Fiyat olarak da aynı kulvar da sayılırlar.Bunlara ek olarak Timor ve Muhle de verilebilir.
Ezcümle, çok elzem bir jilet değil. 7 O'Clock SE gillette markasına olan özlemimi fazlasıyla doyuruyor  Jilet
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Başlığının olmamasına ben de şaşırmıştım. İsminin hakkını vermeyen vasat bir jilet. Daha yeni kullandım ve keskin olmadığını tekrar teyit ettim. Konfor anlamında da vasat. Üstüne üstlük ucuz değil.
Bugün ki traşım da ilk perde de bu jiletin keskin olmadığını farkettim, hatta boğaz kısımlarımı tahriş etti, noktasal kanamalar meydana geldi.

Keza aynı şekilde dudak üstünü de (bıyık kısmını da) tahriş etti, zor kesti.

Jilet konforu iyi değildi.

3 perde traş oldum.

Sonuç olarak (bana göre) keskin olmayan orta kalite bir jilet.
@ionicliquid hocam sıhhatler olsun ben jilet izlenimlerinizi devamlı okuyorum sizden ricam hangi makina ve sabunu da kullandınız onu da belirtmenizi rica ediyorum.
@Nani Kuş Hocam Polsilver Iridium jilet başlığında kullandığım traş makinasını yazdım.

Sabun ise 10 gündür harman şeklinde kullanıyorum ve gayet memnunum. Normalde hep yabancı sabunlar kullanırım.

Özgün kombinasyonum;

75 mL Gillette Mach3 Soothing Gel (Irritation 5 Defense, Tahrişe karşı traj jeli) + Arko Traş Sabunu

Sonuç: Cildi yatıştırıcı Kalıcı ve bol köpük.

Not: Gillette tahrişe karşı traş jelini, maviliği kalmayana dek Arko Traş sabununa iyice yedirerek karıştır.
Arkadaşlar, İmpa ticarete Gillette Stainless eski üretim gelmiş. Hiç kullanmadığım bir jilet. Bu jilet hakkında ne düşünüyorsunuz?Kullanan var mı acaba aranızda?

Personna Lab Blue ile arasında kaldım. 100 lük Personna alacağım ama eski üretim Gillette Stainless kafamı karıştırdı. Ne dersiniz?
(31/08/2016, Saat: 22:35)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette markasini  kendi arasinda kiyaslamak daha dogru olur.

2bp6wz.png

ayha-al komşum tüm jiletleri birbirleriyle kıyaslıyoruz. Gillette jiletleri neden kendi aralarında kıyaslamak durumundayız? Özel bir sebebi var sanırım, öğrenmek isterim. Siz vintage jiletleri sanırım hepimizden çok kullanıyorsunuz. Çoklu alımlar da yapıyorsunuz takip ettiğim kadarıyla. Bu jilet hakkında bilgi sahibiyseniz birkaç söz duymak isterim sizden.

Bir de yine İmpa'da eski üretim Super Silver var. Onun için de düşüncelerinizi òğrenmek isterim.
eski üretim olan ı @impa dan aldım.Çok keskin bir jilet. 3 kere kullandım performansı düşmedi.Sert ve gür sakal lıyım.
Bu jilet ortanin 1 tık üzerinde bir keskinliğe sahip ve gayet konforlu temiz traş veriyor. Ben beğendim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(31/08/2016, Saat: 22:07)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, İmpa ticarete Gillette Stainless eski üretim gelmiş. Hiç kullanmadığım bir jilet. Bu jilet hakkında ne düşünüyorsunuz?Kullanan var mı acaba aranızda?

Personna Lab Blue ile arasında kaldım. 100 lük Personna alacağım ama eski üretim Gillette Stainless kafamı karıştırdı. Ne dersiniz?
Bu yorumda bahsettiğiniz eski üretim gillette stainless in link ya da görseli var mı? Yoksa bahsettiginiz eski üretim süpet silver mı? Şu linkteki https://www.extrashaving.com/gillette-su...jileti-5li. Yoksa farklı mı?
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,282 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,605 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,626 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,853 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,332 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,827 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,702 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,224 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: