Güneş Kremi, Yağ ve Bronzlaştırıcı Önerileri
Arkadaşlar Merhaba,
Malum yaz geldi ve bir çoğumuz tatile çıkıyoruz. Güneş, kum,deniz derken güneş altında uzun saatler geçiriyoruz.
Peki güneşin zararlı ışınlarından korunmak için ne tür krem, yağ, bronzlaştırıcı kullanıyoruz?
Özellikle kullandığı, memnun kaldığı ürünleri ve özelliklerini paylaşmakta fayda var. Paylaşımda bulunacak komşularımın ne tüt bir cilde sahip olduklarını da belirtmeleri iyi olur.(beyaz tenli, hassas tenli, esmer tenli vb.)

Şahsen ben eşimin kullandığı ürünlerden geçiniyorum ve temel bilgilere sahibim. Araştırdığım birkaç ürün var, almayı düşünüyorum ancak almadan önce sizlere de danışmak istedim.
Kimsenin söylemeyeceğini söyleyeyim, herkesin söyleceklerini sıralarlar aşağıda zaten. Gereksiz yere yüksek faktörlü koruyucu kullanmayın. Faktör yükseldikçe ürün daha kanserojen hale gelir ve bir noktadan sonra faktör artışı gereksizleşir. Mesela 20 faktörlü koruyucu %95 koruma sağlarken 50 faktör %98 korur. Zaten bu yüzden 50 faktör üzeri ürünlerin satışı yasaklanmıştır. Cildinize uygun faktörde, uva ve uvb koruma özellikleri olan, son kullanma tarihi uygun ürünlere yönelin. Ve güneşte koruyucu ürünü ara ara kullanarak güneşlenirken özelliğini kaybetmemesini sağlayın.
Benim cildim ince ve yağ dokusu çok az olduğu için uv filtresi içeren body milk tarzı ürünleri kullanıyorum. Favorilerim sebamed ve bephanten.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bugün Boyner ve Sevil mağazalarına gittim ve genel bir bilgi aldım, tabi biraz da araştırma yaptım.
Genel olarak bilinen bir yanlış varmış. 15, 30 ve 50 faktörlü ürünlerin korumasının aslında aynı olduğunu sadece faktör sayısı arttıkça koruduğu sürenin daha uzun olduğunu öğrendim. Yani diyelim ki 15 faktörlü bir ürün 3-4 saat koruma sağlarken 30 faktörlük olan ise 6 saat gibi bir koruma sağlıyormuş.
Faktörü az olan ürün kullanıldığında, faktörü yüksek olana göre daha çok tazelemek gerekiyor.
Ben de bu zamana kadar yanlış bilenlerdenmişim.
Tabi ürünlerin içeriğe göre farklılıklar mevcut. Özellikle içeriğinde nanopartikül titanyum dioksit ve çinko oksit içeren ürünler UVA ve UVB ışınlarını engelliyormuş.
Özellikle tavsiye edilen bir marka var ama paylaşıyor olmam reklam yapıyor gibi olur düşüncesiyle yazmadım. Daha doğrusu bu ürün en çok satılan ve iyi bir bronzluk sağlıyormuş.
Yanlışım var ve bu konuda daha detaylı bilgiye sahip komşularımdan da bilgi bekliyorum. Özellikle çocukları olan komşularım bu konuda daha önce araştırma yapmış olabilirler.
Merhabalar konuyu hortlatmanin zamani gelmis sanki hafiften garnier kullaniyorum ama yaglanma yapiyor sizin kullandiginiz onerebileceginiz neler vardir ?
Bende şort mayo tavsiyelerinizi sorayım
Son 4 sezondur Nivea'nın ürünlerini kullanıyoruz. Eşim de ben de bir sorunla karşılaşmadık. Yüz için ise Roc marka güneş kremi kullanıyoruz. O biraz tuzlu ama diğerleri çoğu mağazada bulunabilecek ürünler. Bebek için Trubaby marka güneş kremi kullanıyoruz.
Güneş sonrası ürünler cildi çok rahatlatıyor, onlardan da kullanılmasını tavsiye ederim.
Sebamed güneş kremi 50 faktör kullanıyoruz tatillerde. Oldukça memnunuz.
Hiç bilmiyorum ki
Mustela , gerçekten çok iyi özellikle bebek çocuklar için

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Diş Macunu Önerileri Nani Kuş 115 58,780 23/04/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: ferencpuskas
Photo Cilt Maskesi Önerileri edward 3 3,469 07/10/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: edward
  Cashmere El Kremi ohtararan 4 5,998 30/11/2015, Saat: 12:16
Son Yorum: Hakann

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: