Günün Tıraşı (SOTD)
(21/11/2014, Saat: 11:09)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer beğenilirse bu sezon bodrum mandalinalar, king mandalinalar çıkınca yeni üretim yapıcam. Koku olarak beğenmediğiniz bir nota var mı? Hani meyvesi çok veya baharatı çok yada şu da olsa iyi olurmuş falan?

Komşum tarçını bugün çok net hissettim ama sanki diğer notalar daha geride kalıyor gibi. Belki diğer notalar arttırılıp tarçın denegelenebilir. Bir de ben tıraştan sonra kullandığım için, tıraşta kullandığım sabun/krem kokusu da etkiliyor sanırım.

Bu arada mandalinalı üretim bekliyorum üstat haberin olsun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(21/11/2014, Saat: 11:14)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tarçını bugün çok net hissettim ama sanki diğer notalar daha geride kalıyor gibi. Belki diğer notalar arttırılıp tarçın denegelenebilir. Bir de ben tıraştan sonra kullandığım için, tıraşta kullandığım sabun/krem kokusu da etkiliyor sanırım.

Bu arada mandalinalı üretim bekliyorum üstat haberin olsun.
Bu aralar turunçgillere sardım, turunç, bergamot, greyfurt, misket limon vs denemelerim devam ediyor. Tarçın o kadar karakteristik bir baharat ki ya kokuyu domine ediyor yada hiç kokusunu hissedemiyorsunuz. Tarçın olayını doğal çubuk form yerine bir de yaş formunda damla ile deneyeceğim.

Yorum için teşekkürler komşum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(21/11/2014, Saat: 02:24)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Stirling Clubman
R&B Boar
GEM PTFE (4)
GEM Clogpruf
Nickel Contre-feu

Hiç gerek olmamasına rağmen 3. perdeyi denedim. Biraz ATG yöneldim çene altında ve sonuç:
Ufak bir kanama ve biraz tahriş.

2 perde candır. 3. perde ? Sizinki de candır!

Sıhhatler olsun...

Güncelleme: Çenemin altı, üzerinden yaklaşık 12 saat geçmiş olmasına rağmen, hala acıyor. Kesinlikle ATG'ye bulaşmam bir daha. XTG neyime yetmiyor Smile
www.BarbarosRazors.com

(21/11/2014, Saat: 12:43)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güncelleme: Çenemin altı, üzerinden yaklaşık 12 saat geçmiş olmasına rağmen, hala acıyor. Kesinlikle ATG'ye bulaşmam bir daha. XTG neyime yetmiyor Smile

Benim ilk tıraşımla ilgili yaptığım yorumda vardı bu durum. ATG çok tavsiye edilmiyor ama ben de umursamayarak ATG oldum. Sonuç çok iç açıcı değildi.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
*Semogue 1305
*PannaCrema - Namaste
*Filarmonica 12 Doble Temple
*Rebul Mandalina

Bugün Akdeniz konseptli bir tıraş oldum; İspanyol usturası, Portekiz fırçası, İtalyan sabunu ve Bodrum mandalinası=) Namaste sabunun o topraksı portakallı kokusu turunçgil içeren losyonlar ile çok iyi anlaşıyor.

ab65e39c31f43433bc187cb0857827f0.jpg

Herkese Sıhhatler olsun =)
-Grace Hopper

(21/11/2014, Saat: 15:37)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *Semogue 1305
*PannaCrema - Namaste
*Filarmonica 12 Doble Temple
*Rebul Mandalina

Bugün Akdeniz konseptli bir tıraş oldum; İspanyol usturası, Portekiz fırçası, İtalyan sabunu ve Bodrum mandalinası=) Namaste sabunun o topraksı portakallı kokusu turunçgil içeren losyonlar ile çok iyi anlaşıyor.

ab65e39c31f43433bc187cb0857827f0.jpg

Herkese Sıhhatler olsun =)

Sihhatler olsun komşum bir açıldın pir açıldın Smile Nasıl çelikler ile aran? Yorumun nedir bir shavette kullanıcısı olarak
(21/11/2014, Saat: 16:32)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sihhatler olsun komşum bir açıldın pir açıldın Smile Nasıl çelikler ile aran? Yorumun nedir bir shavette kullanıcısı olarak
Teşekkürler =)

Jiletli ustura ile çelik usturanın bence en büyük farkı yüz gerdirme. Jiletli kullanırken yüzümü gerdirmesem bile yakın tıraş olabiliyordum bu yüzden her hamlemde yüzümü gerdirmiyordum fakat çelik ustura jiletli kadar acımasız olmadığı için özellikle yanak ve çene çizgimdeki her hamlede yüzümü germem gerekiyor. Bu yüzden çeliğe alışmak sanki biraz daha zaman ve el becerisi isteyen bir süreç.

Güzel yönleri ise tek hamlede kulaktan çeneye temizlik yapabiliyor oluşu, çatır çutur sesi ile hisli bir tıraş vermesi ve tahrişsiz kesimi. Özellikle hisli tıraş bence çok hoş ;çünkü jiletli ustura önüne ne gelse kestiği için takıldığı noktaları size hissetirmeden önce kesip alıyor=D Hal böyle olunca da Aa takıldı yanağımı azcık daha geriyim demeden hoop bir çizik veya kesik ile baş başa bırakıyor sizi=)

Tabii ben hiç Kai veya Feather gibi kaliteli bir jiletli ustura kullanmadım, en pahalı aletim Sanguine R5di bu yüzden onlar için yorum yapmıyorum.
-Grace Hopper

@Straht üstat katılıyorum yorumlarına. Bu sebepten ben jiletli usturaları sevemedim bir türlü. Ama çeliğe alışınca farkedeceksiniz cilde ne kadar az zarar verdiğini. Gerdirme çok önemli ve baskı da bir o kadar önemli komşum. Jiletli gibi kaymayabilir her ustura. Baskıyı oturtmak önemli. Tekrar sıhhatler olsun. Bendeki usturanı da bileyeceğim ilk fırsatta ama pek fırsat bulamadım iki gündür.
@Chinaski Önemli değil. Taskind üstadın biledikleri beni baya götürür=)
-Grace Hopper

582781e0a93367141e8a0e8783e8e625.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,644 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,612 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,333 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,708 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,010 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,161 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,150 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,126 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: