Günün Tıraşı (SOTD)
(17/08/2014, Saat: 11:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İbret alın gençler
Bir haftadan bir şey olmaz deyip ...

Mike' s sabunlarini TR de tek alan kişi bu hallere nasıl düştü: )

Üç gün de olsa tatile EJ89 ve sarı Gillette götürdüm yanında kremim ve porsuğumla birlikte. Allah düşürmesin Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/08/2014, Saat: 11:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İbret alın gençler
Bir haftadan bir şey olmaz deyip ...

Mike' s sabunlarini TR de tek alan kişi bu hallere nasıl düştü: )

Mike'ta tek değilimSmile Ama herhalde en çok ben para verdim oralara.
BIC in tek bıçaklısını da 3 bıçaklısını da hiç beğenmedim keşke mach3 alıp gitseydim.
13z72bm.jpg

Alet BigRoc, barını düzelttikten sonra güzel oldu. Arada bir kullanıyorum. Erasmic ile güreşip düzgün bir köpük yaptım. Suyu çok dikkatli ayarlamak gerekiyor. Alpa ile ile bu güzel traşı sonlandırdım.
Haydi hayırlı tıraşlar...
fc8ab3e27e7ca6112efd1e8f08725c0b.jpg
www.BarbarosRazors.com

Yeni aldığım kayış gerçekten bir fark yarattı. Özellikle keten+deri kayışlama çok daha keskin ve pürüzsüz bir ağız veriyor. Cep herkülü fırçama her kullanımda daha da hayran kalıyorum. Finest ve ya Super Badger kadar su tutabiliyor neredeyse. Yüzde köpürtmek çok keyifli ve sakalları kaldırması açısından iyi iş yapıyor.
  • eskiuye3315 Shaving Soap
  • Omega 10051 Pure Bristle
  • Heartring 5/8 SR
  • Gillette Balsam
  • Aqua Velva AS
lhagm.jpg
Herkese iyi haftalar.
Sihhatler olsun,

@OnlyTNT hocam R41 kenarda paslanmasin
@theunnamed hocam ustura bırakılır eski gemilerden yapılan jiletlere bakilirmi bu arada agresif taraflarda savaşmak cilde hasar verdi mi? Hasar raporu?
@Chinaski hocam fırçayı ciddi merak ettim: ) ustura Gillette Sharp Edge kadar keskin oldu mu?
@ihtilaf üstat fırçayı deneyin derim ben bu kadar beklemiyordum. Siz gerçi domuz fırçaları pek sevmiyorsunuz ama size bir adet hediye edeyim isterseniz Smile
Usturayı Lord hocam gayet güzel bilemişti zaten düzgünce kayışlayınca bir Gillette sharp edge olmasa da Bolzano ve ya Astra dan iyi oldu Ustura. Ama acemilikten kaynaklı sorunlar var hala.
(18/08/2014, Saat: 10:47)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf üstat fırçayı deneyin derim ben bu kadar beklemiyordum. Siz gerçi domuz fırçaları pek sevmiyorsunuz ama size bir adet hediye edeyim isterseniz Smile
Usturayı Lord hocam gayet güzel bilemişti zaten düzgünce kayışlayınca bir Gillette sharp edge olmasa da Bolzano ve ya Astra dan iyi oldu Ustura. Ama acemilikten kaynaklı sorunlar var hala.

Domuz fırça yorumu gördükçe hala eksiklik hissediyorum Angel
Eskiye göre cildim daha saglam elim daha hassas zannediyorum ilk zamanlarda domuz fircalarin uçları yumuşak olsada gergin yapısı epey isirmisti
Semogue soc bristle 830 1305 omega 49 ya da 39 Chinaski Chubby: )
Listeye aldım !
@ihtilaf üstad valla o güzelim gemilerden bu güzelim jiletleri yapmışlarsa iyi Smile

Bir önceki tıraşımdaki konforu elde edemedim. Suçu birazcık köpüğe ve birazda kontrolsüz dalışıma atabilirim. Hasar çok ufak. Tendskin'e devam. İyileşme yolunda baya ilerledim. Ama galiba bir süre SE ile takılacağım. Çok hoşuma gitti bu aletler. Elimde kaplanmayı bekleyen seri var, onlarında işini bitireyimde podyuma çıkarıp sizlerle tanıştıracağım Smile
www.BarbarosRazors.com

@ihtilaf, eheh üstadım R41' e uzanır gibi yapıp diğer makineye el atınca boynu bükük kaldı zaten yiğidimin Tongue.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,596 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,609 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,332 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,683 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,007 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,155 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,139 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,122 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: