Günün Tıraşı (SOTD)
İzmir e hoş geldiniz
Hayırlı olsun

Sıhhatler olsun.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Bu sabah uzun zamandır boşta duran Rimei aletin içinden çıkan jileti deneyesim geldi.Arko sabunu,içine iki üç damla kayısı çekirdeği yağı damlattığım kase içinde köpürttüm ve traşa başladım.Jiletin performansı beni çok şaşırttı.İki aydır Rimei ve ws ile traş oluyorum.İnanın şimdiye kadar olduğum traşların en konforlusu bu oldu.Jilet bir harika Eğer kesme sesi olmasa jiletin kestiğine inanmayacaktım.İki perde muazzam bir traş oldu.Ne tahriş ne yanma ne de çekiştirme.Hiç bir olumsuzluk yaşamadım.Suratım yağ gibi pürüzsüz.İç piyasada bulmayı geçtim.Bu jileti sadece dx de bulabildim ve 15.50$ gibi bir fiyatı var.Şöyle 10 $ falan olsa inanın çokça stoklayacağım bir jilet.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur
Wilkinson klasik
Astra yeşil (çift kağıt)
Tabac
FS 24 finest
Rebul Ice
Blueness balsam
Yeni köpürtme kasem

Wilkinson klasikten bir tane daha aldım, yüzde denemek için. Çift kağıtlı Astra yeşil ile muazzam iş çıkarttı. Üç perdede süper konforlu, tertemiz traş. Bıyık ve çenede biraz zorlandım ama sonuç çok iyi.

Tabac, bu konforlu traşta etkisini es geçmeyelim. Koku desen koku, köpük desen köpük, yastıklama, nemlendirme ... Tabac gibisi yok Big Grin. Yeni aldığım seramik kase (ortasında kabartma çiçek deseni mevcut, köpürmeye çok katkısı var) ile çok güzel krema gibi köpük yaptım. Düzgün bir kase buldum sonunda traşa uygun.
Haydi hayırlı tıraşlar...
@onlytnt nerdeyse ayni ekipmanlarla tiras oldum bu sabah. Sihhatler olsun.
Size de sıhhatler olsun Wink
Haydi hayırlı tıraşlar...
Simpson Ch3 manchurian
MWF
filarmonica
Zaza alum block
simpson balsam

Sonuc : bbs
fs 26mm finest
R89
cella
Polsilver
pereja tütün
--------
2 günlük sakal--->sinekkaydı tıraş
sonunda meşhur cellayı deneyebildim.sadece sabunu test edebilmek için
Diğer ekipmanları en sevdiğim ekipmanları seçtim. Yorum yapmak için erken ama celladan olumlu elektrik aldım. Smile
(07/06/2014, Saat: 18:33)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmir e hoş geldiniz
Hayırlı olsun

Sıhhatler olsun.

Hoş bulduk, çok teşekkürler. Ankara'da traş malzemeleri nerelerde bulunur biliyordum fakat İzmir'de ne nerde öğrenmem lazım. Birde ev Urla'da olunca merkeze çok uzağım kargo firmaları bile haftada 1 eve teslime çıkıyorlarmış buralarda. Artık merkeze indikçe kemeraltında olsun konakta falan olsun berber toptancılarına uğrayacağım teker teker. Keşke İzmir'de de bir İMPA olsaBig Grin
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Ogrenciyken, berberim Kemeraltindan hep alirdi malzemelerim
y7a4eve2.jpg
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,760 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,626 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,361 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,797 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,027 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,187 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,182 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,168 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,259 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: