Günün Tıraşı (SOTD)
f34y0m.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
29zt0r7.jpg

Ustura ile 2. tıraşım.

Günün bilançosu; el alışkanlığı açısından 3 perde WTG, 3 tane ufak local kanama, bıyık bölgesi hafif tahriş. Pes etmek yok. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
2dtci9s.jpg
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
d4dec62aa504ea0234e6944ed917aaba.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
wl9a3c.jpg

Hayatımın 3. Ustura denemesinde en sonunda kesiksiz tamamlamayı başardım. Hiç beceremeyecekmişim gibi geliyordu ama son bir deneme yapayım dedim ve 2 perde artı birazcık rötuşu kesikssiz bitirdim. Üzerine sürdüğüm limon kolonyası da yakmadı hiç. Tıraş yakınlığı hala kötü bazı kısımlar (çene altı özellikle) uzun kalmış ama açıkçası zamanla düzelr diye umuyorum kesiksiz bitirmek benim için zafer oldu bugün.. (Jilet rapira pembe siyah mavi bu arada)
@Kerkenez, sıhhatler olsun, oldukça "retro" havasında bir tıraş olmuş Big Grin.

Rapira vb. az keskin bıçaklarla elinizi iyice alıştırdıktan sonra ileride biraz daha keskin bıçaklara geçiş yaparsınız ve daha temiz tıraşlar çıkarabilirsiniz. Yalnız bu geçiş için kesinlikle acele etmeyin derim, fikir alışverişinde bulunuyorum sadece. Şimdilik böyle devam edin, pes etmeyin Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(17/07/2016, Saat: 11:37)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kerkenez, sıhhatler olsun, oldukça "retro" havasında bir tıraş olmuş Big Grin.

Rapira vb. az keskin bıçaklarla elinizi iyice alıştırdıktan sonra ileride biraz daha keskin bıçaklara geçiş yaparsınız ve daha temiz tıraşlar çıkarabilirsiniz. Yalnız bu geçiş için kesinlikle acele etmeyin derim, fikir alışverişinde bulunuyorum sadece. Şimdilik böyle devam edin, pes etmeyin Smile.

@OnLyTNT hocam cidden retro oldu. Eski yaşlı mahalle berberimizden tek eksik kafesteki kanaryaydı sanırım  Wink
Usturayı sadece haftasonları keyif için düşünüyorum üstad ama tavsiyenize uyup bir süre daha rapira ile devam edeceğim. Neredeyse pes edecektim ama bundan sonra devam artık..
2zfr0h1.jpg
Türkiyedeki gelecek de en az bu forumdaki güzellikler kadar güzel olsun ...Herkese Sıhhatler olsun
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Keyif ile kullanin @DeaKeN , ben firsat bulamamistim. Selamlar.

(16/07/2016, Saat: 18:32)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette super adjustable black U-2 (sanırım 1974 2. çeyrek) dün @İfar üstat dan aldım uzun zamandır satışa çıksa da alsam diyordum sonunda oldu
Proraso
Bic
Crystal şap
İsana men sentetik
Denim orjinal a.s
fjkbvl.jpg
Astra Yeşil
Bluebeards Revenge
Cella
Simpson Colonel
Clubman Classic

Ustura ile 3. tıraşım. 4-5 local kanama dışında fena değildi. Nedense her tıraşta biraz daha fazla kesik atmaya başladım.  Undecided Onun dışında bazı bölgelerde sıkıntılar var, iyi alamıyorum. Bakalım bir müddet sonra sıkıntıları bir başlık altında toplarım.

Her şeyden önce çelik usturaya giden yolda çekilen çile mübahtır. Smile
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,586 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,609 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,332 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,679 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,006 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,153 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,137 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,121 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: