Günün Tıraşı (SOTD)
Wilkinson tıraş aleti
Shark jilet
Wilkinson fırça
Arko sabun
Nivea balsam
Yatmadan önce de arko krem
szeo7p.jpg
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Sinek kaydi fotolar olmali Smile) gunun tirasindan ben bunu anlarim..Wink

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
P_20160306_091907.jpg
Tıraş aleti: Weishi
Jilet: Perma-sharp (1)
Fırça: Isana Men Sentetik
Sabun: ARKO
AS Balm: Yves Rocher Sensitive

Tek perde tıraş olmama rağmen permasharp ile çok yakın bir tıraş oldum. Herkese hayırlı haftalar olsun.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Vanta RA112C jiletli ustura
Ladas jilet (2)
Truefitt&Hill Süper Badger fırça
Haslinger Schafmilch sabun
Zaza şap
Rebul balsam

Hafta sonu ustura idmanlarından sonra nihayet usturamı hafta içi rotasyonuma dahil ettim. Çok mutluyum Smile
İki haftadır ustura ile tıraş olmuyordum, bunun tedirginliği vardı ancak neyse ki sorunsuz bir şekilde tıraşı tamamladım.
Jileti makas ile kesmek yerine kağıdının içindeyken kırdım. Uçları hafif kıvrıldığı için sürgülü usturaya takarken biraz zorlandım ve bir anlık dikkatsizlik sonucu parmağımı kestim Sad Bu nedenle özellikle sürgülü ustura kullanan arkadaşlara jileti makasla ikiye bölmelerini tavsiye ederim.
Haslinger sabunun ustura ile tıraş için çok uygun olduğunu düşünüyorum. Nemlendirme, yastıklama, kayganlık ve koruyuculuk açısından rahat bir tıraş sağladı.
Progress (3)
Personna Platinum
Cella
Fs 24 mm
Aqua Velva Classic

Cuma günü harikalar yaratan personna , bugün ayna karşısında tabir-i caizse vahşet saçtı .
Ufak ufak kesikler vs.
Benim yorumum yani en azından kendim için personna kısa sakalda gitmiyor , en az üç günlük sakalda iyi performans sergiliyor. Günü birlik bir jilet değil bence .

İyi günler ,
@msakalli üstad, elinizi kaptırmışsınız jilete geçmiş olsun. İnşallah çok derin değildir. ..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
EJ 89
TGN Premium Silvertip 24 mm
Gillette Bleu Extra
Proraso Menthol Sabun
Proraso Menthol PS
Pitralon Polar

Malum havalar ısınmaya başladığona göre artık benim için Proraso'ya geçme vakti. Pre Shave'ini kendi memleketinde olduğu gibi tıraş sonrası kullanıyorum, her ne kadar sabun bazlı olsa da ciddi ciddi cildi yumuşatıyor ve pürüzsüzleştiriyor. İkinci paketini yarıladığım  Bleu Extra'yı ise her geçen  gün ayrı bir seviyorum. Vazgeçilmezim olan Platinum'un yerini aldı gibi. Keskin ve müthiş konforlu.
Yaklaşık 20 gündür kullandığım TGN'in premium silvertip düğümü ise yumuşaklığı ile güçlü omurgasıyla tam aradığım fırça sanki. Ah bir de her tıraş 7-8 kıl dökmese Sad
(07/03/2016, Saat: 15:03)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli üstad,  elinizi kaptırmışsınız jilete geçmiş olsun. İnşallah çok derin değildir. ..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Teşekkür ederim üstat. O değil de yüzümü kesmeyip elimi kesmem ilginç oldu Huh
(07/03/2016, Saat: 15:52)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim üstat. O değil de yüzümü kesmeyip elimi kesmem ilginç oldu  Huh

Big Grin Big Grin Big Grin Geçmiş olsun , büyük şansızlık komşum .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 295,222 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,644 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,381 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,949 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,046 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,260 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,225 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,226 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,267 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: