Günün Tıraşı (SOTD)
(11/10/2015, Saat: 03:00)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad,bizim fırçalar şimdi çerez geliyor size  Sleepy
Organik öldü yaşasın nayloncu milenyum Smile

Üstad yine yakaladınız bir yerden Big Grin. Ben susayım en iyisi.

Organik öldü yaşasın nayloncu milenyum Angel.
P_20151011_115543.jpg
Pazar sabah tıraşı
Tıraş aleti: EJ DE8911
Jilet: Ladas (3)
Sabun: Arko
Fırça: Isana Men Premium Sentetik
AS: Fa Sport

Edwin Jagger'ı epey özlemişim bunu fark ettim Smile Ladas'ın sanırım 3. tıraşıydı ama hala güzel kesiyor.
Kendime not: EJ'ı daha sık kullanmalıyım Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
68e0376ed7ad967f70cd34c77ad5db59.jpg

Proraso Preshave Sandalwood
Truefitt&Hill Sandalwood
Muhle Brush
Edwin Jagger DE
Perma Sharp Blade
Loccitane Cade Balm
Paşabahçe Kolonya (Cay)

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://instagram.com/turkishrazor/
Satılıklarım: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7313
                http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7738
10eh2qe.jpg
www.instagram.com/karia_brushworks/
RR sentetik ile biraz oynadım faena ile tasta köpük yaptım 15 saniye yükleme 45 saniye köpürtme
830c20683f1c734a1bb265f71ec91931.jpg
Görüldüğü üzere çok kısa sürede double krema yapıyor tabi bizim faena da acayip bir sabun. Bu köpüğü avcunuza alıp bastırdığınızda visko yastık kıvamındaSmile
4c2cf56acdfa32495823a7406cd52776.jpg

e mail adresim tipsol@me.com
@tipsol

Üstat iki üründe muhtemelen evde beni bekliyor ama sizin fotoğraflarınızı görene kadar hiç bu kadar canım çekmemişti Smile Köpük olarak Pannacrema köpüğüne benzettim yanlış hatırlamıyorsam siz de bir ara kullanmıştınız. Faena ile Pannacremayı karşılaştırır mısınız?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(11/10/2015, Saat: 16:14)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tipsol

Üstat iki üründe muhtemelen evde beni bekliyor ama sizin fotoğraflarınızı görene kadar hiç bu kadar canım çekmemişti Smile Köpük olarak Pannacrema köpüğüne benzettim yanlış hatırlamıyorsam siz de bir ara kullanmıştınız. Faena ile Pannacremayı karşılaştırır mısınız?

Elbette hemen karşılaştırayım, faena pannacremayı her alanda eziyor Smile açıkcası bu faena sabun beni çok şaşırttı böyle bir sabun beklemiyordum. Faena grubumu genişletmeyi düşünüyorum zira losyon ve balm danda çok memnunum.

(11/10/2015, Saat: 16:18)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette hemen karşılaştırayım, faena pannacremayı her alanda eziyor Smile açıkcası bu faena sabun beni çok şaşırttı böyle bir sabun beklemiyordum. Faena grubumu genişletmeyi düşünüyorum zira losyon ve balm danda çok memnunum.

Ezdiğini öğrenince çok sevdiğim marka her alanda geçildi diye üzülsem mi yoksa yeni sabunum daha iyi diye sevinsem mi bilemedim Smile

Teşekkürler üstat karşılaştırma için.
-Grace Hopper

(11/10/2015, Saat: 16:21)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ezdiğini öğrenince çok sevdiğim marka her alanda geçildi diye üzülsem mi yoksa yeni sabunum daha iyi diye sevinsem mi bilemedim Smile

Teşekkürler üstat karşılaştırma için.

Rica ederim, aslında şöyle desem daha doğru olacak. Elimdeki panna crema san frencesca modeli ve denemiş olduğum tüm sabum ve kremler arasında kokusunu en sevdiğim sabun sanırım. Aslında koku konusunda faena ya biraz kıyak geçtim pannacrema koku konusunda faena dan daha iyi kokusu saatlerce suratımda kalıyor ve muhteşem bir koku. Köpük kalitesi olarak faena önde ama şöyle bir durum var belki namaste olan panna crema faena dan daha sağlam köpük yapar yani modeller arasında fark olabilir. Tobs modellerinde olduğu gibi, bu konuda sağlıklı bilgi panna cremanın birkaç modeline sahip kişilerden gelebilir elinizde varsa bir karşılaştırma bekleriz. Öte yandan faena panna yı eziyor derken panna yı asla kötülemiyorum panna da harika bir sabun adı gibi krema köpük yapıyor. Az önce aynı şartlarda panna ile yaptığım köpükc861ccb371ac712537059c89d842bea6.jpg

@tipsol

Üstat dediğiniz gibi modeller arası fark olabilir. Benim Namaste Chinaski komşumda olduğu için karşılaştırma yapamayacağım fakat en yakın zaman bir kaç çeşit Pannacrema ve Nuovia edinmek istiyorum. Aldıktan sonra yapmaya çalışırım fakat zaman olarak net bir şey söyleyemiyorum.

Benim gözlemlediğim kadarıyla Pannacrema üzerinde 30 saniye 1 dakika 1 çay kaşığı kadar su beklettikten sonra köpürtülünce direk köpürtmeye kıyasla daha farklı daha güzel bir köpük yapıyor.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,664 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,613 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,335 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,725 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,014 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,161 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,152 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,126 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: