Günün Tıraşı (SOTD)
En favori ikili
Kulak katili ve İspanyol pantolonlu HMW

(23/03/2015, Saat: 10:45)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Mitchell's Wool Fat
  • Hmw fırça
  • Custom 13/16 ustura
  • KoS balsam
m8zrtf.jpg
(23/03/2015, Saat: 11:38)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Degerli Chinaski sihhatler olsun
Teşekkür ederim ayha-al komşum. Size de sihhatler olsun.

@ihtilaf üstat usturayı Escher ile tekrar bileyince bu sefer biraz tehlikeli oldu. Agresiflik derecesi ikiye katlandı. hmw ise herkesin denemesi gereken bir knot bence. Birlikte Voltran olusturdular mwf ile Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/03/2015, Saat: 11:56)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim ayha-al komşum. Size de sihhatler olsun.

@ihtilaf üstat usturayı Escher ile tekrar bileyince bu sefer biraz tehlikeli oldu. Agresiflik derecesi ikiye katlandı. hmw ise herkesin denemesi gereken bir knot bence. Birlikte Voltran olusturdular mwf ile Smile

Shakespeare uyarlaması gibi oldu MFW to HMW
Keskin iyidir hocam ağız kaç K oldu yada hangi jilete denk
HHT testinde uçar mi Smile
Hocam Escher taşlar "very fine" olarak nitelendirilen taşlar. Yani iyi ve ince bileme yapan taşlar. Ortalama verirsek 12k-15k arası oldukları biliniyor ama tabi doğal taşlar için belli bir grit konuşamuyoruz.

Jilet olarak tam emin değilim cok keskin ve agresif oldu ağız. Bir iki tıraş sonra oturur, daha yumuşak bir tıraş verir. Belki 89 kafa + feather diyebiliriz yakın karakterde. Ama tabii ustura olunca tüm dinamik değişiyor.

Ilk defa HHT 5 seviyesini bu kadar rahat gördüm genelde 3/4 oluyor.
(23/03/2015, Saat: 03:13)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok guzel bir ekipman. Muhle kac tras cikariyor sizde

teşekkürler komşum. jilet muhleyi aldığımda içinden çıkan jilet. alalı 1,5 falan oldu jileti hiç denememiştim. geçen hafta cuma günü denedim hoşuma gitti. dün akşam da yine eşlik etti. kaç tıraş çıkartır o yüzden yorum yapamıyorum Sad yeşil astra seviyesinde bana göre. bence yeşil astra varken muhleye gerek yok Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(23/03/2015, Saat: 13:32)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Escher taşlar "very fine" olarak nitelendirilen taşlar. Yani iyi ve ince bileme yapan taşlar. Ortalama verirsek 12k-15k arası oldukları biliniyor ama tabi doğal taşlar için belli bir grit konuşamuyoruz.

Jilet olarak tam emin değilim cok keskin ve agresif oldu ağız. Bir iki tıraş sonra oturur, daha yumuşak bir tıraş verir. Belki 89 kafa + feather diyebiliriz yakın karakterde. Ama tabii ustura olunca tüm dinamik değişiyor.

Ilk defa HHT 5 seviyesini bu kadar rahat gördüm genelde 3/4 oluyor.

Anladım hocam
Gözüm korkmadi değil hani Smile
ÇUS da seviye atlayacagiz
Peki Escher taşını koreldikce tek taş olarak kullanmak mümkün mu ?
@ihtilaf mümkün ama coticule ve ya bbw Belçika taşları gibi hızlı olmaz. Escher taşı tıraşa hazır olan usturalarda ağzı daha da keskinlestirmek ve rafine etmek için kullanılır. Korelirse bir önceki taş ardından tekrar Escher ile ağız yenilenebilir.

Zaten tek taş yüzük değerinde bir taşı bu şekilde heba etmek büyük günah olur üstat Smile
ef602f0f00dc29fede35fcf10d762753.jpg

Tiras isini geleneksele tasidigimdan beri en keyifli tirasimi yasadim. Bileme konusunda yeni tasiyla harikalar yaratmissin @Chinaski komsum. Ustura resmen akti gitti suratimda. Kesik yok, tahris Yok denecek kadar az. Ustura ile sorun yasadigim cene bolgesini de hallettim.

Omega 49 gecen cumartesiden beri break indeydi, persembeye kadar falan yaptim. Tirastan once de dustayken fircayi scuttle icin kaynattigim suda beklettim, dugum suya girmeyecek sekilde. Proraso uzerinde marco method ile yukleme yaptiktan sonra scuttle'da kopurttum, ustura icin harika kivamda bir kopuk oldu.

@ihtilaf hocam, jilet olarak neye benziyor dersek keskinlik konusunda ust siralarda, konfor konusunda da cok rahat tiraslar veriyor diyebilirim. Ayni polsilver jilet gibi. Ancak cok daha yakin tiras tabii ki. Gerdirsem bile yanagimda sakal koku gelmiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(23/03/2015, Saat: 20:07)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ef602f0f00dc29fede35fcf10d762753.jpg

@ihtilaf hocam, jilet olarak neye benziyor dersek keskinlik konusunda ust siralarda, konfor konusunda da cok rahat tiraslar veriyor diyebilirim. Ayni polsilver jilet gibi. Ancak cok daha yakin tiras tabii ki. Gerdirsem bile yanagimda sakal koku gelmiyor.

Sıhhatler olsun,@Aleksey yeni taşı beğendiysen bende beğenirim o zaman
@Chinaski,bileme konusunda epey yatırım yaptı,kaymağını yemek bize düştü Rolleyes
(23/03/2015, Saat: 20:07)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ef602f0f00dc29fede35fcf10d762753.jpg

Tiras isini geleneksele tasidigimdan beri en keyifli tirasimi yasadim. Bileme konusunda yeni tasiyla harikalar yaratmissin @Chinaski komsum. Ustura resmen akti gitti suratimda. Kesik yok, tahris Yok denecek kadar az. Ustura ile sorun yasadigim cene bolgesini de hallettim.

Omega 49 gecen cumartesiden beri break indeydi, persembeye kadar falan yaptim. Tirastan once de dustayken fircayi scuttle icin kaynattigim suda beklettim, dugum suya girmeyecek sekilde. Proraso uzerinde marco method ile yukleme yaptiktan sonra scuttle'da kopurttum, ustura icin harika kivamda bir kopuk oldu.

Hersey harika gozukuyor. bu fotgrafi nasil cekiyorsunuz? ben bi turlu beceremiyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 294,583 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,609 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,332 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,676 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,006 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,152 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,137 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,121 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,249 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: