Çakma Kamisori : Univinlions
Merhaba,

Ben sakalı seven ve sakal bırakan birisiyim, fakat sakallar serbest bırakılmaya gelmiyor ve şahsen bana yakışmıyor, bakımsız gibi de gösteriyor. Bu nedenle sürekli düzeltme ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Boyun bölgesinde sakalı hiç sevemedim, boyun bölgesi ve yanaklar için günlük tıraşa devam ediyorum.

Düzeltmeler için koruma barlarını kesmiş olduğum 3 parçalı bir DE alet kullanıyorum, fakat usturanın (öteden beri garip bir çekiciliği var bu ustura (!) sözcüğünün, ismim Kemal de değil aslında, fakat siz anladınız sanırım ne demek istediğimi) düzeltmelere daha çok yakıştığını ve daha ergonomik olduğunu farketmiş durumdayım. Bu nedenle aşağıdaki aleti Polsilver (original) jiletle kullanıyorum. Ankara İlkiz Sokak’ta 50-60 TL civarında bir fiyatla satılıyor. Yanlış işçilik midir, doğru işçilik midir bilemediğim bir şekilde çok uyumlu birliktelikleri var. Bu ustura, Kai jiletle kasapa dönüşüyor, fakat polsilver’la çok büyük bir konfor sunuyor. Fakat, malum polsilver piyasadan kalkmış bir jilet, elimde sadece 100-150 adet var. Ayrıca usturanın ikinci fotoğrafına dikkatle bakarsanız bağlantı vidasının paslanmaya başladığını, dolayısıyla aletin bir noktadan sonra kullanılamayacağını göstermekte. Yani bu ikilinin ömrü çok uzun sürmeyecek, bu nedenle düzeltmelerde kullanmak istediğim ustura arayışım bitmiş değil.

pSZD79.jpg
Q2OkdL.jpg

Aliexpres’den aşağıdaki aleti getirttim. Yaklaşık 9 dolar (vergisiyle birlikte 60-70 TL) civarında bir fiyatı var.  Markanın ismi Univinlions, 6cr13 çelikmiş(!), kullandıkça göreceğiz ne tür bir çelik olduğunu. Kaplama, parlak krom gibi, kalite fena değil. 50mm bıçak kullanıyor. Ben Kai ve Feather (fotoğraftakiler) kullandım, uyumsuz değiller, kullanılabiliyorlar. Orijinal bıçağından 1 adet göndermişler, o, daha fit oturuyor yuvaya, fakat markasız olduğu için devamını alabileceğimi (Aliexpres’de var) düşünmüyorum.

jWdP2D.jpg
Yj0NV0.jpg
GxtUll.jpg

Yorumlardan anladığım kadarı ile Kai Kamisori’nin bir taklidi imiş, orijinalini bilemediğim, görmediğim için yorum yapamayacağım. Geleneksel tıraş -malum- ekonomik filan diye düşünebileceğiniz bir şey değil arkadaşlar… Böyle böyle giderek binlerce liralık aletler alma yolunda ilerliyoruz gibi görünüyor. Umarım bu çakma alet iş görür de orijinallerini almak zorunda kalmam. Düzeltmeler için mükemmel bir seçim olduğunu düşünüyorum, tüm sakal tıraşında biraz tecrübe istiyor, fakat keyfinin de olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Rex- Kai birlikteliği kadar olmasa da (aslında farklı kategoriler olduğunu söylemek lazım) bu aletlerin de kendilerine özgü keyifleri var.  

Herkese keyifli tıraşlar dilerim.
Hazır alakalı bir konuya rastlamısken,

Bazı yabancı berber videolarında, bu tarz feather jilet kullanan shavette ler kullandıklarını gormussunuzdur. Merak ettim bunlar her tırasta o cok kullanımlık jileti cidden atıyormu, yoksa paketi acıp 20 jileti UV dezenfekte makinasına koyup her tırasta donusumlumu kullanıyor, bilen dostlar varmı.
Tişikkirlir Sipirmin.
(07/02/2020, Saat: 15:25)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazır alakalı bir konuya rastlamısken,

Bazı yabancı berber videolarında, bu tarz feather jilet kullanan shavette ler kullandıklarını gormussunuzdur. Merak ettim bunlar her tırasta o cok kullanımlık jileti cidden atıyormu, yoksa paketi acıp 20 jileti UV dezenfekte makinasına koyup  her tırasta donusumlumu kullanıyor, bilen dostlar varmı.

Atıyorlardır abi, yurt dışında saç kesimi bize göre daha pahalı, jiletler de daha ucuz olduğundan sinekten yağ çıkarmıyorlardır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Goodfella shibumi (kamisori) Gkn17 13 11,123 15/02/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: asunbul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: